Na Liptove zápolili bežeckí vytrvalci

Sportnet|13. nov 2008 o 00:00

KOŠICE. V Liptovskom Mikuláši usporiadali XXVIII. ročník Liptovského maratónu, na ktorom zápolilo celkove 191 bežeckých vytrvalcov. Na 42 195 m

trati z Liptovského Mikuláša popri vodnej nádrži Liptovská Mara a späť v konkurencii 88 vytrvalcov zvíťazil Tomáš Gazdarica (Malinô SkiAlp Team) za 2:41:04 h. Druhý finišoval do cieľa Vladislav Lipovský (MBO OPARM Strážske) za 2:43:59 h. a tretí dobehol Michal Kavacký (MŠK Kys.N.Mesto) za 2:44:50 h. Štvrtý v cieli Ján Kucharík (Trenčín) vyhral kategóriu štyridsiatnikov za 2:46:49 h.

Zo zástupcov východoslovenského regiónu v čase pod tri hodiny dobehli: 6. (2. od 40r.) Róbert Tatrai (Metropol Košice) 2:55:08 h., 7. (5.do 39r.) Peter Jendželovský (TIK Košice) 2:56:03 h., 10. (3.od 40r.) Vladimír Balogh (Akuna Košice) 2:58:25 h. V kategórii mužov od 50 rokov bol prvý Poliak Tadeusz Jasek za 2:57:34 h. U veteránov od 60 rokov stupne víťazov obsadili Košičania v poradí: 1. Peter Polák (Buc team) 3:16:12 h., 2. Jaroslav Horný (BK Steel ) 3:24:15 h., 3. Juraj Fotul (05 BK Furča) 3:38:41 h.

Z ôsmich štartujúcich žien si prvenstvo vybojovala Anna Balošáková (ŠKP Čadca) za 3:34:20 h. pred Dianou Grexovou (OÚ Horná Lehota) za 3:35:00 h. a tretie miesto obsadila Erika Billá (BK Steel Košice) za 3:40:05 h. Na nevďačnej štvrtej pozícii dobehla Zlatica Semanová (05 BK Furča Košice) za 3:44:05 h.

Súčasťou podujatia bol Liptovský polmaratón, v ktorom 21,1 km trať v konkurencii 103 bežcov prvý zabehol Milan Fedák (AK Martin) za 1:14:59 h. Z východniarov bol najlepší celkove šiesty (3.od 40r.) Peter Janovič (BK Šaca) za 1:19:12 h. Medzi päťdesiatnikmi vyhral Milan Hrušovský (Sp.N.Ves) za 1:30:00 h.

Z jedenástich štartujúcich žien bola najrýchlejšia Zuzana Nováčková (STU Bratislava) za 1:23:20 h. pred Zuzanou Korotvičkovou (BK Steel Košice) za 1:30:03 h. a tretia finišovala veteránka Mária Kleinová (Dobšiná) za 1:48:06 h.