Korzár logo Korzár
Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra
Nájdete nás na webe

Zedník jubiloval prehrou

Hokejový útočník Richard Zedník z Florida Panthers odohral v sobotu na ľade Tampy Bay (4:6) svoj sedemstý zápas v zámorskej NHL. Počas doterajšej

zaoceánskej kariéry strelil 187 gólov a na ďalších 169 prihrával. Čoskoro tridsaťtriročný rodák z Banskej Bystrice v jubilejnom zápase nebodoval a navyše jeho tím prehral.

NEW YORK (SITA). Chudobný víkend z pohľadu bodovej produkcie prežili slovenskí hokejisti pôsobiaci v zámorskej NHL. O štyri asistencie za dva dni sa podelili traja hráči. V piatok obranca Ľubomír Višňovský z Edmontonu prispel dvomi gólovými prihrávkami k víťazstvu nad Vancouvrom 3:2 a pri zhodnom triumfe Washingtonu nad Buffalom sa na jednom góle "Caps" podieľal Milan Jurčina. V sobotu sa k nim pridal jediný útočník - Michal Handzuš z Los Angeles, ktorý asistoval pri jednom z gólov Kings do siete Phoenixu.

Budaj vychytal nájazdy

Cenné víťazstvo si pripísal slovenský gólman Peter Budaj v drese Colorada, ktorý v nájazdoch vychytal strelcov Detroitu. Duel v Denveri patril svojím priebehom k tým menej tradičným. Domáci, v ktorých zostave už figuroval aj uzdravený Marek Svatoš, vstúpili do zápasu výborne a po troch využitých presilovkách viedli v 15. min už 3:0. Druhá časť hry však patrila "Červeným krídlam", ktoré dokázali vyrovnať skóre a naďalej pokračovali v nápore. V tretej tretine "Lavíny" podržal Budaj, ktorý svoje kvality preukázal aj v samostatných nájazdoch. Celkovo v zápase pochytal 26-ročný odchovanec banskobystrického hokeja 41 pukov letiacich na jeho bránku a v záverečnom rozstrele si na ňom vylámali zuby Daciuk, Zetterberg aj Hudler. Slovenský brankár bol na domácom ľade právom vyhlásený za tretiu hviezdu západu, zámorskí komentátori píšu o jednom z vôbec najlepších Budajových výkonov. "Dnes som mal veľmi dobrý prehľad o tom, kde sa nachádza puk," vyjadril sa Budaj, ktorý bol veľmi rád, že v nájazdoch nemusel čeliť krajanovi Mariánovi Hossovi. Namiesto neho dali tréneri Detroitu dôveru Čechovi Hudlerovi. "Bola to pre mňa dosť veľká úľava," dodala brankárska jednotka Colorada. Marián Hossa v drese Detroitu vyšiel bodovo naprázdno už vo štvrtom dueli po sebe.

