Korzár logo Korzár
Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Valábik sa v Bostone pobil s Chárom

Slováci si vylepšili štatistikySlovenský obranca Zdeno Chára sa v piatkovom zápase kanadsko-americkej hokejovej NHL podieľal na vysokom víťazstve

Slováci si vylepšili štatistiky

Slovenský obranca Zdeno Chára sa v piatkovom zápase kanadsko-americkej hokejovej NHL podieľal na vysokom víťazstve Bostonu v Atlante 7:3 jedným gólom. Bruins si v úvodných dvanástich minútach duelu vypracovali vysoké vedenie (4:0), ktoré do konca duelu už nepustili z rúk. V rovnakom zápase sa do štatistík zapísal aj bek Atlanty Boris Valábik, ktorý sa okrem jednej asistencie navyše pobil so Shawnom Thorntonom.

NEW YORK. Gólové hody sa okrem Atlanty uskutočnili aj na ľade New Jersey, keď Devils zvíťazili nad rivalom z New York Rangers 8:5. K nevídanej udalosti z pohľadu slovenských fanúšikov došlo v sobotňajšom zápase zámorskej hokejovej NHL Boston Bruins - Atlanta Thrashers (4:2). Došlo totiž k vzájomnej bitke dvoch slovenských obrancov Borisa Valábika a Zdena Cháru. Pästnú výmenu inicioval kapitán Bruins Zdeno Chára, ktorému sa nepáčila Valábikova tvrdá hra proti centrovi Bostonu Philovi Kesselovi. "Boris si robil len svoj prácu, keď hral na Phila tvrdo. Ja som však bol proti. A obaja sme napokon urobili, čo bolo správne," zhodnotil najvyšší hráč profiligy v histórii Chára, ktorý okrem päťminútového trestu za bitku inkasoval od rozhodcov aj 2+10 min za napadnutie. V sobotu sa trojici Slovákov podarilo vylepšiť si štatistiky v kanadskom bodovaní. Michal Handzuš strelil víťazný gól Los Angeles v domácom stretnutí s Minnesotou (3:1), ktorá duel absolvovala opäť bez Mariána Gáboríka. Aj asistencie ďalších troch slovenských hokejistov boli pri víťazstvách ich zamestnávateľov. Andrej Sekera prihrával na posledný gól pri zápasu pri výhre Buffala 4:2 na ľade New Jersey. Marián Hossa sa 21 sekúnd pred treťou sirénou podieľal na vyrovnávajúcom góle Franzéna na 5:5, ktorý pre Detroit zabezpečil predĺženie a v samostatných nájazdoch rozhodol o triumfe Red Wings Hudler. Jednou asistenciou sa prezentoval aj Ľubomír Višňovský, Oilers doma zdolali Vancouver 3:0.

Sumár výsledkov

PIATOK: New Jersey - New York Rangers 8:5 (2:1, 3:2, 3:2). Góly: 5. Pandolfo (Madden, Salvador), 17. Zajac (Eliáš, Parise), 22. Zajac (Parise, Langenbrunner), 28. Oduya (Gionta, Parise), 32. Zubrus (Gionta), 52. Eliáš (Zubrus, Gionta), 54. Gionta (Zubrus, Eliáš), 56. Langenbrunner (Parise, Holík) - 16. Näslund (Gomez, Žerdev), 36. Žerdev (Gomez), 39. Gomez (Žerdev, Näslund), 42. Mara (Drury), 52. Callahan (Žerdev, Drury). Washington - Ottawa 5:1 (1:0, 2:0, 2:1). Góly: 4. Siomin (Bäckström, M. Green), 25. Laich (Bradley, Fiodorov), 40. Ovečkin (Poti, M. Green), 54. M. Green (Bäckström, Fiodorov), 55. Ovečkin (Bäckström, Fiodorov) - 58. Winchester (Foligno, Picard). Buffalo - Toronto 1:2 (1:0, 0:1, 0:1). Góly: 7. Lydman (D. Roy, Stafford) - 38. J. Williams (Kubina), 53. I. White (Grabovskij, Stempniak). Atlanta - Boston 3:7 (1:4, 0:0, 2:3), Góly: 17. White (Kovaľčuk, Hainsey), 44. Kovaľčuk (VALÁBIK), 54. Viačeslav Kozlov (T. White, Kovaľčuk) - 4. Stuart (Krejčí, Ryder), 5. Yelle (Nokelainen, Hunwick), 9. CHÁRA (Kessel, Lucic), 12. Ryder (Bergeron, Savard), 42. Kessel (Wideman, Kobasew), 48. Lucic (Savard, Kessel), 50. Stuart (Krejčí, Wheeler). Dallas - Detroit 3:1 (0:1, 2:0, 1:0). Góly: 26. Wandell (L. Wilson), 28. Brunnström (Ribeiro, Sydor), 60. Ribeiro (L. Wilson, Niskanen) - 7. Lebda (Hudler, Cleary). Colorado - Chicago 3:4 (2:1, 0:1, 1:2). Góly: 11. Stewart (Laperriere, B. Clark), 15. Laperriere (Liles, Foote), 44. Wolski (D. Jones) - 3. Adams (Fraser, Campbell), 28. Byfuglien (Toews, D. Keith), 50. Ladd (Bolland), 54. Byfuglien (Havlát, Versteeg). Calgary - Florida 2:3 po sn (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1). Góly: 17. Bourque (Lombardi, Glencross), 24. Bourque (Glencross, Pardy) - 19. Kreps, 22. Bouwmeester (Frolík, Kreps), rozhodujúci samost. nájazd premenil Weiss.

n SOBOTA: Philadelphia - Pittsburgh 6:3 (2:0, 3:1, 1:2). Góly: 6. Lupul (Timonen, J. Carter), 12. Knuble (M. Richards, Timonen), 31. M. Richards (Carle), 33. Hartnell (Carle, J. Carter), 38. Knuble (M. Richards, Timonen), 56. J. Carter (Lupul, Timonen) - 28. J. Staal (Goligoski, Fedotenko), 52. Godard (Sýkora, Malkin), 59. Fedotenko (Sýkora, Taffe). Los Angeles - Minnesota 3:1 (1:0, 2:1). Góly: 16. Kopitar (D. Brown, O'Sullivan), 43. HANDZUŠ (Simmond, Greene), 60. Frolov (D. Brown, Doughty) - 59. Burns (Belanger, Židlický). Montreal - Washington 1:2 (0:1, 1:0, 0:1). Góly: 36. Brisebois (Tanguay, Lang) - 11. Bäckström (Ovečkin, Siomin), 58. Nylander (Giroux, Vik. Kozlov). Columbus - New York Islanders 3:1 (0:0, 2:1, 1:0). Góly: 25. Modin (Nash, Ťutin), 39. Chimera (Commodore), 51. A. Murray (Voráček, Russell) - 40. Park (Hilbert, Campoli). Boston - Atlanta 4:2 (2:1, 1:0, 1:1). Góly: 7. Kessel (Krejčí, Lucic), 14. Ryder (Wheeler, Krejčí), 39. Wideman (Hunwick, Kessel), 56. Ryder (Stuart, Krejčí) - 20. Oystrick (T. White), 58. Reasoner (Enström, Oystrick). New Jersey - Buffalo 2:4 (0:1, 2:1, 0:2). Góly: 21. Eliáš (Gionta, I. White), 26. Holík (Clarkson, Rupp) - 2. Vanek (Hecht, Pominville), 32. Stafford (Gerbe, Numminen), 49. D. Roy (Špaček, Kotalík), 53. Vanek (D. Roy, SEKERA). New York Rangers - Carolina 3:2 po sn (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0, 1:0). Góly: 8. Näslund (Gomez, Žerdev), 17. Betts (Sjöström, Mara), rozhodujúci nájazd premenil Drury - 8. T. Ruutu (Gleason, E. Staal), 28. Ray Whitney (Walker, Brind'Amour). Ottawa - Tampa Bay 2:0 (0:0, 1:0, 1:0). Góly: 26. Picard (Bell, Zubov), 60. Alfredsson (Kuba, Fisher). Nashville - Dallas 3:0 (1:0, 0:0, 2:0). Góly: 5. J. Ward (Dumont, Hamhuis), 48. Legwand (Smithson, Tootoo), 59. J. Ward (Bonk, Suter). Phoenix - Detroit 4:5 po sn (1:1, 1:2, 2:1 - 0:0, 0:1). Góly: 20. Lindström (Hanzal, Boedker), 22. Doan (Jovanovski), 51. Boedker (Lindström), 56. Reinprecht (Jovanovski, Mueller) - 1. Zetterberg (Holmström, Daciuk), 27. Franzen, 31. Holmström (Rafalski, Daciuk), 60. Franzen (HOSSA, Zetterberg), rozhodujúci nájazd premenil Hudler. Edmonton - Vancouver 3:0 (1:0, 1:0, 1:0). Góly: 1. Penner (VIŠŇOVSKÝ, Grebeškov), 39. Hemský (Souray), 43. Nilsson. San Jose - St. Louis 5:4 (1:1, 1:2, 3:1). Góly: 13. Marleau (J. Thornton, Boyle), 36. Grier (Plíhal, Goc), 42. Setoguchi (J. Thornton, Marleau), 44. Clowe (Kašpar, M. Michálek), 55. Marleau (J. Thornton, Lukowich) - 20. Winchester (Backes, Steen), 21. Crombeen (Steen, McClement), 22. Winchester (Perron, Polák), 51. Backes.

SLOVÁCI v NHL

1. M. Hossa (Detroit)29151530

2. M. Šatan (Pittsburgh)30111122

3. P. Demitra (Vancouver)208816

4. M. Handzuš (Los Angeles)297815

5. Z. Chára (Boston)306915

6. Ľ. Višňovský (Edmonton)2851015

7. M. Svatoš (Colorado)276713

8. A. Sekera (Buffalo)3001110

9. R. Zedník (Florida)20358

10. A. Meszároš (Tampa Bay)30088

11. M. Jurčina (Washington)31246

12. T. Kopecký (Detroit)29134

13. B. Valábik (Atlanta)11022

14. M. Gáborík (Minnesota)2101

15. V. Mihálik (Tampa Bay)2000

Brankári (zápasy, gólový priemer, percentuálna úspešnosť zákrokov):

P. Budaj (Colorado)262,7490,25

J. Halák (Montreal)92,3891,77

KANADSKÉ BODOVANIE

1. J. Malkin (Pittsburgh)30123749

2. S. Crosby (Pittsburgh)30133144

3. A. Ovečkin (Washington)29172340

4. R. Getzlaf (Anaheim)29122335

5. J. Thornton (San Jose)2982735

6. S. Gagne (Philadelphia)28151934

7. P. Marleau (San Jose)28151934

8. M. Richards (Philadelphia)29122234

9. M. Savard (Boston)2982634

10. Z. Parise (New Jersey)26161733

...

17. M. Hossa (Detroit)29151530

71. M. Šatan (Pittsburgh)30111122

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Atlantická divízia

1. New York Rangers332011288:8842

2. Philadelphia291676100:8938

3. Pittsburgh3016104100:8736

4. New Jersey27169284:7334

5. New York Islanders301018276:11022

Severovýchodná divízia

1. Boston302154106:6746

2. Montreal29168585:7537

3. Buffalo301512383:8533

4. Toronto291112686:9928

5. Ottawa281112566:7027

Juhovýchodná divízia

1. Washington311810398:8939

2. Florida291412372:7831

3. Carolina301312578:9231

4. Atlanta29916484:10722

5. Tampa Bay30715868:9522

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Centrálna divízia

1. Detroit292054105:9044

2. Chicago27146796:7635

3. Nashville301512382:9033

4. Columbus291313381:8929

5. St. Louis281213380:9127

Severozápadná divízia

1. Vancouver301611389:7835

2. Calgary301611386:9135

3. Minnesota281512174:6231

4. Edmonton281412277:8030

5. Colorado291414181:8529

Pacifická divízia

1. San Jose292432109:6850

2. Anaheim301611386:8335

3. Phoenix301413381:8831

4. Los Angeles291312479:8130

5. Dallas291114478:10226

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

  1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Vitajte v postapokalyptickom svete
  6. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
  7. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
  8. Kupujte originálne tonerové kazety HP
  9. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
  10. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  1. Prečo sú dnes ryby také dôležité?
  2. Vitajte v postapokalyptickom svete
  3. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
  4. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
  5. Päť chýb pri zateplení strechy
  6. Kupujte originálne tonerové kazety HP
  7. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
  8. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!
  9. Počas pandémie je dôležité aj správne kúrenie
  10. Bezbariérové vozidlo
  1. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 29 936
  2. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 15 907
  3. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 14 470
  4. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 13 652
  5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 694
  6. Čo bude s gastráčmi a miliardy z EÚ ako prekliatie? 10 999
  7. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 587
  8. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 9 555
  9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 365
  10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 132
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Koronavírus: Slovensko má denné maximum nakazených, v hre je lockdown (minúta po minúte)

Nakazených koronavírusom na Slovensku je 25 100 osôb. Pandémia Covid-19 si doteraz vyžiadala 98 obetí.

Premiér Igor Matovič po stredajšom rokovaní vlády.
Česko má najvyššie tempo nárastu šírenia nákazy spomedzi okolitých krajín.

Čo musíte vedieť o celoplošnom testovaní? Ministerstvo zverejnilo postup

Testovanie na koronavírus sa uskutoční počas troch víkendov.

Testovanie ľudí pred nemocnicou na Kramároch.
Momentka z Giro d'Italia 2020.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop