Pondelok, 21. október, 2019 | Meniny má Uršuľa

Líder deklasoval Skalicu

Včera mala slovenská hokejová slovnaft extraliga na programe predohrávané 33. kolo, v ktorom sa v domácom prostredí predsatvil líder tabuľky HC

Košice. Svojho súpera nešetril a hlavne v tretej tretine sa blysol Huna, ktorý za päť minút dosiahol hetrik. Nad sily Popradu bol nováčik z Banskej Bystrice. Nedarilo sa ani Kežmarku, ktorý podľahol v Trenčíne.

Košice - 36 Skalica 7:2 (2:1, 0:0, 5:1)

KOŠICE. Domáci využili hneď prvú príležitosť v stretnutí. Po biliardovej akcii Stanislava Grona s Rudolfom Hunom v 73. sekunde otvoril skóre prvý menovaný. Skaličania mohli vyrovnať v 5. min, keď sa v šanci ocitol T. Višňovský, ale Lipovský bol pozorný. Potom hrali hostia takmer minútu presilovku piatich proti trom, ale nevyťažili z nej nič. Naopak v jej závere inkasovali. V 17. min pri hre štyroch proti štyrom Hartmann znížil na rozdiel gólu. Počas oslabenia v 32. min sa dostal do nájazdu Bartoš, skalický brankár zachránil aj so šťastím. Obrovskú šancu potom spálil ten istý hráč, keď nenamieril do odkrytej časti hosťujúcej bránky. Následne Lipovského chybu na opačnej strane nepotrestal T. Višňovský. Brilantné sólo predviedol v 43. min Huna a zvýšil na 3:1. Ten istý hráč sa presadil v 46. min pri dvojnásobnej početnej výhode. V oslabení síce Školiak šikovným tečom znížil na rozdiel dvoch gólov, ale Huna korunoval svoj výborný výkon hetrikom v 47. min.

Góly: 2. S. Gron (Rudolf Huna), 9. Špelda (P. Bartoš, M. Kozák), 43. Rudolf Huna (Húževka), 46. Rudolf Huna (S. Gron, Špelda), 47. Rudolf Huna (S. Gron, Tabaček), 48. Sýkora (Petričko, Tabaček), 60. S. Gron (Rudolf Huna, Jenčík) - 17. R. Hartmann (Ďurák, J. Mikúš), 47. R. Školiak (M. Ivičič, Pálffy), vylúčení: 6:9 na 2 min, navyše: Ďurák (Skalica) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 3:0, oslabenia: 1:1, rozhodovali: Krist - M. Grečko, Tornay, 6304 divákov. Košice: Lipovský - M. Šterbák, Gajdoš, Tabaček, Chmelo, Špelda, M. Kozák - Michel Miklík, Juraj Faith, P. Bartoš - Jenčík, S. Gron, Rudolf Huna - J. Ščurko, Húževka, Kmiť (do 23. Šimurda) - Kopecký, Sýkora, Petričko. Skalica: Rybár (48. - 49. Ondrejka) - Ďurák, Hranáč, M. Ivičič, Gründling, Gula, Jendek, Škápik, Škadra - Pálffy, J. Mikúš, R. Hartmann - T. Višňovský, R. Školiak, Pašek - Kocák, Mikušovič, Kutálek - Hollý, Horský.

* * *

B. Bystrica - Poprad 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

BANSKÁ BYSTRICA. Hostitelia jednoznačne dominovali a vytvorili si aj viacero šancí najmä v I. tretine. V 3. min Škvaridlo našiel na modrej čiare Ižvolta, ktorý si nakorčuľoval pred Melicherčíka, no neprekonal ho. Skóre sa menilo v 5. min. Počas presilovky domácich vystrelil Biro, teč Sabola nebol úspešný, ale k odrazenému puku sa dostal Jánoš, ktorý strelou po ľade poslal puk do odkrytej bránky "kamzíkov. V II. tretine sa obraz hry nezmenil. Domáci mali prevahu, ale chýbali šance. V 33. min skórovali po druhý raz, tentoraz v oslabení. V tretej tretine najprv v 47. min Kroták znížil v oslabení. Domácim však o minútu neskôr vyšla presilovka o dvoch hráčov - Veber od modrej čiary ideálne našiel Paľova, ktorý sa presadil pri pravej žrdi - 3:1. V 54. min bola hosťujúca obrana dezorientovaná, domáci sa dostali do niekoľkých šancí, Melicherčíka zblízka prekonal Tománek. Banskobystričania následne poľavili, čo v 59. min využil Kroták.