PIATOK - New Jersey - Pittsburgh 0:1 (0:0, 0:1, 0:0). Gól: 33. Fedotenko (Malkin, Sýkora). Washington - Buffalo 3:2 (0:0, 1:0, 2:2), 38. Vik. Kozlov (Bäckstrom, Helmer), 42. Gordon (JURČINA), 49. Ovečkin (Helmer) - 47. Vanek (Stafford, Špaček), 59. Afinogenov (Lydman, Kotalík). New York Islanders - Toronto 4:1 (1:1, 1:0, 2:0), 4. Okposo (DiPietro), 27. Guerin (Bailey, Tambellini), 43. Guerin (Campoli, Comeau), 49. Meyer (Comeau, Okposo) - 16. Stempniak (Sifers, Stajan). Atlanta - Carolina 4:5 (1:1, 2:1, 1:3), 11. T. White (Hainsey, Viač. Kozlov), 39. Little (Hainsey, Viač. Kozlov), 40. Little (Viač. Kozlov, T. White), 50. Little (Hävelid, Viač. Kozlov) - 19. Larose (F. Kaberle, Ray Whitney), 26. Eaves (Ray Whitney, Sutter), 48. E. Staal (Ray Whitney, Corvo), 51. E. Staal, 52. E. Staal. Florida - Tampa Bay 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 0:2, 2:0 - 0:0, 0:1), 19. Ballard (Boynton, Dvořák), 54. Stillman (Bouwmeester, Ballard), 60. McCabe (Weiss, Stillmann) - 12. Eminger (Ranger), 37. Eminger (Pettinger, Ranger), 39. Arťuchin (Malone, Eminger), rozhodujúci nájazd premenil Malone. Nashville - Detroit 3:2 (1:1, 2:0, 0:1), 10. Zanon (Bonk), 34. Klein (Peverley, Erat), 39. Fiddler (Erat, Legwand) - 15. Cleary (Hudler, Daciuk), 44. Samuelsson (Lilja, Zetterberg). Chicago - Philadelphia 5:1 (2:1, 0:0, 3:0), 2. Ladd (Havlát, Bolland), 3. Sharp (Kane), 41. B. Campbell (Wisniewski, Kane), 45. Versteeg (Byfuglien, Havlát), 46. Bolland (B. Campbell, Brouwer) - 8. M. Richards (Asham, J. Carter). Vancouver - Edmonton 2:3 (0:0, 1:3, 1:0), 40. Raymond (Edler, Bernier), 42. Wellwood (Edler, Bieksa) - 25. Pouliot (Penner), 29. Horcoff (Hemský, VIŠŇOVSKÝ), 37. Souray (VIŠŇOVSKÝ, Hemský). Los Angeles - Phoenix 1:2 (0:1, 0:1, 1:0), 49. Harrold (Kopitar, O´Sullivan) - 11. Mueller (Doan), 38. Doan (O. Jokinen, Turris).

SOBOTA - Buffalo - New York Islanders 4:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0, 1:0), 13. Hecht (Afinogenov, Kotalík), 34. Pominville (Vanek, Kotalík), 55. MacArthur (Stafford, Roy), rozhodujúci nájazd premenil Kotalík - 30. Tambellini (Streit, Bailey), 59. Comrie (Guerin, Comeau), 60. Campoli (Okposo, Guerin). Pittsburgh - Montreal 2:3 (1:2, 1:0, 0:1), 15. Dupuis (Ryan Whitney, Crosby), 26. Crosby (Dupuis, Orpik) - 2. A. Kosticyn (Plekanec, Gorges), 20. A. Kosticyn (Plekanec, Kovalev), 43. A. Kosticyn. Carolina - Boston 2:4 (1:0, 1:2, 0:2), 17. Cullen (Larose, F. Kaberle), 31. Babchuk (Sutter, Bayda) - 23. Wheeler (Hunwick), 27. Wheeler (Krejčí, Wideman), 54. Ryder (Savard), 60. Kobasew (Savard, Wideman). Columbus - Philadelphia 3:0 (2:0, 1:0, 0:0), 4. Hejda, 19. A. Murray (Umberger, Russel), 28. Malhotra (Nash, Huselius). New York Rangers - New Jersey 2:4 (1:2, 0:1, 1:1), 6. Dawes (Mara, M. Staal), 49. Kalinin (Potter, Dubinsky) - 3. Rolston (Gionta, Zubrus), 5. Eliáš (Zajac), 32. Zajac (Eliáš, Parise), 53. Parise (Langenbrunner, Zajac). Tampa Bay - Florida 6:4 (2:0, 2:3, 2:1), 8. Stamkos (Smaby, J. Jokinen), 15. Arťuchin (Recchi, J. Jokinen), 25. Lecavalier (St.Louis, Malone), 40. Lecavalier (St.Louis, Malone), 45. Malone (St.Louis, Ranger), 48. St.Louis (Lecavalier, Malone) - 24. Booth, 37. Horton (Stillman, Weiss), 37. Booth (Frolík, McCabe), 54. Weiss (Booth). Dallas - Anaheim 4:3 po predĺžení (0:1, 1:0, 2:2 - 1:0), 29. B. Richards (Petersen), 42. Neal (Ribeiro, Modano), 59. Ribeiro (Ott, Neal), 64. Modano (B. Richards, Ribeiro) - 7. Kunitz (Getzlaf, Pronger), 49. Morrison (Ebbett, Hedican), 57. Morrison (Ryan, Montador). St. Louis - San Jose 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0, 1:0), 1. Perron (Berglund), 47. Winchester (Y. Šťastný, Weaver), rozhodujúci nájazd premenil Winchester - 33. Cheechoo (J. Thornton, Grier), 38. Grier (Cheechoo, J. Thornton). Colorado - Detroit 4:3 po sam. nájazdoch (3:0, 0:3, 0:0 - 0:0, 1:0), 6. Salei (D. Jones, Tucker), 11. Smyth (Hejduk, Liles), 15. Liles (Smyth), rozhodujúci nájazd premenil Wolski - 35. Daciuk (Holmström, Samuelsson), 36. Holmström (Samuelsson, Kronwall), 39. Franzen (Rafalski, Holmström). Phoenix - Los Angeles 0:4 (0:3, 0:1, 0:0), 15. Ivananš (Stoll, Lewis), 18. Frolov (Quincey, Purcell), 20. Stoll (Purcell, Quincey), 29. Frolov (HANDZUŠ, Harrold). Calgary - Ottawa 6:3 (0:0, 3:2, 3:1), 31. Bourque (Langkow), 32. Bourque, 33. A. Roy (Pardy, Nyström), 49. Aucoin (Cammalleri, Bertuzzi), 55. Bourque (Langkow, Giordano), 59. Bertuzzi - 22. Phillips (Alfredsson, Fisher), 29. Spezza, 49. Picard (Vermette, Heatley).

