V znamení zvratov

Sportnet|13. nov 2008 o 00:00

ZEMPLÍN. Utorňajšie 20. kolo prvej hokejovej ligy sa v podaní zemplínskych zástupcov z Trebišova a Michalovciam nieslo v znamení doťahovaní strát po

prvej tretine. Kým Trebišovu to proti Prievidzi vyšlo, Michalovciam s Trnavou nie.

Famózny trebišovský obrat

Trebišovu úvod zápasu proti Prievidzi absolútne nevyšiel, už v 12. minúte prehrával 0:3, no ešte do konca prvej tretiny dokázal domáci Baláž znížiť. V polovici zápasu však Prievidžan Cútt zvýšil na 1:4 a zdalo sa, že je rozhodnuté. Omyl! Ešte do konca prostrednej časti hry znížili trebišovskí Dancsák a Baláž na 3:4, nuž a v poslednej tretine to už bolo o tom, či domáci vyrovnajú, alebo hostia vydržia čeliť ich náporu. Nevydržali. V poslednej minúte tretej tretiny mal Trebišov výhodu presilovej hry, odvolal aj brankára a Dancsákovi sa 23 sekúnd pred koncom tretej tretiny podarilo vyrovnať na 4:4. Dancsák bol napokon hrdinom zápasu, pretože ako jedinému sa mu podarilo skórovať v samostatných nájazdoch, čím zabezpečil Trebišovu víťazstvo 5:4, ktoré už bolo štvrtým za sebou pre jeho mužstvo.

Druhá tretina nestačila

Aj Michalovce začali proti Trnave zle, brankár Dukly Babkovič dostal z prvých troch striel na bránu tri góly a za stavu 1:3 ho vymenil mladík Mihalčin. Okamžite síce inkasoval, ale Michalovce aj vďaka nemu znížili v druhej tretine na 4:5. Trnava sa však nepoddala a ďalšími dvoma gólmi v tretej tretine zavŕšila na konečných 4:7. Z pohľadu Dukly je však dôležité to, že včera začal v Michalovciach trénovať skúsený útočník Slavomír Ilavský, naposledy pôsobiaci v Bardejove. Vedenie klubu rieši aj brankársku otázku, prísť by mal tretí brankár z Kežmarku Milan Glevaňák a keďže proti Trnave jej chýbali až traja obrancovia (Regenda, Mucha, Uličný), novým bekom bude Marinčin z košickej juniorky.

Zajtra derby

Zajtra sa zemplínski hokejoví priaznivci môžu tešiť na susedské derby, v Michalovciach privítajú Trebišov. Dukla potrebuje body ako soľ, Trebišov vyhral štvrtýkrát za sebou. V drese domácich by sa mali predstaviť aj nové tváre, takže sa máme na čo tešiť.