PREŠOV BEZ GÓLU S BODOM, KOŠICE S GÓLOM BEZ BODU

Sportnet|1. dec 2008 o 00:00

Už minulý víkend sa rozhodlo o tom, že jesenným majstrom Corgoň ligy bude bratislavský Slovan. Ten si v záverečnom jesennom kole poradil i na ihrisku

v Nitre a keďže doma nezaváhala ani Žilina s Košicami, štvorgólový rozdiel medzi oboma celkami sa nezmenil. Naopak, narástol rozdiel pred treťou Trnavou, ktorá remizovala v Prešove. Posledná priečka patrí Zlatým Moravciam, ktoré doma vysoko podľahli Banskej Bystrici.

Prešov - Trnava 0:0

PREŠOV. Zápas, s ktorým súviseli prísne bezpečnostné opatrenia, mal napokon dôstojnú divácku kulisu. Sneženie a mrholenie pred jeho otvorením ale podmienky na futbal sťažili. Veľmi slušne zaplnené hľadisko gól nevidelo, no obe mužstvá šli zjavne po troch bodoch. Hralo sa otvorene, avšak aj pozorne. Gólové šance sa rodili pomaly a ťažko. A tak sa "fans" oboch táborov bavili hádzaním svetlíc a dymovníc na ihrisko... Prešovčania boli predsa len aktívnejší. Ukázali v úvode viac útočných ťahov. O streľbu sa pokúšali Šafranko a Katona, na druhej strane kontroval hosťujúci Husár. Kanonier Trnavy Kožuch sa dosť nabehal, ale v prvom polčase sa k slovu poriadne nedostal. Zato Devátý nemal ku gólu ďaleko. Hostia v 34. min. zachytili prešovskú rozohrávku. Devátý sa s loptou dostal do šestnástky domácich, no krížna strela skončila vedľa. Ďalšie dva pokusy vyslali na opačnom konci Penksa s E. Takáčom. Papajovu strelu zachytil trnavský gólman. Najväčšia gólová príležitosť domácich sa zrodila v predposlednej minúte prvého polčasu. Kapitán Trnavy Doležaj sa pošmykol, E. Takáč popri ňom prenikol, aj dobre odcentroval. Tiesnený Katona však loptu do siete za Rybánskym nedostal. Po prestávke hosťujúci Kebe Samba v dobre pozícii loptu trafil zle. Hlavička Prešovčana Čepa preletela nad. E. Takáč v 61.min. z "otočky" vypálil pohotovo, lenže pokus tesne minul pravú žrď. V 72. min. sa ocitol vo vyloženej šanci Kožuch. Buchta však na jeho hlavičku vytiahol parádny zákrok. Reflexívne, končekmi prstov zabránil gólovej hrozbe. V nadstavenom čase zahrával Tatran štandardnú situáciu. R. Pivarník bleskurýchlo poslal na trávnik vysokého Pekára. Lopta z kopačky Papaja našla hlavu Čepa. Ten ju nasmeroval medzi trnavské žrde. V poslednej chvíli ale zasiahol Trnavčan Hanzel a po chvíli už nasledoval záverečný hvizd.

ŽK: Piter-Bučko - Kebe Samba, P. Ďuriš, Filipovič. Rozhodca: Smolák. Divákov: 5 020. 1. FC Tatran: Buchta - Papaj, Piter - Bučko, Čep, Josl - Prekop - Vršajevič, Katona, Penksa, Šafranko (90. Pekár) - E. Takáč (62. Belejík). FC Spartak: Rybánsky - Lu. Došek, Gueye, Doležaj, Ľ. Hanzel - Devátý, P. Ďuriš, Procházka, M. Husár - Kožuch (81. Filipovič), Ľ. Bernáth (22. Kebe Samba, 87. M. Guldan).

Žilina - Košice 2:1 (1:0)

ŽILINA. Prvú veľkú príležitosť mal v 8. min Štyvar, ale z dvanástich metrov prestrelil. V podobnej situácii sa ocitol o dve minúty neskôr chorvátsky legionár Karoglan, ale tiesnený obrancami MFK poslal len slabú strelu vedľa ľavej žrde. Štyvar mohol otvoriť skóre v 13. min, no opäť vystrelil nepresne. Tento žilinský útočník spálil aj svoju tretiu gólovú šancu. V 19. min po Ježovom centri do šestnástky nedosiahol na loptu hlavou obranca Bašista a Štyvar efektnými nožničkami tesne minul košickú svätyňu. Domáci sa dočkali gólu v 23. min, keď Ďurica potiahol akciu po ľavej strane, vysunul Karoglana, ktorý zblízka skóroval - 1:0. O chvíľu neskôr mohlo byť už 2:0. Karoglan v sľubnej gólovej príležitosti hlavičkoval nad. Hostia vystrelili na bránku MŠK v 33. min, s Kolbasovým pokusom však nemal Perniš problém.

Po zmene strán pribudli na oboch stranách nepresnosti. Košice sa snažili hrať smerom dopredu, ale opäť sa ich snaha končila pred žilinskou šestnástkou. Ani domácim sa dlho nedarilo vážnejšie ohroziť bránu hostí. V 62. min poslal Jež priamy kop pokutového územia, kde sa v tlačenici presadil obranca Piaček a zvýšil vedenie MŠK na 2:0. Z následnej akcie vyťažili gól Košičania, po faule na Kolbasa nariadil rozhodca Tomčík pokutový kop, ktorý premenil strelou do ľavého horného rohu kapitán Kolbas. Dve minúty pred koncom začal sériu žilinských šancí Rilke, ktorý vystrelil z ľavej strany, ale Putnocký jeho pokus zblízka chytil. V 90. min trojica Jež, Rilke, Karoglan vyšachovala obranu hostí, ale strela chorvátskeho legionára letela niekoľko metrov vedľa košickej svätyne. V nadstavenom čase mali ešte príležitosti Karoglan a Rilke, ale na víťazstve domácich 2:1 sa už nič nezmenilo.

Góly: 23. Karoglan, 62. Piaček - 64. Kolbas (z 11 m), ŽK: Kišš. Rozhodoval: Tomčík. Divákov: 2 236. Žilina: D. Perniš - Pekarík, Šourek, Piaček, Tesák - Zd. Štrba - Jež (90.+ Kvesič), Adauto, M. Ďurica (62. Rilke) - Štyvar (77. Pečalka), Karoglan. Košice: Putnocký - Kišš, Bašista, Džogan, Smrek (82. Viazanko) - R. Cicman - Kolbas, N. Matič (85. L. Janič), Hovančík (69. D. Škutka), Milinkovič - J. Novák.

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY

PETRŽALKA - RUŽOMBEROK 2:2 (0:1). Góly: 80. a 88. T. Oravec (prvý z pok. kopu) - 33. Sivčevič, 65. Palát, ŽK: Velický - Siva, Peter Majerník, Lačný, rozhodoval: Straka, 285 divákov.

D. STREDA - DUBNICA 1:0 (0:0). Gól: 70. Kweuke, ŽK: Ján Novota, Abena, Boya - Seye, rozhodoval: Vnuk, 4 850 divákov.

ZL. MORAVCE - B. BYSTRICA 1:5 (0:2). Góly: 87. Greguška - 26. M. Ďuriš, 45. V. Gajdoš, 58. a 62. Brašeň, 66. Miroslav Tóth, ŽK: Klabal (Zlaté Moravce), rozhodoval: Havrilla, 1 041 divákov.

NITRA - SLOVAN 0:1 (0:0). Gól: 56. Čeman (vlastný), ŽK: Rák, Harbuľák, Košút - Valachovič, Bičík, ČK: 90. Rák (Nitra) po druhej ŽK, rozhodoval: Chmura, 1 490 divákov.

NAJLEPŠÍ STRELCI

12 gólov: Masaryk (Slovan)

11 gólov: Kweuke (Dunajská Streda)

7 gólov: J. Kozák ml., Oravec (obaja Petržalka), Kožuch (Trnava)

6 gólov: J. Novák ml. (Košice), Bakoš (Ružomberok), Porázik (Dubnica), Rilke, Adauto (obaja Žilina)

5 gólov: Zošák (Ružomberok), Štyvar (Žilina), Katona (Prešov)