Juniorkám sa nedarilo

Sportnet|17. dec 2008 o 00:00

Volejbalové juniorky VK Spišská Nová Ves mali na programe svoje 8. ligové kolo a oba svoje zápasy vonku prehrali, keď odohrali spolu 8 setov a

nestačili na Banskú Bystricu.

Výsledok, I. liga, juniorky - 7. kolo: VK Milanotrade Banská Bystrica - VK Spišská Nová Ves 3:1 (16, -31, 18, 22), 3:1 (22, 20, -12, 20).

Domáce Banskobystričanky nastúpili aj s hráčkami, ktoré hrajú za ženy 1. ligu a bolo to poznať. Naopak, naše hráčky hrali v značne oslabenej zostave, pretože je chorá blokárka Becková a zranené viaceré hráčky. A navyše, vzhľadom na extraligové povinnosti nemohli ísť hrať za Spišiačky ani tie juniorky, ktoré hrajú extraligu za ženy. Juniorky aj napriek tomuto hendikepu odohrali dve kvalitné stretnutia a prehrali až po boji. Veď napríklad druhý set v prvom zápase vyhrali až po 32 minútach 33:31. Prehrami sa ocitli naše volejbalistky na 8. mieste v tabuľke.

Základná zostava: Longauerová, Tomašeková, Želonková, Kromková, Dzureňová, Olejníková, libero: Zajacová, striedali: Bartošová, Maťašovská.

Tréner junioriek Martin Roško po zápasoch povedal:

"Vedeli sme, že Bystrica postaví na ihrisko všetko, ´čo môže hrať´. Aj keď sa tak stalo a my sme hrali v značne oslabenej zostave, boli to vcelku dobré zápasy a aj dobrá hra z našej strany. Škoda, že sa to viacej neprejavilo na výsledku. A na tú smolu sa nám v prvom zápase zranila Katka Kromková, takže sa potom hralo o to ťažšie. Verím, že sa do ďalšieho zápasu v novom roku dáme zdravotne dohromady a prídu aj lepšie výsledky."