Volejbalisti AVK doma zabrali

Sportnet|21. nov 2008 o 00:00

DETVA IM KLÁDLA ODPOR LEN CHVÍĽAMIPo dvoch domácich prehrách so Sobrancami boli Revúčania v súboji s Detvou spočiatku nervózni. V ďalšom priebehu

DETVA IM KLÁDLA ODPOR LEN CHVÍĽAMI

Po dvoch domácich prehrách so Sobrancami boli Revúčania v súboji s Detvou spočiatku nervózni. V ďalšom priebehu sa jej striasli a v oboch zápasoch zvíťazili.

REVÚCA. Súper z Detvy počiatočnú nervozitu volejbalistov AVK Magnezit Revúca dokázal využiť. Hlavne po chybách domácich hráčov sa im podarilo získať prvý set. Potom sa však karta začala obracať. "Po niekoľkých rýchlych útokoch stredom siete a kvalitnými blokmi sme sa dostali do hernej pohody a začali hrať našu hru," povedal športový vedúci AVK Magnezit Revúca Maroš Kumi. V nasledujúcich setoch už Revúčania diktovali tempo a v zápase zvíťazili.

Nevyužili mečbaly

Poučení vývojom prvého zápasu v druhom začali náporom hneď od začiatku. Prvé dve dejstvá boli pre nich ľahkou korisťou. To však neplatilo o treťom sete, v ktorom už viedli domáci 10:0. "Našou vlastnou chybou získali hostia prvý bod. Koniec sme zbytočne zdramatizovali, keď súper odvrátil štyri mečbaly a set vyhral," uviedol M. Kumi. V ďalšom sete už domáci nenechali nič na náhodu a s prehľadom ho vyhrali.

"Je potešujúce, že si do telocvične nachádza cestu čoraz viac divákov a pripomína to časy, keď sme hrávali v extralige. Pre ľudí pripravujeme medzi zápasmi tombolu a chystáme aj niekoľko prekvapení," poznamenal M. Kumi.

Žiaci bez konkurencie

Hladkými víťazstvami v oboch zápasoch s Lovinobaňou potvrdili revúcki starší žiaci, že momentálne nemajú v regióne konkurenciu. "Výkon chlapcov bol založený na kvalitnom podaní a rýchlych útokoch stredom siete. Hráči si vyskúšali niektoré kombinácie útokov. Pevne sme sa usadili na čele tabuľky a už teraz sa dá povedať, že sa môžeme pripravovať na zápasy o postup na majstrovstvá Slovenska," uviedol M. Kumi.

PETER PODOLINSKÝ

FAKTY

n AVK Magnezit Revúca - VKM Detva 3:1 (-20, 15, 10, 23) a 3:1 (18, 16, -24, 13)

Revúca: K. Húšťa, D. Belica, P. Števko, J. Hrbáľ, B. Markuš, P. Bolaček, lib. A. Petráš, striedali Ľ. Smoliar, M. Tomášik, M. Klimo, M. Dacho, tréner I. Kozlík, 200 divákov

n Ďalšie výsledky, 4. kolo: Sobrance - Vranov n/T 1:3 (21, -20, -23, -21) a 3:1 (25, 12, -21, 16), Novoť - Banská Štiavnica 1:3 (25, -16, -16, -18) a 3:1 (9, -17, 17, 16), Stará Ľubovňa - Prešov 2:3 (16, -18, -22, 24, -14) a 3:0 (25, 19, 23)