Žiadali od rozhodcov, aby išli po zápase fúkať!

Sportnet|22. dec 2008 o 00:00

Iuventa prehrala vo Veselí nad Moravou 22:25, tréner Lukačín videl červenú kartu.MICHALOVCE. Iuventa má na konte druhú prehru v tomto ročníku WHIL.

Iuventa prehrala vo Veselí nad Moravou 22:25, tréner Lukačín videl červenú kartu.

MICHALOVCE. Iuventa má na konte druhú prehru v tomto ročníku WHIL. Po Šali tentoraz na Zemplínčanky našlo protizbraň aj Veselí nad Moravou, ktoré Michalovce zdolalo 25:22. To, že Iuvente v špecifickom prostredí moravského klubu ruže nepokvitnú, bolo jasné vopred, ale to, že sa z tohto zápasu vyvinie málo vídaná kovbojka, čakal málokto.

Chceli, aby rozhodcovia išli fúkať!

Písať presne a jasne o tom, čo sa vo Veselí nad Moravou v sobotu dialo, je v takýchto prípadoch ťažké. Keďže riadiaci orgán WHIL zakázal pod hrozbou 10-tisícovej pokuty vyjadrovať sa všetkým aktérom zápasov na margo rozhodcov, nikto si netrúfne povedať na ultra slabý výkon českej rozhodcovskej Kohout - Novák jediné krivé slovo. Médiám však názor uprieť nemožno, a tak si dovolíme povedať, že arbitri pomohli domácim viac, než je v súlade s kostolným poriadkom. Aj preto sa viacerým očitým svedkom zdalo, že majú "pod čapicou", a tak výprava Michaloviec po zápase žiadala, aby išli rozhodcovia fúkať! "Nikto naše výhrady voči triezvosti arbitrov nevyslyšal, preto sa to neuskutočnilo a sme z toho sklamaní," dozvedeli sme sa z tábora Iuventy.

Slabý prvý polčas

Iuventa prehrala prvý polčas nezvyčajne vysoko 10:17, jednou z príčin tohto stavu bola skvelá brankárka Lenka Černá, druhou ufóni s píšťalkami v rukách. "Hru, prednosti i slabiny Veselí sme si dôkladne preštudovali a hráčky na to adekvátne pripravili. Družstvu som zdôrazňoval, že náš súper má mimoriadne skúsené družstvo a povzbudený remízou zo Šale spred týždňa bude ešte sebavedomejší. Že sa to potvrdilo, je v poriadku, veď aj súper hrá a trénuje preto, aby bol úspešný. Horšie už bolo to, že sme z rôznych príčin nemohli hrať to, čo sme chceli a čo by aj na domáce platilo," povedal tréner Iuventy Michal Lukačín, ktorý prednedávnom dve sezóny pôsobil práve vo Veselí nad Moravou. V 43. minúte však zápas "nedohral", pretože videl červenú kartu. "Cez prestávku som hráčkam zdôrazňoval, že nech sa deje, čo sa deje, musia ísť naplno a hlavne hrať vo vysokom tempe. To sa nám nedarilo, na súpera, ktorý už strácal sily, sme sa však napriek tomu dotiahli, ale napokon sme dopadli tak, ako hovorí výsledok," dodal znechutený kormidelník Michaloviec.

Domov»Sportnet na východe»Žiadali od rozhodcov, aby išli po zápase fúkať!