Košice - Martin 7:3 (3:1, 3:2, 1:0)

Sportnet|3. dec 2008 o 00:00

KOŠICE. Košičania pôsobili od začiatku podstatne sebavedomejším dojmom a už v 3. min v presilovke sa po prihrávke Špeldu presadil Huna. Nasledovala

ďalšia možnosti Miklíka.

Martin dokázal odpovedať pri presilovke 5 proti 3, keď v 9. min namieril Macho do odkrytej časti košickej bránky. Domáci, ktorí mali lepší pohyb, išli do vedenia po druhý raz

v stretnutí v 13. min, keď sa po prihrávke Kopeckého presadil Petričko. O 22 sekúnd na to bol už stav 3:1, po kombinácii prvého košického útoku skóroval Bartoš. V druhej

tretine domáci schuti kombinovali a už v 23. min pridali štvrtý gól. Gron po milimetrovej prihrávke Hunu namieril pod hornú žŕdku. V 26. min domáci "rozobrali" martinskú obranu a

Huna v páde prekonal Dzubinu, ktorého v 26. min vystriedal Lakosil. V tej istej minúte sa obranca Vantroba natlačil až pred Lipovského a znížil. Šiesty gól padol v 33. min z hokejky Húževku, ktorý doklepával do prázdnej bránky Lakosilom vyrazenú strelu Špeldu. V závere

tretiny bol vylúčený Šimurda a na konci biliardovej akcie hostí bol Polák. Košičania v tretej tretine kontrolovali náskok a po sérii nepremenených príležitostí v 52. min pri

presilovke pridali siedmy gól po tom, ako sa do strely oprel Šimurda. Martin ešte mohol korigovať, ale Beran nastrelil iba žŕdku.

Góly: 3. Rudolf Huna (Špelda, S. Gron), 13. Petričko (J. Kopecký, S. Gron), 13. P. Bartoš (Juraj Faith, Michel Miklík), 23. S. Gron (Rudolf Huna, Petričko), 26. Rudolf Huna (Petričko, S. Gron), 33. Húževka (Špelda, Šimurda), 52. Šimurda (Kmiť, Húževka) - 9. M. Macho (Appel), 26. Vantroba (Michal Beran), 37. Polák (Török, L. Říha).Vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše: v 6 min Klepáč na 10 min za nešp, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - M. Grečko, Smrek, 5661 divákov. Košice: Lipovský - M. Šterbák, M. Kozák, Tabaček, Chmelo, Špelda, J. Sýkora - Michel Miklík, Juraj Faith, P. Bartoš -

Ščurko, S. Gron, Rudolf Huna - Šimurda, Húževka, Kmiť - J. Kopecký, Petričko. Martin: Dzubina (od 26. min Lakosil) - Kolba, I. Ďatelinka (od 11. min Brcko), J. Polák, Klepáč, Vantroba, Drgoň - Török, M. Beran, I. Dornič - Appel, M. Macho, L. Říha