(sita)

šport / pondelok / budaj

Zažiaril

Slovenského brankára Colorada Petra Budaja strelci Detroitu v samostatných nájazdoch neprekonali.

FOTO: SITA

TABUĽKY

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Atlantická divízia:

1. New York Rangers3822133102:10347

2. Philadelphia3619107123:11245

3. New Jersey3420113103:8743

4. Pittsburgh3619134116:10542

5. New York Islanders361121490:12926

Severovýchodná divízia:

1. Boston352654130:7956

2. Montreal341996101:8844

3. Buffalo3617145103:10439

4. Toronto3514156110:12634

5. Ottawa331216580:9529

Juhovýchodná divízia:

1. Washington3622113116:10847

2. Carolina371715597:11239

3. Florida351614589:9537

4. Tampa Bay351016984:10829

5. Atlanta3512194105:13028

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Centrálna divízia:

1. Detroit352375128:10551

2. Chicago321967119:8345

3. Nashville341714387:9737

4. Columbus351516492:10334

5. St. Louis3514183100:12031

Severozápadnádivízia:

1. Calgary3520114107:10544

2. Vancouver3619143105:9741

3. Colorado351816197:10337

4. Minnesota331714287:7636

5. Edmonton331614390:10035

Pacifická divízia:

1. San Jose352744123:8358

2. Anaheim3618144103:10240

3. Phoenix371715594:10539

4. Los Angeles361515695:10036

5. Dallas3415145102:11835

SLOVÁCI V NHL

1. Hossa (Detroit)35171734

2. Šatan (Pittsburgh)36121325

3. Chára (Boston)3561420

4. Višňovský (Edmonton)3351520

5. Demitra (Vancouver)2610818

6. Handzuš (Los Angeles)3671017

7. Svatoš (Colorado)286713

8. Sekera (Buffalo)3611112

9. Zedník (Florida)254610

10. Meszároš (Tampa Bay)35099

11. Jurčina (Washington)36358

12. Gáborík (Minnesota)6325

13. Kopecký (Detroit)35145

14. Valábik (Atlanta)17055

15. Mihálik (Tampa Bay)2000

Brankári (počet zápasov, gólový priemer a percentuálna úspešnosť zákrokov):

Budaj (Colorado)292,7990,11

Halák (Montreal)122,4491,64

KANADSKÉ BODOVANIE

1. Malkin (Pittsburgh)36154459

2. Crosby (Pittsburgh)36153449

3. Ovečkin (Washington)34232447

4. Parise (New Jersey)34192342

5. Savard (Boston)35113142

6. Carter (Philadelphia)35261541

7. Kane (Chicago)32162541

8. Thornton (San Jose)3593241

9. Marleau (San Jose)34182240

10. Gagne (Philadelphia)34182240

...

