Dobré výkony juniorov i dorastu

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Extraligoví juniori dosahujú veľmi dobré výsledky vtedy, ak sú doplnení o hráčov seniorského kádra. Dokázali to v Nitre, doma so

Slovanom Bratislava a i v Žiline. Veľkú chuť hrať a dávať góly má hráč Smotrila, ktorý v Spišskej Novej Vsi ožil, vidieť, že hokej je jeho láska, ktorej doma dáva všetko, čo tejto láske patrí. Vonku dobre zabojovali aj extraligoví dorastenci, ktorí v ťažkom zápase v Kežmarku dokázali vyhrať a získali tri veľmi cenné body. V Poprade dorastenci prehrali.

Tréner Ján Bednár ťažko prežíva prehru svojich zverencov, starších žiakov ŠHT v Trebišove, kde chlapci podali veľmi slabý výkon. S Trebišovom žiaci ôsmeho, siedmeho a šiesteho ročníka získali plný počet bodov.

Výsledky: extraliga juniorov: Nitra Spišská Nová Ves 2:4 (1:1,0:1,1:2), Smotrila 4.

Spišská Nová Ves Slovan Bratislava 4:3 (1:1,2:1,1:1), Smotrila 2, Hudáček, Farkašovský. Žilina Spišská Nová Ves 2:4 (0:3,0:1,2:0), Farkašovský, Bachleda, Gomba.

Eduard Giblák tréner SNV: "Zápas so Slovanom sme chceli po úspešnom výsledku u nich, doma zdupľovať, čo sa nám v konečnej fáze aj podarilo. Myslím si, že chlapci zahrali veľmi dobre, aj keď bola v zápase väčšia nervozita ako v takom zápase obyčajne býva. Vyviedla ma v zápase skutočnosť, že čiaroví rozhodcovia sa dopúšťali závažných chýb, čo silne menilo rozhodnutia hlavného rozhodcu. Nakoniec, keď som odcestoval domov som sa dozvedel, že v zápise o stretnutí som bol uvedený, myslím si, že neopodstatnene, pretože použité slová v zápise ja vo svojom slovnom registri nemám.

Žilina nás doma obrala o tri body a tieto sme chceli získať späť. Môžem konštatovať, že chlapci hrali veľmi dobre, pretože sme vyhrávali 4:0 a v závere poslednej tretiny sme si zbytočne skomplikovali život, ale víťazstvo sme si nedali vziať V posledných troch zápasoch nám zachytal veľmi dobre brankár Buvalič, bol našou veľkou oporou."

14. Topoľčany24 4 1 2 17 65:131 16

Extraliga dorastu: Kežmarok Spišská Nová Ves 2:3 (1:1,1:1,0:1), Huňady 2, Pisio. Poprad Spišská Nová Ves 3:1 (0:0,2:0,1:1), Petrík.

Jozef Zavacký tréner SNV:

"V Kežmarku to bolo bojovné stretnutie z obidvoch strán. Kežmarčania sa chceli na nás vytiahnuť , pretože chlapci sa poznajú z minulej sezóny, preto si na ľade nič nedarovali. V zápase bolo veľa nepresností z oboch strán, bolo veľa chýb v obrane, dobre chytali obaja brankári. V závere stretnutia sme boli troška šťastnejším mužstvom.

V Poprade moja spokojnosť môže byť len s prvou tretinou, v ktorej chlapci plnili to, čo sme od nich očakávali a chceli. Je veľkou škodou, že sme nepremenili tie šance, ktoré sme mali v tejto prvej tretine. Potom v druhej i tretej tretine bol súper lepším mužstvom, my sme ťahali za kratší povraz. Problémom bola nedisciplinovanosť našich útočníkov, ktorí si neplnili taktické pokyny, ktoré sme si pred zápasom povedali. Nevracali sa dozadu a tým preťažovali našu obranu."

Športové hokejové triedy

1. liga starší žiaci: Trebišov A Spišská Nová Ves A 7:4 (2:2,4:0,1:2), Kucirko 2, Laškody, Koczka.

Ján Bednár tréner SNV:

"Po najslabšom výkone sezóny sme prehrali zaslúžene. Súper v hre nevynikal, ale dal nám viac gólov. K výsledku prispeli slabým výkonom naši brankári."

Spišská Nová Ves B Trebišov B 2:1 (0:1,2:0,0:0), Giľak, Janovčík.

Ján Novák tréner SNV:" Naši chlapci začali veľmi lajdácky asi pod dojmom vysokého víťazstva v Trebišove. Súper sa sústredene bránil, jeho hokejisti hrali všetci v strednom pásme, nepúšťali sa ani do útočenia, ich obranná hra im vychádzala. V prvej tretine z prvého útoku nám dali jeden gól, my sme sa ťažko presadzovali proti ich obrannej hre. Nakoniec v druhej tretine po dvoch góloch sme sa dostali do vedenia, ale súper mal dosť šancí na vyrovnanie, nepodarilo sa mu to. Nakoniec to skončilo šťastne pre naše mužstvo."

1. liga: mladší žiaci: Trebišov A Spišská Nová Ves A 5:14 (2:5,1:2,2:7), Horváth 5, Skalický 3, Štrauch 2, Kunzo, Rákoczy, Chmeľ, Bednár.

"Prvé dve tretiny chlapci pristupovali k zápasu dosť vlažne, slabo korčuľovali, prevládal individualizmus, mysleli si, že súpera zdolá jednotlivec. V tretej tretine začali hrať to, čo sme tréneri chceli, začali korčuľovať a kombinovať, čo sa potom prejavilo aj na výsledku. Zaslúžene sme vyhrali."

Spišská Nová Ves B Trebišov B 20:0 (8:0,5:0,7:0), Ludányi 6, Polomský 4, Ondov 2, Karaffa 2, Volčko 2, Jánoš, Smižanský, Kyčak, Knižka

Ľubo Jetš tréner SNV :

"Šiestaci nezačali dobre, snažili sa presadzovať samostatne, individuálne, ale postupom času sa snažili prihrávať, hrali kombinačne a súpera herne rozobrali, lebo nestačil na našich chlapcov korčuliarsky a ani silovo. V tomto zápase tomu zodpovedal aj dosiahnutý výsledok."

Aký je program hokejových zápasov v budúcom týždni?

Juniori privítajú v sobotu doma Liptovský Mikuláš, Košice hrajú doma s Popradom, v stredu Spišská Nová Ves bude hrať doma s Banskou Bystricou, Košice doma s Martinom a Poprad cestuje do Skalice. Dorastenci 3. decembra 2008 privítajú doma Trenčín, Košice Žilinu, Poprad cestuje do Zvolena a Kežmarok do Banskej Bystrice, v sobotu 6. decembra Spišská Nová Ves cestuje do Trnavy, Košice do Nitry, Kežmarok privíta doma L. Mikuláš a Poprad bude hrať doma s Martinom. V nedeľu si dvojičky súperov vymenia takto: Nitra SNV, Trnava Košice, Poprad Liptovský Mikuláš, Kežmarok - Martin. Športové hokejové triedy budú mať za súperov hráčov z Humenného, deviataci a siedmaci budú hrať doma a ôsmaci a šiestaci v Humennom.