Korzár logo Korzár
Piatok, 18. október, 2019 | Meniny má Lukáš
Nájdete nás na webe

Valábik sa v Bostone pobil s Chárom

Slováci si vylepšili štatistikySlovenský obranca Zdeno Chára sa v piatkovom zápase kanadsko-americkej hokejovej NHL podieľal na vysokom víťazstve

Slováci si vylepšili štatistiky

Slovenský obranca Zdeno Chára sa v piatkovom zápase kanadsko-americkej hokejovej NHL podieľal na vysokom víťazstve Bostonu v Atlante 7:3 jedným gólom. Bruins si v úvodných dvanástich minútach duelu vypracovali vysoké vedenie (4:0), ktoré do konca duelu už nepustili z rúk. V rovnakom zápase sa do štatistík zapísal aj bek Atlanty Boris Valábik, ktorý sa okrem jednej asistencie navyše pobil so Shawnom Thorntonom.

NEW YORK. Gólové hody sa okrem Atlanty uskutočnili aj na ľade New Jersey, keď Devils zvíťazili nad rivalom z New York Rangers 8:5. K nevídanej udalosti z pohľadu slovenských fanúšikov došlo v sobotňajšom zápase zámorskej hokejovej NHL Boston Bruins - Atlanta Thrashers (4:2). Došlo totiž k vzájomnej bitke dvoch slovenských obrancov Borisa Valábika a Zdena Cháru. Pästnú výmenu inicioval kapitán Bruins Zdeno Chára, ktorému sa nepáčila Valábikova tvrdá hra proti centrovi Bostonu Philovi Kesselovi. "Boris si robil len svoj prácu, keď hral na Phila tvrdo. Ja som však bol proti. A obaja sme napokon urobili, čo bolo správne," zhodnotil najvyšší hráč profiligy v histórii Chára, ktorý okrem päťminútového trestu za bitku inkasoval od rozhodcov aj 2+10 min za napadnutie. V sobotu sa trojici Slovákov podarilo vylepšiť si štatistiky v kanadskom bodovaní. Michal Handzuš strelil víťazný gól Los Angeles v domácom stretnutí s Minnesotou (3:1), ktorá duel absolvovala opäť bez Mariána Gáboríka. Aj asistencie ďalších troch slovenských hokejistov boli pri víťazstvách ich zamestnávateľov. Andrej Sekera prihrával na posledný gól pri zápasu pri výhre Buffala 4:2 na ľade New Jersey. Marián Hossa sa 21 sekúnd pred treťou sirénou podieľal na vyrovnávajúcom góle Franzéna na 5:5, ktorý pre Detroit zabezpečil predĺženie a v samostatných nájazdoch rozhodol o triumfe Red Wings Hudler. Jednou asistenciou sa prezentoval aj Ľubomír Višňovský, Oilers doma zdolali Vancouver 3:0.

Sumár výsledkov

PIATOK: New Jersey - New York Rangers 8:5 (2:1, 3:2, 3:2). Góly: 5. Pandolfo (Madden, Salvador), 17. Zajac (Eliáš, Parise), 22. Zajac (Parise, Langenbrunner), 28. Oduya (Gionta, Parise), 32. Zubrus (Gionta), 52. Eliáš (Zubrus, Gionta), 54. Gionta (Zubrus, Eliáš), 56. Langenbrunner (Parise, Holík) - 16. Näslund (Gomez, Žerdev), 36. Žerdev (Gomez), 39. Gomez (Žerdev, Näslund), 42. Mara (Drury), 52. Callahan (Žerdev, Drury). Washington - Ottawa 5:1 (1:0, 2:0, 2:1). Góly: 4. Siomin (Bäckström, M. Green), 25. Laich (Bradley, Fiodorov), 40. Ovečkin (Poti, M. Green), 54. M. Green (Bäckström, Fiodorov), 55. Ovečkin (Bäckström, Fiodorov) - 58. Winchester (Foligno, Picard). Buffalo - Toronto 1:2 (1:0, 0:1, 0:1). Góly: 7. Lydman (D. Roy, Stafford) - 38. J. Williams (Kubina), 53. I. White (Grabovskij, Stempniak). Atlanta - Boston 3:7 (1:4, 0:0, 2:3), Góly: 17. White (Kovaľčuk, Hainsey), 44. Kovaľčuk (VALÁBIK), 54. Viačeslav Kozlov (T. White, Kovaľčuk) - 4. Stuart (Krejčí, Ryder), 5. Yelle (Nokelainen, Hunwick), 9. CHÁRA (Kessel, Lucic), 12. Ryder (Bergeron, Savard), 42. Kessel (Wideman, Kobasew), 48. Lucic (Savard, Kessel), 50. Stuart (Krejčí, Wheeler). Dallas - Detroit 3:1 (0:1, 2:0, 1:0). Góly: 26. Wandell (L. Wilson), 28. Brunnström (Ribeiro, Sydor), 60. Ribeiro (L. Wilson, Niskanen) - 7. Lebda (Hudler, Cleary). Colorado - Chicago 3:4 (2:1, 0:1, 1:2). Góly: 11. Stewart (Laperriere, B. Clark), 15. Laperriere (Liles, Foote), 44. Wolski (D. Jones) - 3. Adams (Fraser, Campbell), 28. Byfuglien (Toews, D. Keith), 50. Ladd (Bolland), 54. Byfuglien (Havlát, Versteeg). Calgary - Florida 2:3 po sn (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1). Góly: 17. Bourque (Lombardi, Glencross), 24. Bourque (Glencross, Pardy) - 19. Kreps, 22. Bouwmeester (Frolík, Kreps), rozhodujúci samost. nájazd premenil Weiss.

n SOBOTA: Philadelphia - Pittsburgh 6:3 (2:0, 3:1, 1:2). Góly: 6. Lupul (Timonen, J. Carter), 12. Knuble (M. Richards, Timonen), 31. M. Richards (Carle), 33. Hartnell (Carle, J. Carter), 38. Knuble (M. Richards, Timonen), 56. J. Carter (Lupul, Timonen) - 28. J. Staal (Goligoski, Fedotenko), 52. Godard (Sýkora, Malkin), 59. Fedotenko (Sýkora, Taffe). Los Angeles - Minnesota 3:1 (1:0, 2:1). Góly: 16. Kopitar (D. Brown, O'Sullivan), 43. HANDZUŠ (Simmond, Greene), 60. Frolov (D. Brown, Doughty) - 59. Burns (Belanger, Židlický). Montreal - Washington 1:2 (0:1, 1:0, 0:1). Góly: 36. Brisebois (Tanguay, Lang) - 11. Bäckström (Ovečkin, Siomin), 58. Nylander (Giroux, Vik. Kozlov). Columbus - New York Islanders 3:1 (0:0, 2:1, 1:0). Góly: 25. Modin (Nash, Ťutin), 39. Chimera (Commodore), 51. A. Murray (Voráček, Russell) - 40. Park (Hilbert, Campoli). Boston - Atlanta 4:2 (2:1, 1:0, 1:1). Góly: 7. Kessel (Krejčí, Lucic), 14. Ryder (Wheeler, Krejčí), 39. Wideman (Hunwick, Kessel), 56. Ryder (Stuart, Krejčí) - 20. Oystrick (T. White), 58. Reasoner (Enström, Oystrick). New Jersey - Buffalo 2:4 (0:1, 2:1, 0:2). Góly: 21. Eliáš (Gionta, I. White), 26. Holík (Clarkson, Rupp) - 2. Vanek (Hecht, Pominville), 32. Stafford (Gerbe, Numminen), 49. D. Roy (Špaček, Kotalík), 53. Vanek (D. Roy, SEKERA). New York Rangers - Carolina 3:2 po sn (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0, 1:0). Góly: 8. Näslund (Gomez, Žerdev), 17. Betts (Sjöström, Mara), rozhodujúci nájazd premenil Drury - 8. T. Ruutu (Gleason, E. Staal), 28. Ray Whitney (Walker, Brind'Amour). Ottawa - Tampa Bay 2:0 (0:0, 1:0, 1:0). Góly: 26. Picard (Bell, Zubov), 60. Alfredsson (Kuba, Fisher). Nashville - Dallas 3:0 (1:0, 0:0, 2:0). Góly: 5. J. Ward (Dumont, Hamhuis), 48. Legwand (Smithson, Tootoo), 59. J. Ward (Bonk, Suter). Phoenix - Detroit 4:5 po sn (1:1, 1:2, 2:1 - 0:0, 0:1). Góly: 20. Lindström (Hanzal, Boedker), 22. Doan (Jovanovski), 51. Boedker (Lindström), 56. Reinprecht (Jovanovski, Mueller) - 1. Zetterberg (Holmström, Daciuk), 27. Franzen, 31. Holmström (Rafalski, Daciuk), 60. Franzen (HOSSA, Zetterberg), rozhodujúci nájazd premenil Hudler. Edmonton - Vancouver 3:0 (1:0, 1:0, 1:0). Góly: 1. Penner (VIŠŇOVSKÝ, Grebeškov), 39. Hemský (Souray), 43. Nilsson. San Jose - St. Louis 5:4 (1:1, 1:2, 3:1). Góly: 13. Marleau (J. Thornton, Boyle), 36. Grier (Plíhal, Goc), 42. Setoguchi (J. Thornton, Marleau), 44. Clowe (Kašpar, M. Michálek), 55. Marleau (J. Thornton, Lukowich) - 20. Winchester (Backes, Steen), 21. Crombeen (Steen, McClement), 22. Winchester (Perron, Polák), 51. Backes.

