Východniari bodovali

Sportnet|15. dec 2008 o 00:00

BRATISLAVA. Z trojice východniarov v 17. kole neprehral ani jeden. DOmáce prostredie využili v sobotu hráči Bardejova, ktorí si pripísali druhé

víťazstvo v rade. Trnavu zdolali vysokým rozdielom. Svojich súperov nešetrila ani vedúca dvojica. Prešov vyhral o jedenásť gólov v Hlohovci a Inžinierske stavby Koišce včera zdolali rozdielom deviatich nad bratilsavskými policajtmi.

Košice - ŠKP BA 30:21 (16:11)

KOŠICE. Hostia sa presadili hneď z prvého útoku a ujali sa vedenia, ale domáci šnúrou piatich gólov viedli 5:1. Liace duelu mali pevne v rukách, ale niekoľkými chybami a zahodenými strelami umožmnili súperovi znížiť na rozdiel dvoch gólov 9:7. Drámu však nepripustili a ešte do polčasu rozhodli o osude stretnutia. Po zmene strán dal domáci tréner príležitosť celej lavičke, hráči si chuti zahrali a dosiahli povinné víťazstvo, ktorým si upevnili postavenie v tabuľke.

KOŠICE: Olejár, Boháč - Mazák 2, Jurko, Nuber 1, Štefanisko 1, Kolesár 3, Guzy 2, Pecha 3, STrapko 5, Dani 4, Baláž 8/4, T. Urban 1, Petraško. Najviac gólov ŠKP: štepanovský 5/3, Baďura 3/1. Pok. hody: 4/4 - 5/4, vylúčení: 3 - 4, rozhodovali: Richvalský, Cibere, 300 divákov.

Bardejov - Trnava 34:24 (18:12)

BARDEJOV. Začiatok stretnutia bol poznamenaný množstvom technických chýb z oboch strán, postupne sa domáci dostávali do tempa, keď v 13. min vyrovnali. Hostia nestačili reagovať na rýchle protiútoky, z ktorých narastalo skóre v prospech domácich. Tí sa v druhom polčase úplne prispôsobili súperovi, vďaka čomu bol konečný rozdiel výsledku "len" o desať bodov v ich prospech.

Najviac gólov: Cibere 8, Styrančák 7, Židišin 6 - P. Stachovič 10, Oros 4/2, Lužák 2. Pok. hody: 6/4 - 3/2, vylúčení: 5-6 , rozhodovali: Frímer, Gábriš , 910 divákov.

Hlohovec - Prešov 26:37 (18:17)

HLOHOVEC. Prvý polčas bol vyrovnaný, o čom svedčí aj výsledok. V druhom polčase podal brankár Kašťák veľmi dobrý výkon, Hlohovec robil veľa technických chýb. Výsledok po druhom polčase je prejavom úzkeho kádra a výkonnosti Hlohovca.

Najviac gólov: Pupík 9, Bočkay 6, Cibulka a Laho po 3 - Pekár 10, Tumidalský 8, Kozlov 5. Pok. hody: 3/0 - 3/1, vylúčení: 3 - 4, rozhodovali: Haščík a Oťapka, 500 divákov .

Pov. Bystrica N. Zámky 35:26 (20:10). Najviac gólov: Ďuriš 13/6, Firit 9 - Mažár 6/2. Pok. hody: 9/7 - 6/4, vylúčení: 6 - 8, ČK: Rábek za tri vylúčenia, Ševčík za hrubý faul (obaja Nové Zámky), rozhodovali: Baďura a Ondrogrecula, 450 divákov.

Program 18. kola

Vo štvrtok Bardejov - Košice, v sobotu: Trnava - N. Zámky, Prešov - Pov. Bystrica, ŠKP BA - Hlohovec.