Korzár logo Korzár
Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

NHL: Hossa dva góly, Svatoš tri asistencie

NEW YORK. V piatkových zápasoch zámorskej NHL zo slovenských hokejistov opäť najvýraznejšie zažiaril Marián Hossa. Útočník Detroitu strelil do siete

Columbusu dva góly a prispel tak k víťazstvu svojho tímu 5:3. Kapitán Bostonu Zdeno Chára prispel k vysokému víťazstvu svojho tímu nad New York Islanders (7:2) jednou asistenciou, už svojou šiestou v aktuálnom ročníku NHL. Po dlhšom čase boli opäť naraz v akcii obaja slovenskí gólmani, no ich tímom sa veľmi nedarilo. Peter Budaj z Colorada pustil za svoj chrbát z 20 striel dva puky a tím z Denveru podľahol vo Phoenixe tesne 1:2.

Útočník Colorada Marek Svatoš sa po prvýkrát v sezóne prezentoval trojbodovým zápisom a výrazne tak prispel k víťazstvu "lavín" nad Tampou 4:3. Rodák z Košíc pripravil prvé tri góly svojho tímu a vyhlásili ho za druhú hviezdu duelu. V ďalších jedenástich zápasoch bohatého sobotňajšieho programu sa asistenciami na výhrach svojich tímov podieľali aj ďalší traja Slováci. Dve gólové prihrávky mal v dueli so Chicagom center Los Angeles Michal Handzuš. Po jednej asistencii si na svoje konto pripísal obranca Bostonu Zdeno Chára a útočník Miroslav Šatan.

PIATOK: Boston - NY Islanders 7:2 (0:1, 2:0, 5:1), 24. Kobasew (Axelsson, Savard), 36. Ryder, 47. Wheeler (Krejčí, Stuart), 47. Krejčí (Wheeler, CHÁRA), 50. Wideman (Hunwick, Kessel), 56. Ryder (Wideman, Hunwick), 58. Kessel (Lucic, Savard) - 2. Thompson (Colliton, Witt), 52. Park (Hilbert, Streit). Philadelphia - Carolina 2:3 pp (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1), 5. Lupul (J. Carter, Timonen), 40. J. Carter (Lupul, Carle) - 36. Dwyer (Pitkanen, Seidenberg), 37. T. Ruutu (Seidenberg, E. Staal), 64. Samsonov (Cullen, Corvo). Minnesota - Tampa Bay 4:2 (1:1, 0:1, 3:0), 13. Nolan (Miettinen, Sheppard), 43. Sheppard (Bergeron, Židlický), 47. M. Koivu (Miettinen, M. Bergeron), 60. Belanger - 20. Vrbata (Stamkos, Ranger), 30. Malone (Lecavalier). Anaheim - Chicago 1:0 (0:0, 1:0, 0:0), 36. Getzlaf (Perry, Ryan). Phoenix - Colorado 2:1 (1:0, 1:0, 0:1), 4. Morris (Carcillo, Lisin), 25. Porter (Lisin, Yandle) - 45. Smyth (Laperriere, Arnason). Brankári: Tellqvist - BUDAJ. Washington - Montreal 3:0 (1:0, 0:0, 2:0), 12. Fleischmann (Nylander), 44. Ovečkin (Bäckström), 49. Steckel (Lepisto, Laich). Brankári: Theodore - HALÁK. Florida - NY Rangers 3:4 sn (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0, 0:1), 13. Dvořák (Peltonen, G. Campbell), 39. Bouwmeester (Weiss), 59. Booth (Dvořák, Bouwmeester) - 2. Žerdev (Rozsíval, Näslund), 3. Fritsche (Rozsíval, M. Staal), 48. Voros (Korpikoski, Orr), rozhodujúci nájazd premenil Žerdev. Atlanta - Nashville 3:4 pp (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1), 17. T. White, 31. Oystrick (Perrin, Jas. Williams), 51. Kovaľčuk (Oystrick, Jas. Williams) - 9. Hamhuis (Fiddler, Nichol), 21. Nichol (Hamhuis), 57. Arnott (Smithson, Tootoo), 62. Suter (Weber, Rinne). Buffalo - Pittsburgh 4:3 (1:1, 1:2, 2:0), 12. Stafford (Afinogenov, Špaček), 33. Gaustad (Stafford, Mancari), 44. Stafford (Vanek, Roy), 57. Gaustad (Pominville, Hecht) - 11. Kennedy (Cooke, Scuderi), 33. Crosby (Malkin), 40. Crosby (Malkin). Detroit - Columbus 5:3 (1:1, 2:1, 2:1), 18. Zetterberg (Samuelsson, Franzen), 29. Hudler (Zetterberg, Samuelsson), 40. MARIÁN HOSSA (Daciuk, Cleary), 58. MARIÁN HOSSA (Daciuk), 60. Draper - 15. Voráček (Umberger, Chimera), 38. Ťutin (Peca, Torres), 42. Ťutin (Methot). Dallas - San Jose 2:6 (1:3, 0:2, 1:1), 14. Eriksson (B. Richards), 57. Neal (Parrish, Ribeiro) - 12. Pavelski (Clowe), 15. Boyle (Marleau, Vlasic), 19. Boyle (J. Thornton, Setoguchi), 24. M. Michálek (Clowe, Pavelski), 37. R. Blake (J. Thornton, Setoguchi), 50. Plíhal (Clowe, Roenick).

SOBOTA: St. Louis - Edmonton 2:4 (2:0, 0:2, 0:2), 8. Boyes (Perron, Tkachuk), 8. Berglund (Perron, McKee) - 36. Cogliano (Nilsson, Grebeškov), 39. Souray (Horcoff, Gilbert), 41. Penner (Horcoff), 43. Horcoff (Penner, Hemský). Los Angeles - Chicago 5:2 (1:2, 1:0, 3:0), 2. Stoll (HANDZUŠ, Frolov), 39. Frolov (HANDZUŠ, Preissing), 47. D. Armstrong (Quincey, O´Sullivan), 54. Calder (Quincey, Stoll), 58. O´Sullivan - 11. Sharp (Seabrook, Kane), 16. Kane (Sharp, B. Campbell). Boston - Detroit 4:1 (2:0, 1:1, 1:0), 12. Wheeler (Ryder, Krejčí), 17. Kessel (Hnidy, CHÁRA), 39. Kobasew (P. Bergeron), 47. Krajčí (Ryder, Wideman) - 37. Hudler (Zetterberg, Samuelsson). Montreal - Buffalo 3:2 (0:1, 3:1, 0:0), 23. A Kosticyn, 34. Begin (Lapierre, Hamrlík), 39. Markov (S. Koivu, A. Kosticyn) - 14. Vanek (MacArthur, Špaček), 28. Vanek (Stafford, D. Roy). NY Islanders - Ottawa 4:2 (1:1, 1:0, 2:1), 13. Hilbert (Meyer, Hunter), 40. Meyer (Sim, Sutton), 42. Meyer (Hilbert, Campoli), 59. Hunter (Sutton) - 8. Heatley (Spezza, Alfredsson), 49. Alfredsson (Heatley, Luba). Toronto - Philadelphia 4:2 (1:1, 2:1, 1:0), 15. Stempniak (Moore), 23. Antropov, 29. Moore (Antropov, Ponikarovskij), 43. Kubina - 16. M. Richards (Asham, Alberts), 38. M. Richards (Gagne, Vaananen). Columbus - Washington 3:0 (1:0, 1:0, 1:0), 9. Torres (Modin, Methot), 35. Nash (Umeberger, Huselius), 54. Nash. Pittsburgh - New Jersey 4:1 (1:0, 2:0, 1:1), 2. Crosby (ŠATAN, Gill), 28. Sýkora (Crosby, Kennedy), 32. Crosby (Malkin), 58. Crosby (Malkin, Zigomanis) - 42. Rupp (Eliáš, Gionta). Nashville - Minnesota 2:6 (0:2, 1:2, 1:2), 30. Arnott (Dumont, Erat), 47. Legwand (Koistinen) - 7. Bouchard (Miettinen, Židlický), 8. Brunette (M. Koivu, Miettinen), 25. Nolan (Miettinen, Johnsson), 36. M. Koivu (Brunette, Bouchard), 55. M. Koivu, 58. Weller (Brunette, Pouliot). Colorado - Tampa Bay 4:3 (3:0, 0:1, 1:2), 16. Leopold (SVATOŠ), 18. Wolski (SVATOŠ, Arnason), 19. Wolski (Arnason, SVATOŠ), 44. Jones (McCormick, Clark) - 33. Lecavalier (Ranger, Malone), 50. Malone (Eminger, Stamkos), 56. Stamkos (Lecavalier, Eminger). Phoenix - San Jose 2:3 (2:2, 0:0, 0:1), 1. Morris (Mueller, Doan), 4. Turris (Doan, Jovanovski) - 5. Pavelski (Clowe, M. Michálek), 6. R. Blake (Goc, Plíhal), 52. Pavelski (Lukowich, M. Michálek). Calgary - Vancouver 3:1 (0:0, 1:0, 2:1), 40. Langkow (Phaneuf, Bertuzzi), 47. Moss (Glencross, Regehr), 59. Lombardi (Iginla) - 52. Wellwood (Hansen, Öhlund).

