Rusi nestačili na šable

POPRAD. Popradská hokejová liga pokračovala ďalšími zápasmi.HC Tatry - HC Old's V. Tatry 6:3 (0:1, 4:0, 2:2)Tatranské derby odštartovali lepšie

POPRAD. Popradská hokejová liga pokračovala ďalšími zápasmi.

HC Tatry - HC Old's V. Tatry 6:3 (0:1, 4:0, 2:2)

Tatranské derby odštartovali lepšie hráči Old's, ktorí však v ďalšom priebehu opäť doplatili na nedostatok útočníkov. Tatranci štyrmi gólmi v prostrednej časti otočili vývoj zápasu a vďaka lepšej kondícii svoj náskok ustrážili.

Súpiska, góly a asistencie za HC Tatry: Tomáš Pichnarčík (3+0), Ivan Labus (2+1), Ľubomír Gašpar (1+2), Karol Kato (0+1), Miroslav Burdiček (0+1), František Baselides (0+1), Slavomír Čistý, Ladislav Křelina, Adrián Gašpar, Radoslav Hudák a v bránke Jaroslav Lhota.

Súpiska, góly a asistencie za HC Old's: Richard Guzy (2+0), Peter Bonk (0+2), Antonín Šotek (1+0), František Dula (0+1), Alexander Ružička, František Segľa, Peter Petrisko, Marek Jucha, Richard Klempa, Arpád Karkusz, Marián Lichvarčík a v bránke Bohuslav Blažoň. Vylúčení: 0:1 na 2 min. (Richard Klempa).

HC Sabres Poprad - HK CCCP Poprad 6:2 (3:1, 1:0, 2:1)

S bilanciou dvoch prehier v prípade Sabres a dvoch víťazstiev v prípade CCCP boli favoritmi Rusi, ale šable otočili papierové predpoklady naruby a rozdielom triedy si zabezpečili svoje prvé dva body do tabuľky.

Súpiska, góly a asistencie za HC Sabres: Miroslav Mazurek (3+0), Ľubomír Rusnák (2+0), Drahoslav Dúbravský (0+2), Kamil Dulovič (1+0), Jozef Orolín (0+1), Peter Babič (0+1), Miroslav Babič (0+1), Peter Kostka (0+1), Jaroslav Divoký, Peter Polovka, Štefan Babič, Vladimír Rybař, Marián Gajan a v bránke Patrik Pristáš.

Súpiska, góly a asistencie za HK CCCP: Róbert Sabo (1+1), Ján Rojek (1+0), Peter Hudzík (0+1), Miroslav Harach, Stanislav Tibor, Miroslav Točoň, Silvester Bilšák, Pavol Takáč, Marcel Roth, Ľudovít Korvín, Maroš Kubaský, Peter Petrenčík, Radek Dietrich a v bránke Radovan Úroda. Vylúčení: 1:2 na 2 min. (Peter Babič - Ján Rojek, Miroslav Točoň).

HK Svit-Podskalka - HC Elite Forces Poprad 0:11 (0:3, 0:5, 0:3)

Elitné jednotky od začiatku šliapali ako dobre namazaný stroj a počas celého zápasu jasne dominovali. V závere mali hráči Podskalky niekoľko možností na čestný úspech, ale brankár Bartko im nedovolil ani ten.

Súpiska, góly a asistencie za HK Svit: Juraj Bednarčík, Ján Gabona, Ján Hyben, Ľubomír Leskovjanský, Patrik Štrbka, Peter Weiss, Jozef Franček, Peter Lačný, Dušan Sopoliga, Branislav Budzák a v bránke Tomáš Hovorka.

Súpiska, góly a asistencie za HC Elite Forces: Jaroslav Kupčo (4+2), Martin Gužiak (3+3), Kurt Friesz (2+2), Jozef Drefko (0+2), Michal Slebodník (1+0), Lukáš Body (1+0), Marián Barilla (0+1), Ján Maličký (0+1), Bohumil Melcher, Ján Majzel, Radovan Kret, Martin Bednár a v bránke Vladimír Bartko. Vylúčení: 1:0 na 2 min. (Dušan Sopoliga).

HK Vulkán Poprad - HK Veľká Blue Tigers 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

V šlágri kola, v ktorom sa stretli tímy s veľkou ofenzívnou silou, dominovali, paradoxne, obrany na čele s oboma brankármi. Vo vyrovnanom zápase boli o jeden gól šťastnejší modrí tigri a pripravili tak Vulkánu prvú prehru v sezóne.

Súpiska, góly a asistencie za HK Vulkán: Peter Anovčin (1+0), Slavomír Habiňák (0+1), Michal Mudrák, Vladimír Dubiel, Dušan Kacvinský, Adrián Znanec, Miroslav Zeman, Peter Jurko, Peter Mlynár, Juraj Almaši a v bránke Milan Jankura.

Súpiska, góly a asistencie za HK Blue Tigers: Branislav Majerčík (1+1), Dominik Snášel (1+0), Jozef Gapa (0+1), Jozef Turák, Marián Jakubík, Vladimír Snášel st., Peter Kurňava, Rastislav Hozza, Martin Černák, František Žemba, Vladimír Guzlej, Tomáš Hrušovský, Tibor Rovenský a v bránke Tomáš Prokopy. Vylúčení: 2:2 na 2 min. (Peter Mlynár, Michal Mudrák - Jozef Gapa, Martin Černák).