Hádzanári IS doma nezaváhali

Sportnet|21. nov 2008 o 00:00

KOŠICE. Po predohrávanom stretnutí ŠKP Bratislava - Prešov 29:37 pokračovala hádzanárska extraliga mužov druhým stretnutím 14. kola, v ktorom

vicemajster hostil Považskú Bystricu, ktorá v závere siahala po bode, ale východniari nepripustili prekvapenie.

IS Košice - Pov. Bystrica 32:30 (18:14)

Skóre duelu otvorili hostia, ale Košičania vzápätí otočili stav na 4:2 a tento náskok si udržiavali prevažnú časť I. polčasu. Hráči IS zvýšili v 20. min svoje vedenie na 14:11 a o dve minúty neskôr prvýkrát vyhrávali štvorgólovým rozdielom (15:11). Domáci Mazák v záverečnej minúte prvej časti upravil na 18:13 (dovtedy najvyššie vedenie), no v posledných sekundách Považania znížili na 18:14. V druhej časti hry sa obraz hry nezmenil a Košičania si udržiavali od svojho súpera stály odstup. Domáci hádzanári však v závere stretnutia dovolili hosťujúcemu tímu upraviť konečný výsledok a nakoniec vyhrali iba rozdielom dvoch gólov. Košičania si víťazstvom upevnili druhú priečku v tabuľke.

Najviac gólov: T. Urban 10/4, Mazák a Strapko po 5 - Firit 9, Straka a J. Kozák po 4. Pok. hody: 5/4 - 3/3, vylúčení: 5 - 4, rozhodovali: Karlubík a Struhár, 200 divákov.