SLOVÁCI V NHL

(zápasy, góly, asistencie, body)

1. M. Hossa (Detroit)23131326

2. M. Šatan (Pittsburgh)239918

3. P. Demitra (Vancouver)147613

4. M. Handzuš (Los Angeles)225712

5. Ľ. Višňovský (Edmonton)224812

6. Z. Chára (Boston)244711

7. M. Svatoš (Colorado)223710

8. A. Sekera (Buffalo)2301010

9. R. Zedník (Florida)20358

10. A. Meszároš (Tampa Bay)23066

11. T. Kopecký (Detroit)23123

12. M. Jurčina (Washington)24123

13. M. Gáborík (Minnesota)2101

14. B. Valábik (Atlanta)5000

15. V. Mihálik (Tampa Bay)2000

Brankári (zápasy, gólový priemer, percentuálna úspešnosť zákrokov)

P. Budaj (Colorado)202,6790,64

J. Halák (Montreal)62,5791,36

KANADSKÉ BODOVANIE

1. J. Malkin (Pittsburgh)23102939

2. S. Crosby (Pittsburgh)23132033

3. S. Gagne (Philadelphia)22131831

4. A. Ovečkin (Washington)22131730

5. M. Savard (Boston)2482230

6. J. Iginla (Calgary)24121729

7. P. Kane (Chicago)22121628

8. R. Getzlaf (Anaheim)2391928

9. A. Siomin (Washington)16131427

10. D. Setoguchi (San Jose)23121527

11. M. HOSSA (Detroit)23131326

TABUĽKY

Východná konferencia

1. Boston24164482:5536

2. NY Rangers26177272:6136

3. Washington24138377:7529

4. Pittsburgh23146375:6331

5. Montreal23136467:6130

6. Philadelphia23117576:7127

7. New Jersey22128265:6026

8. Carolina241210264:7126

----------------------------------------------

9. Buffalo23119365:6925

10. Toronto2389671:8222

11. NY Islanders241012265:8022

12. Ottawa22810452:5620

13. Atlanta22811365:7819

14. Florida22811350:6519

15. Tampa Bay23610753:7219

Západná konferencia

1. San Jose24203192:5741

2. Detroit23154482:7034

3. Vancouver24148273:5930

4. Minnesota22147162:4729

5. Calgary24149172:7429

6. Anaheim24138370:6929

7. Chicago22106675:6526

8. Nashville231110268:7724

---------------------------------------------

9. Los Angeles22109359:6023

10. Columbus231010368:7323

11. Edmonton221010258:6622

12. Colorado231112058:6622

13. Phoenix231011255:6322

14. St. Louis21910259:6520

15. Dallas22711461:8318

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

  1. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
  2. Počúvaním hluku chránime váš sluch
  3. Ako vybrať AKU reťazovú pílu
  4. Bývanie v meste predlžuje život
  5. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  6. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
  7. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi
  8. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári
  9. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  10. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  1. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári
  2. Počúvaním hluku chránime váš sluch
  3. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi
  4. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  5. Tipy na cenovo výhodné vianočné darčeky, ktoré aj potešia
  6. Bývanie v meste predlžuje život
  7. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi
  8. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
  9. Fakty o batériách, ktoré ste nevedeli
  10. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
  1. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 28 327
  2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 21 084
  3. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 13 528
  4. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 12 891
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 431
  6. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť 8 168
  7. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 032
  8. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 7 754
  9. Spájame Slovensko - 4 nové expresné autobusové linky 7 672
  10. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí 7 458
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Starosta má problém s poslancami i políciou, obec Hriadky kolabuje

Nezákonne jej predal pozemok. Stiahol exekúciu, odvolanie, nepýta nájomné.

Starosta Ján Vincenčík.
Testovanie v Herľanoch.

Jedna rana do srdca. Priznala sa k vražde syna, dostala 16 rokov

Košický súd vyniesol rozsudok v aprílovom prípade z Michaloviec.

Daniela sa o chvíľu dozvie rozsudok.
Skládka na ulici Československého odboja.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Vagovič: Jankovská taktizuje, ešte sa jej rozviaže jazyk

Kniha Vlastnou hlavou sleduje Ficov pád.

Novinár Marek Vagovič.
Moniku Jankovskú privádzajú na NAKA v Nitre.
Petra Vlhová.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop