Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Melicherčík si cení každú minútu

Konečne sa dočkal. Mladý, talentovaný brankár HK AquaCity ŠKP Poprad Marcel Melicherčík trpezlivo čaká na svoju šancu. Popri skúsenom Miroslavovi

Šimonovičovi má len minimum priestoru na sebarealizáciu a preto, keď sa naskytne šanca, musí ju pevne chytiť za pačesy. Tá prišla uplynulú sobotu v domácom zápase proti Košiciam a keďže "kamzíci" vyhrali 3:2 a 22-ročný gólman nesklamal, nastúpil od začiatku aj v utorňajšom súboji v Banskej Bystrici. Podtatranci však prehrali 4:2 a tak ani samotný Marcel ešte včera nevedel, či v dnešnom dueli v Bratislave sa medzi žŕdky postaví on, alebo jeho kolega Šimonovič.

POPRAD. Pohľad do štatistík prezrádza, že Melicherčík toho v prebiehajúcej sezóne odchytal skutočne minimum. Celkovo má na svojom konte účasť v šiestich zápasoch, no len v troch z nich odchytal celý duel. Na svojom konte má 214 minút, počas ktorých zaknihoval 110 úspešných zásahov, pričom inkasoval desať gólov (91,66%).

Dlhé čakanie na šancu

Pred dvoma spomínanými ostatnými stretnutiami s Košicami a v Banskej Bystrici čakal na svoju šancu viac ako mesiac.

"Samozrejme som pred sezónou dúfal, že v bránke budem častejšie, ale sklamaný nie som, lebo som vedel, čo ma čaká. Moja pozícia dvojky v tomto tíme popri skúsenom Mirovi Šimonovičovi je jasná. Navyše sezóna nám nevychádza podľa predstáv, takže na nejaké experimentovanie nie je čas. Dlho som čakal na svoju šancu, ktorá prišla 17. októbra v Nitre, kde sme vyhrali 2:1 po predĺžení. Nasledujúci domáci súboj so Zvolenom nám ale nevyšiel, inkasoval som rýchle góly a tak som po ňom čakal na svoju ďalšiu príležitosť až doteraz. S Košicami to bolo výborné, žiaľ, v Banskej Bystrici sme nepodali očakávaný výkon a znova sme prehrali. Viem, že každú príležitosť, ktorá sa mi naskytne, musím využiť, lebo ich už nebude veľa. Cením si každú minútu strávenú na ľade," povedal nám M. Melicherčík.

Hosťovanie neprichádza do úvahy

Každý mladý brankár potrebuje chytať a preto sme naznačili, či by pre neho nebolo výhodnejšie hosťovanie v niektorom prvoligovom mužstve, kde by v bránke nastupoval pravidelne.

"Vôbec o tom neuvažujem a dá sa povedať, že v mojom prípade to neprichádza do úvahy. Vybojoval som si miesto v Poprade, kde som doma a kde chcem pokračovať vo svojej kariére," naznačil M. Melicherčík.

Na Slovane v pohode

Marcel verí, že v dnešnom súboji na Slovane nastúpi a že to nebude jeho posledný zápas v sezóne. S bratislavským ľadom nemá nepríjemné skúsenosti, keďže práve tam nastúpil na svoj vôbec prvý zápas vonku v seniorskej extralige.

"Bol by som veľmi rád, keby som dostal šancu, ale som realistom. Je ale pravdou, že na Slovane sa mi zatiaľ vždy chytalo dobre. Mrzia ma však naše kolísavé výkony, ktoré si sami nevieme vysvetliť. Vieme odohrať kvalitné zápasy, ale aj také, v ktorých nám chýba väčšie nasadenie i chuť, ako tomu bolo naposledy v Bystrici. Na dobrých súperov sa vieme vyhecovať, verím, že tomu tak bude aj teraz na Slovane. Body nám chýbajú, potrebujeme lepšie výsledky," dodal M. Melicherčík.