Edymax s piatou výhrou

Sportnet|24. nov 2008 o 00:00

V rozháranom 14. kole extraligy hádzanárov sa dve stretnutia hrali v týždni a štvrtý duel sa odohral včera. Bardejov v sobotu dosiahol dôležité

víťazstvo nad tretím celkom tabuľky Novými Zámkami a pre nováčika je to piata výhra.

Bardejov - Nové Zámky 37:29 (17:19)

BARDEJOV. Domáci nastúpili v kompletnom zložení no v prvom polčase proti favoritovi hrali s rešpektom i chybami. V kvalitnej obrane dokázali získať lopty a Styrančák s Čorejom prekvapujúco získali trojgólové vedenie 9:6. Keď u hostí sa rozohral S. Mažár a spolu s T. Szücs dostali svoje mužstvo po pol hodine do vedenia o 2 góly. Po prestávke Šarišania zrýchlili prechod do útoku, pridali na presnosti a na spojke dobre lopty rozdával a presne strieľal Bokol. Aktívni boli krídeľníci najmä Jenčík a mužstvo podržal brankár Fabian. Hostia do 47. minúty ho prekonali len dvakrát. V závere hrali odovzdane a so školáckymi chybami a domáci predviedli niekoľko vtipných zakončení.

MHC Edymax: Fabian, Popčák - Jenčík 9, Styrančák 6, Bokol 5, Čorej 5, Hičo 5/3, D. Krok 3, Židišin 1, Štepák 2, Kravčák 1/1, Žemlička, Miženko, Cibere. Najviac gólov hostí: S. Mažár 7, Szücs 6, Hustý, Peťko, Ševčík a Ivanov po 3. Pok. hody: 4/4 - 1/1, vylúčení: 6 - 4, rozhodovali: Vydra a Černý, 880 divákov.

Trnava - Hlohovec 32:27.

Košice - Pov. Bystrica 32:30, ŠKP Bratislava - Prešov 29:37.