SLOVÁCI v NHL

1. M. Hossa (Detroit)29151530

2. M. Šatan (Pittsburgh)30111122

3. P. Demitra (Vancouver)208816

4. M. Handzuš (Los Angeles)297815

5. Z. Chára (Boston)306915

6. Ľ. Višňovský (Edmonton)2851015

7. M. Svatoš (Colorado)276713

8. A. Sekera (Buffalo)3001110

9. R. Zedník (Florida)20358

10. A. Meszároš (Tampa Bay)30088

11. M. Jurčina (Washington)31246

12. T. Kopecký (Detroit)29134

13. B. Valábik (Atlanta)11022

14. M. Gáborík (Minnesota)2101

15. V. Mihálik (Tampa Bay)2000

Brankári (zápasy, gólový priemer, percentuálna úspešnosť zákrokov):

P. Budaj (Colorado)262,7490,25

J. Halák (Montreal)92,3891,77

KANADSKÉ BODOVANIE

1. J. Malkin (Pittsburgh)30123749

2. S. Crosby (Pittsburgh)30133144

3. A. Ovečkin (Washington)29172340

4. R. Getzlaf (Anaheim)29122335

5. J. Thornton (San Jose)2982735

6. S. Gagne (Philadelphia)28151934

7. P. Marleau (San Jose)28151934

8. M. Richards (Philadelphia)29122234

9. M. Savard (Boston)2982634

10. Z. Parise (New Jersey)26161733

...