Góly: 5. Jánoš (Ľ. Sabol, Biro), 33. Pardavý (Bulík), 48. Paľov (Veber, Brumerčík), 54. Tománek (Igor Majeský) - 47. A. Kroták, 59. A. Kroták (Kolusz), vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: Jánoš (Bystrica) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:1, rozhodovali: Krpelec - Valach, Korba, 1950 divákov. B. Bystrica: I. Petrík - Frühauf, Rimmel, Brumerčík, Biro, Veber, J. Mocek, Tomaška, A. Mrena - Tománek, Bulík, Pardavý - Jánoš, Ľ. Sabol, Igor Majeský - Ižvolt, Češík, Škvaridlo - J. Babic, Štolc, Paľov. Poprad: Melicherčík - Kasík, M. Gavalier, Michal Segľa, Dora, O. Malinský, Procházka, Bakoš - A. Kroták, Rataj, Lapšanský - Bartánus, Jarolín, M. Lukáč - Marcel Haščák, Piatak, Kolusz - Martin Segľa, Holečko, Martin Slovák.

* * *

Trenčín Kežmarok 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)

TRENČÍN. Súboj tímov z druhej polovice tabuľky veľa hokejovej krásy nepriniesol. Hŕstka divákov, ktorých bolo ešte menej na predchádzajúcom zápase domáceho Trenčína proti reprezentačnej dvadsiatke, sledovala od úvodu duel s množstvom nepresností na oboch stranách. Kežmarok potvrdil, že sedem bodov z uplynulých štyroch stretnutí môže znamenať nárast formy mužstva. V úvodnej tretine bol aktívnejší, vyústením čoho bol v 16. min gól Bednára po dorážke. Už o 19 sekúnd však Nemec tečom Homerovej strely vyrovnal. Aj úvod druhej dvadsaťminútovky sa niesol v znamení aktivity hostí. Segľa však nemieril presne. S pribúdajúcim časom Dukla vyrovnala streleckú aktivitu, no jej ofenzívne pokusy boli aj naďalej platonické. Domácim pomohla presilová hra v prvej polovici tretej tretiny. Trochta zoči-voči Klempovi ešte neuspel, ale chvíľu po naskočení vylúčeného Svitanu využil pokračujúci tlak Kóňa. Už o dve minúty sa na pravej strane uvoľnil Droppa a Drotár takmer nikým neatakovaný pred Hálom pohodlne vyrovnal. Rozhodnutie prinieslo vylúčenie Drotára a využitá presilovka Dukly. Desať sekúnd pred koncom duelu sa hostia odhodlali k hre bez brankára, no Hurtaj to stačil využiť a upravil na konečných 4:2.

Góly: 16. V. Nemec (Homer, Valčák), 48. Kóňa (V. Nemec, Valčák), 55. Čacho (Hurtaj), 60. Ľ. Hurtaj (Čacho) 16. Bednár (Svitana, Mašlonka), 50. Drotár (M. Droppa, P. Segľa), vylúčení: 3:7, navyše: O. Ďuriš (Trenčín) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc M. Novák, Stano, 1610 divákov. Trenčín: Hála - Homer, P. Mikuš, Fatyka, Gábriš, Bobček, J. Liška, J. Mikuš - Valčák, Kóňa, V. Nemec - Lelenas, Ľ. Hurtaj, Čacho - T. Radulay, Trochta, O. Ďuriš - E. Hartmann, Marek Haščák, L. Ružička S. Saliji. Kežmarok: Klempa - M. Droppa, M. Žemba, D. Brincko, Bartoň, Flašar, J. Jelínek, Sadiki, R. Gavalier Škovira, Slaninák, Fedor - P. Segľa, Šechný, M. Drotár - Mašlonka, Svitana, Bednár Brejčák, V. Žemba, René Schneider

* * *

n Žilina - Zvolen 5:4 pp (2:0, 1:1, 1:3 - 1:0). Góly: 6. Sivák (Hriňa, I. Droppa), 8. Kontšek (I. Droppa, Krajčí), 35. Hriňa (Kontšek, Sivák), 44. Javín (Kusovský, Koložváry), 65. Sivák (R. Krajčí) - 25. F. Turek (L. Čierny, D. Vrbata), 42. D. Vrbata (L. Čierny, F. Turek), 48. Pavliš (Klouda, M. Chovan), 54. M. Chovan (Pavliš, L. Čierny), vylúčení: 9:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Gašparík, Snášel, 1866 divákov.

n Martin - Lipt. Mikuláš 7:4 (4:0, 2:3, 1:1). Góly: 4. M. Macho (Klepáč, Gula), 12. M. Beran (Klepáč), 15. Appel (Klepáč, L. Říha), 18. Appel (L. Říha, I. Ďatelinka), 25. Klepáč (M. Macho, Appel), 26. M. Beran (Babka, Török), 59. M. Beran (M. Macho, Török) - 26. Tomášek (Kovář, B. Pohanka), 36. Róbert Huna (Halaj), 39. B. Pohanka (Kovář, M. Varga), 45. Richard Huna (Róbert Huna), vylúčení: 8:11 na 2 min, navyše: L. Říha (Martin) na 10 min za nešp. správanie - Tomášek (L. Mikuláš) 5+10+DKZ za napadnutie zozadu, presilovky: 4:1, oslabenia: 1:1, rozhodovali: P. Grečko - Gajan, Orolin, 2950 divákov.

n Slovan - Nitra 4:2 (0:0, 2:1, 2:1). Góly: 25., 42., 51. Kuľha, 32. Uram - 38. Baran.