Nitra - Košice 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)

Sportnet|19. nov 2008 o 00:00

NITRA. Prvú váčšiu príležitosť mal v 5. min líder tabuľky, no Rudolf Huna stroskotal na Púšovi, ktorý nájazd Košičana zlikvidoval efektným

"semaforom". O minútu dostal Nitran Hronský puk za Lipovského chrbát, no až tesne po prerušení hry, keď rozhodca Grečko avizoval vylúčenie. V 19. min sa už skóre oficiálne menilo, keď si Výborný počkal na modrej čiare na vhodný moment, pred bránkou našiel Gálika a nedal Lipovskému šancu - 1:0. V úvode druhej tretiny bolo rýchlo vyrovnané. Ďurkech sa snažil vyhodiť puk pozdĺž zadného mantinelu, ten sa však kuriózne odrazil pred bránku Nitry a Kmiť pohotovo skóroval. O dve minúty mohli ísť Nitrania znovu do vedenia, Gálik z rohu klziska ideálne našiel Ručkaya, no jeho strelu Lipovský vyrazil. V 28. min v oslabení ušiel do brejku Gron, no Púš ho vychytal. O minútu však unikol domácim zadákom Kmiť a z brejku strelil bekhendom svoj druhý gól v stretnutí - 1:2. V polovici druhej tretiny Nitrania využili presilovku už po 5 sekundách. Po Kudrnovej strele od modrej tečoval puk krídelník prvého domáceho útoku Pištek, no v 34. minúte šli hostia opäť do vedenia, keď si Kudrna pri rozohrávke nedal pozor na Faitha, ktorý sa vrátil z trestnej lavice. Vzal mu puk a osamotený prekonal Púša - 2:3. Domáci mohli vyrovnať v 49. min - Ručkay si nakorčuľoval pred Lipovského, no košický brankár vyrazil puk mimo bránky. O dve minúty sa predviedol domáci gólman Púš, keď najskôr vychytal Faitha a vzápätí zmaril aj pokus Kopeckého. V 53. min už taký úspešný nebol, keď Školiakov strelecký pokus vystihol Húževka, dostal sa vo vlastnom oslabení do samostatného úniku a rutinérsky ho zakončil - 2:4.

Góly: 19. Gálik (Výborný, Ľ. Pištek), 31. Ľ. Pištek (Kudrna, Gálik) - 21. Kmiť, 29. Kmiť (Húževka), 34. Juraj Faith, 53. Húževka. Vylúčení: 3:9, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:2, rozhodovali: P. Grečko - Horínek, Jankovič, 2 355 divákov. Nitra: Púš - Halász, Kudrna, Výborný, Ďurkech, M. Školiak, Poláček, Rais - Ľ. Pištek, Gálik, H. Ručkay - Kmeč, Poljaček, Vozdecký - Čaládi, T. Chrenko, Rumpel - Hronský, Baran, Podstavek. Košice: Lipovský - Šterbák, Gajdoš, Tabaček, Chmelo, Špelda, P. Mocek, Kozák - Michel Miklík, Juraj Faith, P. Bartoš - Jenčík, S. Gron, Rudolf Huna - Ščurko, Húževka, Kmiť - J. Kopecký, J. Sýkora, Petričko.

Domov»Sportnet na východe»Nitra - Košice 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)