17. M. Hossa (Detroit)29151530

71. M. Šatan (Pittsburgh)30111122

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Atlantická divízia

1. New York Rangers332011288:8842

2. Philadelphia291676100:8938

3. Pittsburgh3016104100:8736

4. New Jersey27169284:7334

5. New York Islanders301018276:11022

Severovýchodná divízia

1. Boston302154106:6746

2. Montreal29168585:7537

3. Buffalo301512383:8533

4. Toronto291112686:9928

5. Ottawa281112566:7027

Juhovýchodná divízia

1. Washington311810398:8939

2. Florida291412372:7831

3. Carolina301312578:9231

4. Atlanta29916484:10722

5. Tampa Bay30715868:9522

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Centrálna divízia

1. Detroit292054105:9044

2. Chicago27146796:7635

3. Nashville301512382:9033

4. Columbus291313381:8929

5. St. Louis281213380:9127

Severozápadná divízia

1. Vancouver301611389:7835

2. Calgary301611386:9135

3. Minnesota281512174:6231

4. Edmonton281412277:8030

5. Colorado291414181:8529

Pacifická divízia

1. San Jose292432109:6850

2. Anaheim301611386:8335

3. Phoenix301413381:8831

4. Los Angeles291312479:8130

5. Dallas291114478:10226

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

  1. 5 rád Ľudmily Kolesárovej, ako napísať projekt a získať grant
  2. Prečo Lukáš chodí po tridsiatke ešte stále na strednú školu
  3. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti)
  4. Karibik: Dokonalý oddych v špičkových hoteloch
  5. IBA DNES: Získajte plný prístup na SME.sk na 30 dní zadarmo
  6. Ojazdené pneumatiky odovzdajte, šetríte tak životné prostredie
  7. Lidl je odteraz všade! Vitajte v Lidl e-shope
  8. Nestarnú, ale dozrievajú
  9. Výskumný park v Rakúsku zistil, ako sa býva najzdravšie
  10. Limitovaná ponuka: balík SME.sk + DIGI GO so zľavou až 52 %
  1. Ako manažovať 16 miliónov dielov denne?
  2. Karibik: Dokonalý oddych v špičkových hoteloch
  3. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti)
  4. IBA DNES: Získajte plný prístup na SME.sk na 30 dní zadarmo
  5. Slávnostné otvorenie VIVO! Bratislava už o tri týždne
  6. Prečo Lukáš chodí po tridsiatke ešte stále na strednú školu
  7. Udržateľné úspešné podnikanie na Slovensku a v Bulharsku
  8. Slováci sú chlebovým národom
  9. Ojazdené pneumatiky odovzdajte, šetríte tak životné prostredie
  10. Kedy je správny čas nasťahovať sa do novostavby?
  1. Lidl je odteraz všade! Vitajte v Lidl e-shope 12 446
  2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 12 194
  3. Výskumný park v Rakúsku zistil, ako sa býva najzdravšie 11 838
  4. 5 rád Ľudmily Kolesárovej, ako napísať projekt a získať grant 10 025
  5. Čo na aute vymyslela žena a čo výrobca telefónov? 9 418
  6. Čo všetko dnes majú deti v mobiloch? Boli by ste prekvapení 8 917
  7. Vysokoškoláci zarobia už o 587 eur viac ako stredoškoláci 8 009
  8. Týmto trikom sa dajú v aute umiestniť tri autosedačky 7 488
  9. Vyrába koláče pre celiatikov. Najobľúbenejšie zákusky prekvapia 7 172
  10. Limitovaná ponuka: balík SME.sk + DIGI GO so zľavou až 52 % 6 318

Neprehliadnite tiež

Pri Hniezdnom sa stala dopravná nehoda, cesta je uzavretá

Zrazili sa dve autá, na mieste zasahuje záchranársky vrtuľník.

Obe autá skončili po zrážke mimo vozovky.

Burdiga: Je Polačekova vina, že sa nepodpísalo memorandum s EEI

Mesto Košice reaguje: Prekrúca fakty, nesedí časový sled.

Henrich Burdiga (vľavo) a Jaroslav Polaček.

Rodiny z východu hlásia výpadok vo vyplácaní prídavkov na deti

Ústredie to vysvetľuje chýbajúcimi údajmi v informačnom systéme ministerstva.

Ústredie práce prisľúbilo, že nevyplatené peniaze dostanú rodiny ešte v priebehu októbra.

Prerábku garáží na karanténnu stanicu Polaček nestíha

Mesto oslovilo firmu, ktorú Rada primátora nechce a ochranári na ňu posielajú kontroly.

Polaček na začiatku októbra tvrdil, že sa prerábka stihne. Nestihne.

Hlavné správy zo Sme.sk

Ivan Mikloš a Mikuláš Dzurinda.
Bývalý analytik SIS Peter Holúbek podľa Gorily odpočúval konšpiračný byt na Vazovej ulici.
Anonymous
CYNICKÁ OBLUDA

Ako Fico sám seba usvedčil

Na otázku, či si vypočul nahrávku Gorily, Fico odpovedal, že nie. Pretože on si nikdy nepúšťa vlastné vystúpenia.

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop