Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Naši sa nevyznamenali

Na 24. kolo hokejovej Slovnaft extraligy nebudú v dobrom spomínať zástupcovia nášho regiónu. Ani jednému sa nepodarilo zabodovať. Najväčším

prekvapením bola hladká porážka vedúcich Koďíc na ľade nováčika z Banskej Bystrice v sobotňajšej televíznej predohrávke. Oceliari zaznamenali jediný gól a rovnako málo úspešný v zakončení boli aj Popradčania doma proti Trenčínu. Hráči Kežmarku dokonca nerozvlnili sieť ani raz, a tak v Liptovskom Mikuláši tiež nemohli pomýšľať na zázrak.

Poprad - Trenčín 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

POPRAD. V úvode stretnutia zaskočili vojaci svojho súpera dvoma zlepenými gólmi. Najskôr v 6. minúte tečoval Nemec Fatykov projektil a o necelú minútu neskôr sa po chybnej rozohrávke Procházku dostal k puku Hurtaj, ktorého prihrávku premenil na úspešnú strelu Bobček - 0:2. Dvojgólové vedenie prinieslo do radov Trenčanov pohodu, zatiaľ čo sa domáci intenzívne snažili o zmazanie manka. Akcie Popradu však boli častokrát uponáhľané, nepresné a kŕčovité, čo bolo znásobené pozornou defenzívou Dukly. Domácich z herného trápenia vykúpil až gól Fabiana v 44. min, keď zblízka zakončil presilovkovú kombináciu. Popradčania zvýšili tlak a v 54. min boli blízko vyrovnaniu, keď Lukáč zblízka nezasunul puk do poloprázdnej bránky. Počas záverečnej power-play domácich rozhodol o víťazstve Trenčína P. Mikuš.

Góly: 44. Fabian (Rataj, A. Kroták) - 6. V. Nemec (Valčák), 7. Bobček (Ľ. Hurtaj, Čacho), 60. P. Mikuš (V. Nemec, Valčák). Vylúčení: 0:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - M. Grečko, Kalina, 1915 divákov. Poprad: Melicherčík - Kasík, Fabian, Michal Segľa, Dora, O. Malinský, M. Gavalier, Bakoš, Michal Procházka - A. Kroták, Rataj, Lapšanský - Marek Bartánus, Jarolín, M. Lukáč - Marcel Haščák, Skokan, Kolusz - Martin Segľa, Piatak, Buc. Trenčín: Kováč - Homer, P. Mikuš, Fatyka, Gábriš, Bobček, J. Liška, J. Mikuš, Ružička - Valčák, Kóňa, V. Nemec - T. Radulay, Ľ. Hurtaj, Čacho - S. Saliji, Trochta, O. Ďuriš - Lelenas, Marek Haščák, E. Hartmann.

B. Bystrica - Košice 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)

BANSKÁ BYSTRICA. Domáci v úvode nevyužili presilovku o dvoch hráčov, no hneď po tom ako nastúpil na ľad druhý vylúčený Tabaček sa predsa len presadili. Po prihrávke Sabola sa k puku dostal Majeský a prestrelil Lipovského - 1:0. V 15. min Šimurda prekvapil strelou do žrde. Domáci zvýšili vedenie v 25. min, keď prešiel po pravej strane Bulík, dostal sa až pred Lipovského a v páde ho prekonal - 2:0. Hostia znížili v 34. min., Húževka bez prípravy po ľade prekonal Petríka. V III. tretine jednoznačne dominovali domáci hokejisti. Na 3:1 zvyšoval v 45. min Sabol, o 55 sekúnd neskôr strieľal Bulík a tentoraz vyrazený puk od brankára Lipovského poslal do bránky Tománek. O pár sekúnd na to mohol skórovať Jánoš, no jeho sólo nebolo úspešné, pretože puk skončil na konštrukcii košickej bránky. Prevahu dokumentoval v 51. min. domáci Češík.

Góly: 3. Igor Majeský (Ľ. Sabol, Paľov), 25. Bulík (Pardavý), 45. Ľ. Sabol (Brumerčík), 45. Tománek (Bulík, Pardavý), 51. Češík (Ižvolt, Škvaridlo) - 34. Húževka (Kmiť, Šimurda). Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Horínek, M. Orolin, 2430 divákov. B. Bystrica: I. Petrík - Paľov, A. Mrena, Brumerčík, Biro, Veber, Tomaška - Tománek, Bulík, Pardavý - Jánoš, Ľ. Sabol, Igor Majeský - Ižvolt, Češík, Škvaridlo - J. Babic, M. Babic, T. Sýkora. Košice: Lipovský - M. Šterbák, Gajdoš, Tabaček, Chmelo, Špelda, M. Kozák - Michel Miklík, Juraj Faith, P. Bartoš - Šimurda, S. Gron, Rudolf Huna - Ščurko, Húževka, Kmiť - J. Kopecký, J. Sýkora, Petričko.

L. Mikuláš - Kežmarok 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Úvodné dejstvo malého podtatranského derby nestálo za veľa. Od začiatku druhej tretiny mal predsa len o niečo viac práce brankár hostí Budai. Skóre sa prvýkrát menilo takmer presne v polovici duelu. Domácu akciu naštartoval brankár Falter a skóroval aktívny Kriška - 1:0. Liptáci mali ideálnu šancu na zvýšenie svojho náskoku v 36. min. Brincko zahákoval hráča MHk 32, ktorý bol vo vyloženej pozícii, ale Kriška namieril z trestného strieľania nepresne. V 38. min bolo už 2:0. Rehákovo nahodenie preniklo do Budaiovej svätyne. Hostia vstúpili do tretej tretiny so sympatickou snahou o zvrat, ale pozorná defenzíva Liptákov im nič nedovolila. Všetky útočné pokusy kežmarských jastrabov stroskotávali na útočnej modrej. Pár pukov, ktoré prenikli až k domácej bránke, s prehľadom likvidoval gólman Falter. Ten si už druhý zápas v rade udržal neprestrielnosť.

Góly: 30. Kriška (Kumstát, Falter), 38. D. Rehák (Richard Huna, Kriška). Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krpelec - Valach, Gašparík, 2140 divákov. L. Mikuláš: Falter - Heš, M. Varga, P. Lištiak, D. Rehák, Kumstát, Petran, Hyben - Róbert Huna, Halaj, Kriška - Kovář, B. Pohanka, J. Cibuľa - Oravec, Kuric, Richard Huna - Vaškovič. Kežmarok: Budai - R. Gavalier, M. Žemba, D. Brincko, Bartoň, Flašar, J. Jelínek, Sadiki, D. Brejčák - Škovira, S. Pavličko, Fedor - P. Segľa, Šechný, M. Drotár - Bednár, Slaninák, Mašlonka - Svitana, V. Žemba, René Schneider.