Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Juniori a dorastenci so striedavými úspechmi

Len štrnásť juniorov začínalo zápas v Trenčíne naozaj vynikajúco. Prvú tretinu vyhrali v pomere 3:0, ale v druhej časti hry inkasovali až päť gólov.

Dorastenci a žiaci mali za súpera rovesníkov z Košíc.

Spišská Nová Ves.

Extraligoví juniori bojovali v Trenčíne, kde dosiahli v jednotlivých tretinách úplne rozdielne výsledky. Prvú tretinu vyhrali o tri góly a druhú prehrali rozdielom triedy. Do Topoľčian cestovali v najsilnejšom zložení. Dorastenci sa stretli so svojou dvojičkou, v Košiciach prehrali o gól a doma vyhrali. ŠHT bojovali s Košicami a Prešovom, bod získali iba žiaci siedmeho ročníka za remízu s Košicami. Prípravky bojovali o body v Humennom.

Výsledky - extraliga juniorov: Trenčín - Spišská Nová Ves 6:4 (0:3, 5:0, 1:1), Kovalík, Bachleda, Valas, Grendel. Topoľčany - Spišská Nová Ves 1:2 (1:0,0:1,0:1), Grendel, Vartovník.

Michal Teplica - tréner SNV:

"Na zápas sme nastupovali len štrnásti. Napriek tomu sme zápas začali veľmi dobre, za prvú tretinu treba chlapcov pochváliť, vyhrávali sme 3:0 a mohli sme aj viac. Trenčín po prvej tretine a po dohovoroch v kabíne zlepšil hru, zrýchlil ju, všade nás napádal a v dvanástej minúte druhej tretiny sme ju prehrali 5:0. V poslednej tretine sme znížili na 5:4, mysleli sme si, že niečo ešte urobíme so zápasom, ale v oslabení sme dostali gól a zápas sme prehrali. O zápase a našej prehre rozhodla druhá tretina. Do Topoľčian sme cestovali prvý raz v sezóne so štyrmi päťkami. Hrali sme komplet. Mužstvo Topoľčian bojuje o záchranu a do zápasu nastúpilo s cieľom vyhrať. Domáci hrali agresívne a tvrdo, miestami až nevyberavo, na čo doplatili naši traja hráči. Víťazný gól dal Vartovník, ktorý sa vrátil domov z "dvadsiatky". Sme spokojní s výhrou v poslednom zápase v roku 2008, no čaká nás v novom roku ešte veľa zápasov, súťaž juniorov bude ešte veľmi ťažká. Aby sme sa dostali do play off, musíme zápasy vyhrávať."

14.Topoľčany31 4 2 2 23 78:159 18

Extraliga dorastu: Košice - Spišská Nová Ves 2:1 (0:0,1:1,1:0), Pisio. Spišská Nová Ves - Košice 3:1 (2:0,1:1,0:0), Pisio, Džerenga, Korkos.

Jozef Zavacký - tréner SNV:

"Už prvý zápas dvojičiek v Košiciach naznačil, že Košice sú poraziteľné. Určite sme s nimi nemohli hrať otvorenú hru, držali sme si stredné pásmo nielen v Košiciach, ale aj doma. Rozdiel bol v tom, že naši chlapci doma ťahali za dlhší koniec. V Košiciach sme nepremenili naskytnuté šance, doma áno. Súperovi sme nielen u neho, ale aj doma kazili hru a trpezlivo sme čakali na chybu súpera, dočkali sme sa toho, my sme šance premenili, súper nie, a preto sme vyhrali. Musím pochváliť mladých hráčov ŠHT, ktorí nastúpili, plnili si zodpovedne svoje povinnosti a uhrali to, čo sme od nich očakávali. Títo chlapci majú šancu ďalej hokejovo napredovať."

Športové hokejové triedy

Starší žiaci: Spišská Nová Ves A - Košice A 3:6 (1:1,1:1,1:4), Lesňak, Fatura, Schmidt. Prešov A - Spišská Nová Ves A 4:0 (2:0,0:0,2:0).

