Juniori HKM získali prvý majstrovský bod

Sportnet|9. dec 2008 o 00:00

ROŽŇAVA. Po týždennej prestávke pokračovali hokejoví juniori HKM Rožňava v súťaži stretnutím šiesteho kola. V domácom prostredí prvý raz hostili

Sabinov.

Góly sa prelínali

Vo vyrovnanom stretnutí po prvej tretine šli domáci z ľadu s tesným vedením. Jednogólový náskok z úvodu si držali šestnásť minút, keď sa hosťom podarilo skóre vyrovnať. Domáci následne odpovedali gólom a druhý raz rozvlnili sieť hosťujúcej brány. Hostia v druhej časti hry najprv stratu zmazali a neskôr strelili i vedúci gól. Tentoraz domáci doťahovali jednogólové manko a opäť gólom do šatne otočili skóre vo svoj prospech. V poslednej tretine hostia hneď v úvode vyrovnali a po domácich vylúčeniach mali výhodu dvoch presiloviek, ktoré však nedokázali vďaka dobrej obrannej činnosti domácich korunovať rozhodujúcim gólom. Naopak, v závere mal na hokejke víťazný gól Griger, ale jeho tutovku zmaril pozorne chytajúci gólmam hostí, ktorý bol podobne ako jeho náprotivok oporou svojich farieb.

Kondičné resty sú citeľné

"Úvod nám vyšiel perfektne a hlavne strelecky sme súpera jednoznačne prevyšovali pomerom šestnásť striel k piatim. Škoda nevyužitých šancí, ktoré by nám zabezpečili výraznejší náskok. V druhej tretine sme hrali dobre, ale opäť iba dvakrát skórovali a naše chyby hostia v zárodku trestali následnými gólmi. V závere síl ubúdalo citeľne na oboch stranách, hostia dokázali ešte vyrovnať a vylúčenia, ktoré boli z našej strany zbytočné, nás pripravili o možnosť doviesť zápas do víťazného konca. Musím pripomenúť, že neúčasť niektorých hráčov na tréningoch sa veľmi citeľne prejavuje v majstrákoch a kolektív ťahajú iba tí, ktorí zodpovedne trénujú. Ich počet je však minimálny," hodnotil tréner dorast - junior HKM Rožňava Cyril Smorada.

Doriešili ľad

V Sabinove sa takmer po mesiaci podarilo pripraviť ľadovú plochu, ktorá nie je opláštená, a tak sa budú zápasy dohrávať. "Do budúcnosti bude potrebné prehodnotiť štart súťaže, ktorý je stanovený na 2. novembra. U nás máme iba otvorený ľad a teplý november nám neumožnil pripraviť skôr hraciu plochu. To spôsobilo obrovské problémy, a tak tri zápasy máme neodohrané. Dva s Gelnicou a jeden s Rožňavou. Volné termíny sú iba sviatky a chlapci budú po dovolenkách, ale budeme sa snažiť situáciu zvládnuť, veď hokej sa hrá hlavne pre nich. Bude potrebné hľadať aj nový model súťaže hlavne zo strany zväzu, aby sa tento už prežitý kolotoč štyroch mužstiev oživil niečím novým," uviedol funkcionár MHK VTJ 3 Sabinov L. Halay.

Nábor nepomohol

I napriek úsiliu, ktoré funkcionári vynaložili na získanie chlapcov do vekových kategórií žiakov, neuspeli. Naďalej pretrvávajú problémy a na nábor, ktorý realizovali formou letákov v školách, sa neprihlásil žiaden záujemca. Takto je hokej súťažne hrať veľmi ťažko, čo sa ukázalo aj v poslednom domácom zápase proti Sabinovu. Po prvej tretine žiaci Rožňavy viedli o gól, súper žiadal následne konfrontáciu, ktorá síce bola oprávnená, ale vyradila im dvoch chlapcov, ktorí nemali registračky i napriek tomu, že vekom do kategórie starších žiakov zapadli. "Myslím si, že vekovo mladší chlapci, ktorí sú ostaršení, i napriek množstvu inkasovaných gólov v druhej tretine v poslednej zabojovali a snažili sa podľa svojich schopností podať čo najlepší výkon, čo ocenili potleskom i diváci - rodičia. Pre nás nie je dôležité zvíťaziť, ale zahrať si a propagovať mládežnícky hokej. Niektorí funkcionári iných klubov sú však motivovaní iba víťazstvami za každú cenu," uviedol vedúci mužstva starších žiakov HKM Rožňava M. Krajec.

KAROL CSOBÁDI

FAKTY

n Dorast, 6. kolo: Rožňava - Sabinov 4:4 (2:1, 2:2, 0:1), góly za Rožňavu Griger 2, Šafár, P. Molčan, Bardejov - Gelnica 4:3