Košice - Petržalka 1:2 (0:1)

Sportnet|24. nov 2008 o 00:00

KOŠICE. V poslednom domácom zápase jesene sa Košičania dočkali prvej prehry v Čermeli. Rozlúčka s fanúšikmi im teda nevyšla.V chladnom počasí boli

V chladnom počasí boli domáci ako zamrznutí, aktívnejší boli hostia, ktorí už v 6. min. udreli. Na roh Kozáka si nabehol Saláta a hostia viedli. V 13. min. Dosoudil z dvoch krokov netrafil poloprázdnu bránu. Pred polhodinou hry išiel Oravec sám na Putnockého, no ten zachránil. Ak by hostia viedli po prestávke 3:0, asi by to nikoho neprekvapilo na štadióne. Domáci sa do šancí dostávali len veľmi ťažko. Bránu Petržalky ohrozovali strelami spoza šestnástky. Jedovku Bašistu Kamenár len vyrazil a Milinkoviča rana lízala žrď.

Ani vstup do druhého dejstva domácim nevyšiel. Už po ôsmich minútach Milinkovič zle rozohral, hostia vyrazili do rýchlej kontry, Kozák ako na podnose našiel Pirosku, ktorý sa zblízka nemýlil. O päť minút domácich vrátil do zápasu Cicman, ktorý pohotovo zakončil sklepnutie Škutku. Košičania po prestriedaní výrazne ožili a zakončovali prakticky každú akciu, takže diváci sa nenudili. Kamenár bol v jednom ohni. Delovky Milinkoviča a Janiča len vyškriabal na roh, hlavičku Škutku chytil a šťastie pri ňom stálo v 69. minúte, keď Novák našiel Matiča, no ten namiesto toho, aby trafil prázdnu bránu, "prihral" Kamenárovi stojacom pri žrdi... Bratislavčania naďalej hrozili brejkami. Putnocký skvele vychytal Oravca pri druhom sólovom nájazde a zmaril i sólo Kozáka. Minútu pred koncom mal vyrovnanie na hlave Škutka, ale Kamenár reflexívne ramenom vyrazil loptu.

TOMÁŠ PETRO

Góly: 58. R. Cicman - 6. Saláta, 53. Piroska, ŽK: Dosoudil, Oravec. Rozhodoval: Olšiak. Divákov: 857. Košice: Putnocký - Kišš, Bašista, Džogan, Smrek (57. L. Janič) - R. Cicman - Viazanko (46. D. Škutka), Kolbas (57. K. Kuzma), N. Matič, Milinkovič - J. Novák. Artmedia: Kamenár - Velický, Saláta, Dosoudil, Szabó - Mikulič (83. Pavol Ďurica), J. Kozák ml., Guédé, Czinege (79. Pavol Farkaš) - Oravec, Piroska (90. Patrik Mráz).

Ján Kozák st. (tréner Košíc): "Hostia sa rýchlo ujali vedenia, čo im veľmi pomohlo. Chlapci po prestávke ukázali snahu i kvalitu, aby zvrátili zápas. V koncovke je to však aj o šťastí. Som sklamaný, lebo sme si nezaslúžili prehrať."

Michal Hipp (tréner Artmedie): "Začali sme aktívne, vypracovali sme si šance a rýchlo sme sa ujali vedenia. Prvý polčas bol v našej réžii. Po prestávke sme pridali aj druhý gól, no o chvíľu sme inkasovali a domáci po tomto góle výrazne ožili. Aj zásluhou futbalovej šťasteny sme duel dotiahli do víťazného konca."

Domov»Sportnet na východe»Košice - Petržalka 1:2 (0:1)