Juniori Lokomotívy bodovali na varšavských žinenkách

Juniori ZK Lokomotíva Košice Jakub Kačeňák a Dan Pálinkás vyhrali svoje hmotnostné kategórie na 8. ročníku medzinárodného Memoriálu Stanislawa Redu v

zápasení juniorov voľným štýlom v poľskej Varšave.

KOŠICE. Kačeňák v hmotnostnej kategórii do 66 kg najprv porazil na lopatky Poliaka Maciuka, v druhom kole sa stretol s ďalším Poliakom Grabowskim, nad ktorým vyhral 3:1 (techn. body 9:1) a jeho finálový súper - Bielorus Krjuda - mu na žinenku nenastúpil. Pálinkás sa na žinenke postupne stretol so všetkými prihlásenými pretekármi v hmotnostnej kategórii do 84 kg: nad Poliakom Wysockim vyhral na body 3:0 (11:0), ďalší Poliak Bzikowský mu vzdal bez boja, oddielového kamaráta Berdisa položil na lopatky, a v poslednom svojom vystúpení zvládol aj Bielorusa Baliuka na body 3:1 (4:2). Tretí Košičan Daniel Berdis obsadil v rovnakej kategórii 4. miesto, keď na lopatky vyhral nad borcom z usporiadateľského klubu Gwardia Warszawa Bzinkowskim.

Na turnaji štartovalo 39 juniorov z deviatich klubov z Poľska, Bieloruska, Litvy a zo Slovenska. V súťaži družstiev obsadila trojica Košičanov 4. miesto. "Pokiaľ ide o počet štartujúcich, bol to priemerný turnaj, no kvalitatívne bol na vysokej úrovni, tak športovej, ako i organizačnej. Som preto sklamaný, že sme nemohli vycestovať s väčším počtom pretekárov. Ročníky 1990 a 1991 však nemohli štartovať, lebo termín turnaja vo Varšave kolidoval s 3. kolom dorasteneckej ligy. Kubo Kačeňák obsadil na turnaji medzi deviatimi borcami prvé miesto. Vo finále mu síce Bielorus pre zranenie oka nenastúpil, no zrejme usúdil, že vzhľadom na výkony svojho finálového súpera v predchádzajúcich zápasoch nemá význam riskovať zranenie a zhoršiť prípadne ešte viac svoj zdravotný stav. Kubo však podával na turnaji také výkony, že verím, že by nad Bielorusom vo finále vyhral. Aj Dano Pálinkás zápasil výborne. No vo finále sa ukázalo, že mu proti mladšiemu, no ťažšiemu Poliakovi chýbajú kilogramy. Finále však v troch periódach napokon zvládol a zvíťazil," povedal tréner ZK Lokomotíva Košice Miroslav Jedlička.