Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Chemesáci s chorvátskym repete

AJ PO DRUHÝKRÁT V ZÁHREBE VYHRALI, OPÄŤ V TAJBREJKUPre chemesákov to bol boj s húževnatým súperom i dvojicou rozhodcov od slovinských "susedov".

AJ PO DRUHÝKRÁT V ZÁHREBE VYHRALI, OPÄŤ V TAJBREJKU

Pre chemesákov to bol boj s húževnatým súperom i dvojicou rozhodcov od slovinských "susedov". Hladká strata dvoch setov Chorvátov nezlomila, následne domáci slovenského majstra sfúkli a koncovku IV. setu otočili vo svoj prospech. Tajbrejk priniesol tri humenské esá i dva arbitrami pre Mladosť "darované" body. Radosť však patrila chemesákom.

ZÁHREB. Chemesáci si v Stredoeurópskej lige pripísali prvé víťazstvo vonku před tromi týždňami v Záhrebe, konkrétne na palubovke vicemajstra MOK Záhreb. Do metropoly štátu na pobreží Jadranského mora vypravila humenská výprava opäť. Tentokrát k majstrovi - Mladosť Záhreb, no opäť víťazstvo v tajbrejku znamenalo chorvátske repete.

Prebudení Chorváti

Úvod stretnutia neveštil pre chemesákov nič zlé. V prvom sete si vypracovali náskok v strednej pasáži, v druhom dejstve viedli už v úvode 7:0... Domáci až príliš v útoku chybovali, no už záver druhého setu naznačil, že sa mladíci chorvátskej Mladosti prebúdzajú. A napokon tomu tak aj bolo. "Hráčov som upozorňoval, že bojujú do poslednej chvíle, ani strata setov 0:2 pre nich nič neznamená.Mali sme k dispozícii záznam ich zápasu s Aich/Dobom, ktorý tiež prehrali až v tajbrejku a situácia sa prakticky zopakovala. Príležitosť na razantnejšie ukončenie stretnutia sme mali vo štvrtom sete, v treťom dejstve nám súper nedal žiadnu šancu. Chorváti sa zobudili a hrali výborný volejbal," zložil poklonu domácemu majstrovi Richard Vlkolinský.

Zlomom tri esá

Piaty set býva spravidla lotériou, misky váh sa rýchlo prekláňajú, dôležité sú maličkosti. V čom bol pre chemesákov zlom, ktorý znamenal po dvoch prehratých setoch zodvihnutie hlavy? "Naskočili sme do tempa, dokázali opäť vychytať veľmi ťažké lopty v poli a následne ich zložiť. Prišli dôležité tri esá, ktorá ubili súpera najmä psychicky," mienil tréner chemesákov. Mal na mysli situácie, keď Matta priamym bodom z podania vyrovnal na 8:8 a Jakubov dvoma esami zmenil stav z 11:11 na 13:11 v prospech Slovákov.

Horúco aj z rozhodcov

Chemesáci bojovali nielen proti súperovi, ale v istých chvíľach museli prehltnúť trpkú pilulku nesprávnych verdikov rozhodcovksej dvojice zo Slovinska. Evidentných prešľapov bolo päť, z toho dva v tajbrejku, pričom "darované" eso prerušilo humenskú radosť a zmenilo stav 14:14... "Žiaľ, vonkajšie zápasy sa pre nás hrajú v duchu, že domáci sú domáci. Dnes nás hlavný arbiter značne poškodil, že sme vyhrali, bolo do značnej miery dané aj nervozitou na chorvátskej strane. MEVZA je európska súťaž a rozhodcovia by mali byť preto viac rozhodní a chladnokrvní, často rozhodujú v zápasoch maličkosti, takže po dnešku s ich výkonom spokojný vôbec nie som," konštatoval humenský tréner. Určite ho však potešili jeho zverenci, lebo už štvrtý zápas v sérii vyhrali.

Mladosť Záhreb - Chemes Humenné 2:3 (-20,-17,14,23,-14).

Mladosť: Zhukovski 8, Sabljak 6, Galič 19, Colič 12, Raič 21, Damjanovič 1 - libero Mirkovič (Tropan 7, Zanič 1, Ivaniševič). Tréner R. Malevič. Chemes: Pollák 13, Matta 3, Kríž 6, Hriňák 14, Ondrušek 12, Jakubov 24 - libero Vajda (Javorčík 6, Kašper 3). Tréner R. Vlkolinský. Esá: 4:3 (Jakubov 2, Matta). Pokazený servis: 8:12. Body po blokoch: 14:8. R: Miklošičová, Seifrei (obaja SLO). D: 85. Hrací čas: 114 min. (mšk)