Ján Bednár - tréner SNV:

"Košice boli pre nás ťažkým súperom. Súper prišiel bojovne naladený, čo bolo cítiť počas celého zápasu. V obrannej fáze sme robili veľa individuálnych chýb, za čo nás súper tvrdo trestal. Chlapci sa snažili hráčom Košíc vyrovnať, bohužiaľ, stačilo to iba na prvé dve tretiny. V poslednej časti stretnutia nás súper prevýšil herne a gólmi, čo bolo poznať na konečnom výsledku. V Prešove sme prehrali, ale výkon chlapcov nebol zlý. Súpera sme prestrieľali, no góly sme nedali ani do prázdnej brány. O výsledku rozhodli brankári a nemohúcnosť našich útočníkov. Bez gólu sa zápas nedá vyhrať."

Košice B - Spišská Nová Ves B 6:4 (2:0,2:2,2:2), Horváth 2, Gbúrik, Giľak. Spišská Nová Ves B - Prešov B 2:3 (1:2,1:1,0:0), Ludrovský, Gbúrik.

Ján Novák - tréner SNV:

"Žiaci ôsmeho ročníka začali majstrovský zápas v Košiciach ustráchane, no Košice nepodávali nejaký oslnivý výkon. Postupne sme sa im vyrovnali, napriek tomu, že mali viac šancí ako naši chlapci. Z našej strany si zaslúži absolutórium Horváth, ktorý jediný sa dostával do šancí a dobre zakončoval. Pri väčšej snahe našich ostatných hráčov sa mohol tento zápas pre nás skončiť aj bodovo. S Prešovom doma sme podali celkom dobrý výkon. Spokojný som bol so siedmakmi Horváthom, Skalickým a Gajanom. Mrzí ma prehra o gól, pretože sme mali výborné gólové šance, ale sme ich nedokázali premeniť. Góly sme dostali po našich hrubých chybách."

Mladší žiaci: Spišská Nová Ves A - Košice A 3:3 (1:1,2:0,0:2), Horváth 2, Hamráček. Prešov A - Spišská Nová Ves A 7:4 (3:1,3:2,1:1), Kunzo 2, Lesňak, Bednár.

František Gonda - tréner SNV

"Bol to jeden výborný a pre nás vydarený zápas. S Košicami vždy hráme dobré zápasy, dnes sme doplatili na nepremieňanie šancí. Mali sme ich omnoho viac ako súper, i keď hra bola vyrovnaná. Chlapci si za bojovný výkon zaslúžia pochvalu a uznanie. V Prešove sme očakávali, že nás v zápase podržia brankári, no aj v tejto kategórii sa ukázali, že majú slabší deň. Mužstvo hralo v poli dobre, dobre zahrala najmä tretia päťka, ktorá za nás najviac skórovala. Vo vyrovnanom zápase rozhodli šance, nedávali sme góly, a preto sme aj zápas prehrali."

Košice B - Spišská Nová Ves B 5:3 (1:0,1:1,3:2), Kyčak 2, Polomský. Spišská Nová Ves B - Prešov B 4:11 (0:6,3:1,1:4), Jánoš 2, Ludányi, Medery.

Ľubomír Jetš - tréner SNV: "Kolektív šiesteho ročníka hral úplne vyrovnaný zápas s Košicami, keď po dvoch tretinách sme prehrávali o gól. V poslednej tretine sa na našich chlapcoch prejavila únava, pretože viacerí hráči boli po chorobe, dostali sme zlepené góly a až za stavu 5:1 sme ožili, ale do konca zápasu sme nestihli vyrovnať. Remíza by bola spravodlivejšia, pretože by si ju chlapci zaslúžili, nevyužili sme množstvo šancí."

Prípravka: Humenné A - Spišská Nová Ves A 11:2 (2:0,5:1,4:1), Bodák, Vospálek

Humenné B - Spišská Nová Ves B 18:18 (9:7), Rady 3, Kopnický 3, Košala 2, Sloboda 2, Petruf, Kristian, Hrubizna, Dulík, Krempaský, Žiak, Džugan, Karaffa

Na budúci víkend dorastenci cestujú na stretnutie so Slovanom BA a do Ružinova, ŠHT majú do 3. januára 2009 voľno a potom privítajú súperov z Popradu. Extraligoví juniori začínajú majstrovské zápasy až v novom roku, a to 10. januára 2009 s Košicami. Prípravka piateho a štvrtého ročníka cestuje v nedeľu do Michaloviec.

Upozornenie pre fanúšikov seniorov: V nedeľu na 1. ligu je vstupné na majstrovský zápas zdarma.