Veľký úspech žien v Martine

Sportnet|29. nov 2008 o 00:00

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Veľký úspech dosiahli ženy v 1.lige v zápase v Martine, kde suverénne zvíťazili a dokázali, že o titul budú húževnato bojovať vo

všetkých zostávajúcich zápasoch.

Výsledok: Martin Spišská Nová Ves 2:7 (0:1,2:1,0:5), Čulíková 2, Sroková 2, Turczanyiová, Kašperová, Plencnerová.

Čo k víťaznému zápasu hovorí tréner SNV Pavol Findura?

"V Martine sme nastupovali proti deväťnásobnému Majstrovi Slovenska. Naše hráčky mali zo začiatku rešpekt. Náš kolektív hráčok sme posilnili brankárkou Kjapešovou z Liptovského Mikuláša a Čulíkovou , ktorá je reprezentantkou SR. Naša útočná sila sa tým zvýšila a bolo to vidieť aj v zápase . V prvých dvoch tretinách nám Martin stačil a v tretej tretine sme ich jasne prevýšili hlavne strelecky a technicky, skórovali sme , čím sme tento zápas rozhodli v prospech nás. I keď výsledok je rozdielovo dosť veľký, ale v prvých dvoch tretinách bol zápas vyrovnaný. V zápase prevládali obranné úlohy z oboch strán, ktoré si obidve družstvá zodpovedne plnili. Po treťom góle z našej strany Čulíkovou sa Martin zlomil a potom nám dovolil výsledok prikrášliť. Tento moment v zápase rozhodol.

Čaká vás doma Prešov.

" Chceme doma s Prešovom vyhrať, pretože sme v tejto sezóne s Prešovom ešte neprehrali. Stále to boli zápasy vyrovnané. Verím, že naše získané posily nám pomôžu a že zápas dotiahneme do víťazného konca," povedal tréner Findura.

8. B. Bystrica11 0 0 0 11 7:83 0

Zápas s Prešovom sa hrá v sobotu 29. novembra 2008 o 19.30 na Zimnom štadióne v Spišskej Novej Vsi.