25. Hossa (Detroit)35171734

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

  1. Podnikateľský úver, s ktorým ušetríte
  2. Aj s SUV môžete jazdiť ekologicky a ekonomicky
  3. Čo na aute vymyslela žena a čo výrobca telefónov?
  4. 5 rád Ľudmily Kolesárovej, ako napísať projekt a získať grant
  5. Vysokoškoláci zarobia už o 587 eur viac ako stredoškoláci
  6. Týmto trikom sa dajú v aute umiestniť tri autosedačky
  7. Kedy je správny čas nasťahovať sa do novostavby?
  8. Ojazdené pneumatiky odovzdajte, šetríte tak životné prostredie
  9. Lidl je odteraz všade! Vitajte v Lidl e-shope
  10. Nestarnú, ale dozrievajú
  1. Ojazdené pneumatiky odovzdajte, šetríte tak životné prostredie
  2. Kedy je správny čas nasťahovať sa do novostavby?
  3. P3 začína na východe Slovenska s výstavbou parku
  4. Zľavnené študentské lístky na dopravu s ISIC už aj cez mobil
  5. Lidl je odteraz všade! Vitajte v Lidl e-shope
  6. Kto vyhrá súboj medzi prírodnými a syntetickými diamantmi?
  7. Otvorenie nového sídla DELTA sprevádzala virtuálna realita
  8. Podnikateľský úver, s ktorým ušetríte
  9. Limitovaná ponuka: balík SME.sk + DIGI GO so zľavou až 52 %
  10. Výskumný park v Rakúsku zistil, ako sa býva najzdravšie
  1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 13 418
  2. Čo všetko dnes majú deti v mobiloch? Boli by ste prekvapení 12 886
  3. Čo na aute vymyslela žena a čo výrobca telefónov? 12 588
  4. Vysokoškoláci zarobia už o 587 eur viac ako stredoškoláci 10 306
  5. Luxusný hybrid za 22 900 eur. Nadpriemerný už v základnej výbave 10 223
  6. Lidl je odteraz všade! Vitajte v Lidl e-shope 10 175
  7. Týmto trikom sa dajú v aute umiestniť tri autosedačky 9 968
  8. 5 rád Ľudmily Kolesárovej, ako napísať projekt a získať grant 9 356
  9. Výskumný park v Rakúsku zistil, ako sa býva najzdravšie 8 970
  10. Vyrába koláče pre celiatikov. Najobľúbenejšie zákusky prekvapia 8 813

Neprehliadnite tiež

Štátne divadlo stoplo kontroverznú hru. Padajú aj ostré slová

Kalmus: Je absurdné, aby uviedlo dielo agenta ŠtB. Děkanovský spoluprácu odmieta.

Po týždňoch skúšania divadlo mení program. Na výročie Novembra nebude hrať Děkanovského inscenáciu.

Syn bossa Okoličányho je za mrežami. Pobil sa v krčme

Skúšobná doba mu uplynula len pred pár týždňami.

Mama so synom Filipom. Prepustenie na slobodu v septembri 2015 bolo vtedy akýmsi darčekom k jeho narodeninám.

Zdieľané vozidlá zavadzajú na chodníkoch, mestská polícia nekoná

Košická radnica: Pokutovať majiteľa nemôžeme a vypátrať vodiča nevieme. Firma: Dá sa to.

Peším na chodníkoch prekážajú nesprávne zaparkované zdieľané bicykle a skútre.
Na súde v Spišskej Novej Vsi bolo ďalšie pojednávanie prípadu tragédie na lyžiarskom výcviku.

Hlavné správy zo Sme.sk

Súd vypočúval Bašternákovu správkyňu, riešili aj skrytý majetok

Sudkyňa, ktorá konkurz dozoruje, povedala viacero nových informácií.

Ladislav Bašternák
Dobré ráno

Dobré ráno: Voľby ukázali, že ani Orbán nie je večný

Voľby v Poľsku a Maďarsku ukázali rozdelené krajiny.

Podcast Dobré Ráno
McDonald´s otvoril v Petržalke.
Stĺpček Petra Schutza

Správkyňa a bašternákovská epizóda

Keď sa povie Bašternák, nejaké nové zverstvo sa vkráda do myslí okamžite.

Komentátor SME Peter Schutz.

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop