Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Popradčanky doma opäť víťazne

Najvyššia ženská hokejová súťaž pokračovala svojim ďalším kompletným kolom. Popradské hokejistky sa po nešťastnej prehre na ľade Topoľčian (prehrali

3:5) predstavili na domácej pôde a ich súperkami boli hráčky Banskej Bystrice.

POPRAD. Ich snahu o potvrdenie, že doma chcú opäť naplno bodovať potvrdila v 11. minúte otváracím gólom Gavurová. Ešte pred koncom prvej dvadsaťminútovky sa do listiny strelcov domáce hokejistky zapísali ešte raz a to zásluhou Krajňákovej. Prostredná časť hry nepriniesla zo strany domáceho kolektívu výraznú zmenu. Hosťujúcim hokejistkám sa však predsa len podarilo znížiť na pre nich priateľných 2:1. Postarala sa o to v 39. minúte Debnárová. Do poslednej tretiny vykorčuľovali "kamzíčky" s odhodlaním dotiahnuť zápas do víťazného konca. To začala napĺňať v 53. minúte veľmi dobre hrajúca obrankyňa Kováčiková, ktorá dokázala, že vie hrať aj na poste útočníčky. V 58. minúte hrali domáce hokejistky presilovku a tú využila Bondorová, čím uzavrela gólový účet stretnutia.

"Dievčatá v tomto stretnutí splnili všetky taktické pokyny, ktoré dostali pred zápasom. Som rád, že sa strelecky presadili aj tie, ktoré bežne góly nedávajú, čo znamená, že ich to posunulo o niečo dopredu v ich snažení a motivácii. Aj napriek tomu, že sme Banskú Bystricu prestrieľali, čo sa týka počtu striel, je mi ľúto toho jedného gólu v našej bránke, lebo Zuzka Ondrejčíková si zaslúžila čisté konto. V tomto stretnutí som spokojný s výsledkom a čiastočne aj s hrou dievčat. V prvom stretnutí pred dvoma týždňami to bol od dievčat jeden nezodpovedný výkon. Prízvukoval som im, že medzi nami a Banskou Bystricou je veľký výkonnostný rozdiel a záleží len od nich a od ich rozmýšľania v hlavách, ako k tomu pristúpia. V tomto zápase to moje dievčatá dokázali a som rád, že s nimi môžem pracovať," komentoval výkon svojich dievčat popradský lodivod Peter Gápa.

V Martine chcú prekvapiť

Najbližší duel odohrajú "kamzíčky" na horúcom ľade v Martine. V predchádzajúcom stretnutí na popradskom ľade sa zrodila pre Podtatranky nešťastná prehra 7:8. Preto nás zaujímalo, či sa môže očakávať podobný scenár aj na ich ľade.

"Do Martina rozhodne nejdeme prehrať a tak, ako do každého zápasu, pôjdeme s odhodlaním pobiť sa o čo najlepší výsledok a prípadne aj o výhru. Pokiaľ dievčatá budú zdravé a pochopia taktiku, ktorú na Martin ušijeme, tak si myslím, že by sme tam mohli byť úspešní. Len verím, že tam zabojujú aj so srdiečkom," dodal kouč Popradčaniek.

FAKTY

HK ŠKP Poprad - HC 05 B. Bystrica 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Góly: Gavurová, Krajňákova, Kováčiková, Bondorová - Debnárová. Vylúčenia: 5:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Pred 300 divákmi rozhodovali L. Bednár, T. Rovenský.