Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra

Dorastenci HKM mali víťaznú premiéru

Po siedmom kole amatérskej hokejovej ligy sa do čela prehupla Revúca a Vyšnú Slanú, ktorá má doposiaľ na konte nulu, pravdepodobne navštívi agent

007.

ROŽŇAVA. Gemerská amatérska hokejová liga odohrala kompletné kolo už aj za účasti šiesteho družstva dorastu - junior HKM, ktorý do turnaja vstúpil víťazstvom. Dorastenci budú hrať svoje zápasy v piatok a ostatné celky tradične každú stredu vo večerných hodinách.

Tréning viedol z lavičky

Do turnajových bojov zasiahli aj dorastenci HKM, ktorí prvé stretnutie odohrali v piatok proti Vyšnej Slanej. Vyšnoslančania nezachytili úvod, ale v druhej tretine dokázali znížiť na kontaktný gól. Posledná tretina im opäť nevyšla, a tak vysoko prehrali. "Piatkový tréning bol spestrený turnajovým zápasom, čo bolo pre chlapcov motiváciou, a tak som ho vlastne riadil z lavičky. Na prekvapenie sa nás zišlo pomerne veľa a dokázali sme postaviť tri päťky s dvoma brankármi. Prihlásil sa nám aj náš bývalý brankár Noro Katrenič, ktorý chytal ešte za prípravku a výstrojom ho zásobil predseda klubu Tibor Takáč," uviedol tréner juniorov Cyril Smorada.

Vyšnoslančania stále bez bodu

V šiestom kole nastúpila Vyšná Slaná proti Revúcej. Podobne ako v stretnutí s juniormi HKM úvodnú tretinu prespali a neskôr už štvorgólové manko dokázali iba korigovať. Druhá tretina sa skončila nerozhodne 2:2 a v poslednej im už ani výhra 3:1 nepomohla k zisku prvých bodov. "Sústavné prehry síce odoberajú chuť, ale víťazstvo nie je hlavným cieľom podujatia. Prvoradé a najdôležitejšie je zašportovať si," povedal hráč Vyšnej Slanej Maroš Vido.

Sľubný začiatok

V druhom zápase si Rožňava dvojgólové vedenie z úvodných minút neudržala a súper z Medzeva skóre dokázal vyrovnať. V druhej tretine Rožňavčania inkasovali smolný gól pri vlastnej presilovke po nedorozumení brankára s obrancom a do vedenia sa už viac nedostali. V záverečnej časti hry hostia jednoznačne rozhodli stretnutie vo svoj prospech. V piatok nastúpia dorastenci HKM proti Revúcej.

FAKTY

Výsledky, 5. kolo: Juniori HKM - Vyšná Slaná 11:5, 6. kolo: Vyšná Slaná - Revúca 5:7, Rožňava - Medzev 6:12