Korzár logo Korzár
Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Zedník jubiloval prehrou

Hokejový útočník Richard Zedník z Florida Panthers odohral v sobotu na ľade Tampy Bay (4:6) svoj sedemstý zápas v zámorskej NHL. Počas doterajšej

zaoceánskej kariéry strelil 187 gólov a na ďalších 169 prihrával. Čoskoro tridsaťtriročný rodák z Banskej Bystrice v jubilejnom zápase nebodoval a navyše jeho tím prehral.

NEW YORK (SITA). Chudobný víkend z pohľadu bodovej produkcie prežili slovenskí hokejisti pôsobiaci v zámorskej NHL. O štyri asistencie za dva dni sa podelili traja hráči. V piatok obranca Ľubomír Višňovský z Edmontonu prispel dvomi gólovými prihrávkami k víťazstvu nad Vancouvrom 3:2 a pri zhodnom triumfe Washingtonu nad Buffalom sa na jednom góle "Caps" podieľal Milan Jurčina. V sobotu sa k nim pridal jediný útočník - Michal Handzuš z Los Angeles, ktorý asistoval pri jednom z gólov Kings do siete Phoenixu.

Budaj vychytal nájazdy

Cenné víťazstvo si pripísal slovenský gólman Peter Budaj v drese Colorada, ktorý v nájazdoch vychytal strelcov Detroitu. Duel v Denveri patril svojím priebehom k tým menej tradičným. Domáci, v ktorých zostave už figuroval aj uzdravený Marek Svatoš, vstúpili do zápasu výborne a po troch využitých presilovkách viedli v 15. min už 3:0. Druhá časť hry však patrila "Červeným krídlam", ktoré dokázali vyrovnať skóre a naďalej pokračovali v nápore. V tretej tretine "Lavíny" podržal Budaj, ktorý svoje kvality preukázal aj v samostatných nájazdoch. Celkovo v zápase pochytal 26-ročný odchovanec banskobystrického hokeja 41 pukov letiacich na jeho bránku a v záverečnom rozstrele si na ňom vylámali zuby Daciuk, Zetterberg aj Hudler. Slovenský brankár bol na domácom ľade právom vyhlásený za tretiu hviezdu západu, zámorskí komentátori píšu o jednom z vôbec najlepších Budajových výkonov. "Dnes som mal veľmi dobrý prehľad o tom, kde sa nachádza puk," vyjadril sa Budaj, ktorý bol veľmi rád, že v nájazdoch nemusel čeliť krajanovi Mariánovi Hossovi. Namiesto neho dali tréneri Detroitu dôveru Čechovi Hudlerovi. "Bola to pre mňa dosť veľká úľava," dodala brankárska jednotka Colorada. Marián Hossa v drese Detroitu vyšiel bodovo naprázdno už vo štvrtom dueli po sebe.

PIATOK - New Jersey - Pittsburgh 0:1 (0:0, 0:1, 0:0). Gól: 33. Fedotenko (Malkin, Sýkora). Washington - Buffalo 3:2 (0:0, 1:0, 2:2), 38. Vik. Kozlov (Bäckstrom, Helmer), 42. Gordon (JURČINA), 49. Ovečkin (Helmer) - 47. Vanek (Stafford, Špaček), 59. Afinogenov (Lydman, Kotalík). New York Islanders - Toronto 4:1 (1:1, 1:0, 2:0), 4. Okposo (DiPietro), 27. Guerin (Bailey, Tambellini), 43. Guerin (Campoli, Comeau), 49. Meyer (Comeau, Okposo) - 16. Stempniak (Sifers, Stajan). Atlanta - Carolina 4:5 (1:1, 2:1, 1:3), 11. T. White (Hainsey, Viač. Kozlov), 39. Little (Hainsey, Viač. Kozlov), 40. Little (Viač. Kozlov, T. White), 50. Little (Hävelid, Viač. Kozlov) - 19. Larose (F. Kaberle, Ray Whitney), 26. Eaves (Ray Whitney, Sutter), 48. E. Staal (Ray Whitney, Corvo), 51. E. Staal, 52. E. Staal. Florida - Tampa Bay 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 0:2, 2:0 - 0:0, 0:1), 19. Ballard (Boynton, Dvořák), 54. Stillman (Bouwmeester, Ballard), 60. McCabe (Weiss, Stillmann) - 12. Eminger (Ranger), 37. Eminger (Pettinger, Ranger), 39. Arťuchin (Malone, Eminger), rozhodujúci nájazd premenil Malone. Nashville - Detroit 3:2 (1:1, 2:0, 0:1), 10. Zanon (Bonk), 34. Klein (Peverley, Erat), 39. Fiddler (Erat, Legwand) - 15. Cleary (Hudler, Daciuk), 44. Samuelsson (Lilja, Zetterberg). Chicago - Philadelphia 5:1 (2:1, 0:0, 3:0), 2. Ladd (Havlát, Bolland), 3. Sharp (Kane), 41. B. Campbell (Wisniewski, Kane), 45. Versteeg (Byfuglien, Havlát), 46. Bolland (B. Campbell, Brouwer) - 8. M. Richards (Asham, J. Carter). Vancouver - Edmonton 2:3 (0:0, 1:3, 1:0), 40. Raymond (Edler, Bernier), 42. Wellwood (Edler, Bieksa) - 25. Pouliot (Penner), 29. Horcoff (Hemský, VIŠŇOVSKÝ), 37. Souray (VIŠŇOVSKÝ, Hemský). Los Angeles - Phoenix 1:2 (0:1, 0:1, 1:0), 49. Harrold (Kopitar, O´Sullivan) - 11. Mueller (Doan), 38. Doan (O. Jokinen, Turris).

SOBOTA - Buffalo - New York Islanders 4:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0, 1:0), 13. Hecht (Afinogenov, Kotalík), 34. Pominville (Vanek, Kotalík), 55. MacArthur (Stafford, Roy), rozhodujúci nájazd premenil Kotalík - 30. Tambellini (Streit, Bailey), 59. Comrie (Guerin, Comeau), 60. Campoli (Okposo, Guerin). Pittsburgh - Montreal 2:3 (1:2, 1:0, 0:1), 15. Dupuis (Ryan Whitney, Crosby), 26. Crosby (Dupuis, Orpik) - 2. A. Kosticyn (Plekanec, Gorges), 20. A. Kosticyn (Plekanec, Kovalev), 43. A. Kosticyn. Carolina - Boston 2:4 (1:0, 1:2, 0:2), 17. Cullen (Larose, F. Kaberle), 31. Babchuk (Sutter, Bayda) - 23. Wheeler (Hunwick), 27. Wheeler (Krejčí, Wideman), 54. Ryder (Savard), 60. Kobasew (Savard, Wideman). Columbus - Philadelphia 3:0 (2:0, 1:0, 0:0), 4. Hejda, 19. A. Murray (Umberger, Russel), 28. Malhotra (Nash, Huselius). New York Rangers - New Jersey 2:4 (1:2, 0:1, 1:1), 6. Dawes (Mara, M. Staal), 49. Kalinin (Potter, Dubinsky) - 3. Rolston (Gionta, Zubrus), 5. Eliáš (Zajac), 32. Zajac (Eliáš, Parise), 53. Parise (Langenbrunner, Zajac). Tampa Bay - Florida 6:4 (2:0, 2:3, 2:1), 8. Stamkos (Smaby, J. Jokinen), 15. Arťuchin (Recchi, J. Jokinen), 25. Lecavalier (St.Louis, Malone), 40. Lecavalier (St.Louis, Malone), 45. Malone (St.Louis, Ranger), 48. St.Louis (Lecavalier, Malone) - 24. Booth, 37. Horton (Stillman, Weiss), 37. Booth (Frolík, McCabe), 54. Weiss (Booth). Dallas - Anaheim 4:3 po predĺžení (0:1, 1:0, 2:2 - 1:0), 29. B. Richards (Petersen), 42. Neal (Ribeiro, Modano), 59. Ribeiro (Ott, Neal), 64. Modano (B. Richards, Ribeiro) - 7. Kunitz (Getzlaf, Pronger), 49. Morrison (Ebbett, Hedican), 57. Morrison (Ryan, Montador). St. Louis - San Jose 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0, 1:0), 1. Perron (Berglund), 47. Winchester (Y. Šťastný, Weaver), rozhodujúci nájazd premenil Winchester - 33. Cheechoo (J. Thornton, Grier), 38. Grier (Cheechoo, J. Thornton). Colorado - Detroit 4:3 po sam. nájazdoch (3:0, 0:3, 0:0 - 0:0, 1:0), 6. Salei (D. Jones, Tucker), 11. Smyth (Hejduk, Liles), 15. Liles (Smyth), rozhodujúci nájazd premenil Wolski - 35. Daciuk (Holmström, Samuelsson), 36. Holmström (Samuelsson, Kronwall), 39. Franzen (Rafalski, Holmström). Phoenix - Los Angeles 0:4 (0:3, 0:1, 0:0), 15. Ivananš (Stoll, Lewis), 18. Frolov (Quincey, Purcell), 20. Stoll (Purcell, Quincey), 29. Frolov (HANDZUŠ, Harrold). Calgary - Ottawa 6:3 (0:0, 3:2, 3:1), 31. Bourque (Langkow), 32. Bourque, 33. A. Roy (Pardy, Nyström), 49. Aucoin (Cammalleri, Bertuzzi), 55. Bourque (Langkow, Giordano), 59. Bertuzzi - 22. Phillips (Alfredsson, Fisher), 29. Spezza, 49. Picard (Vermette, Heatley).

(sita)

šport / pondelok / budaj

Zažiaril

Slovenského brankára Colorada Petra Budaja strelci Detroitu v samostatných nájazdoch neprekonali.

FOTO: SITA

TABUĽKY

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Atlantická divízia:

1. New York Rangers3822133102:10347

2. Philadelphia3619107123:11245

3. New Jersey3420113103:8743

4. Pittsburgh3619134116:10542

5. New York Islanders361121490:12926

Severovýchodná divízia:

1. Boston352654130:7956

2. Montreal341996101:8844

3. Buffalo3617145103:10439

4. Toronto3514156110:12634

5. Ottawa331216580:9529

Juhovýchodná divízia:

1. Washington3622113116:10847

2. Carolina371715597:11239

3. Florida351614589:9537

4. Tampa Bay351016984:10829

5. Atlanta3512194105:13028

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Centrálna divízia:

1. Detroit352375128:10551

2. Chicago321967119:8345

3. Nashville341714387:9737

4. Columbus351516492:10334

5. St. Louis3514183100:12031

Severozápadnádivízia:

1. Calgary3520114107:10544

2. Vancouver3619143105:9741

3. Colorado351816197:10337

4. Minnesota331714287:7636

5. Edmonton331614390:10035

Pacifická divízia:

1. San Jose352744123:8358

2. Anaheim3618144103:10240

3. Phoenix371715594:10539

4. Los Angeles361515695:10036

5. Dallas3415145102:11835

SLOVÁCI V NHL

1. Hossa (Detroit)35171734

2. Šatan (Pittsburgh)36121325

3. Chára (Boston)3561420

4. Višňovský (Edmonton)3351520

5. Demitra (Vancouver)2610818

6. Handzuš (Los Angeles)3671017

7. Svatoš (Colorado)286713

8. Sekera (Buffalo)3611112

9. Zedník (Florida)254610

10. Meszároš (Tampa Bay)35099

11. Jurčina (Washington)36358

12. Gáborík (Minnesota)6325

13. Kopecký (Detroit)35145

14. Valábik (Atlanta)17055

15. Mihálik (Tampa Bay)2000

Brankári (počet zápasov, gólový priemer a percentuálna úspešnosť zákrokov):

Budaj (Colorado)292,7990,11

Halák (Montreal)122,4491,64

KANADSKÉ BODOVANIE

1. Malkin (Pittsburgh)36154459

2. Crosby (Pittsburgh)36153449

3. Ovečkin (Washington)34232447

4. Parise (New Jersey)34192342

5. Savard (Boston)35113142

6. Carter (Philadelphia)35261541

7. Kane (Chicago)32162541

8. Thornton (San Jose)3593241

9. Marleau (San Jose)34182240

10. Gagne (Philadelphia)34182240

...

25. Hossa (Detroit)35171734

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

  1. Buďte v najlepšej spoločnosti!
  2. Máte nápad ako zlepšiť svoje okolie? Radi ho podporíme!
  3. Za kvalitným vzdelaním nemusíte do sveta! Príďte na EkF TUKE
  4. Keď štúdium (za)baví
  5. Studujte v Praze ekonomii a business v angličtině
  6. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  7. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  8. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  9. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
  10. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?
  1. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  2. Máte nápad ako zlepšiť svoje okolie? Radi ho podporíme!
  3. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  4. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  5. Nová služba v Pezinku – bezplatný zber elektroodpadu
  6. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
  7. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?
  8. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
  9. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
  10. Ako vybrať AKU reťazovú pílu
  1. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 25 261
  2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 23 258
  3. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 12 846
  4. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 11 407
  5. Spájame Slovensko - 4 nové expresné autobusové linky 8 617
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 559
  7. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 145
  8. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 7 898
  9. Príbehy vyhorených, tandem okolo Bödöra a nová trať v Bratislave 7 801
  10. Oslávte nový rok v teple: Cestujte na Zanzibar úplne bezpečne 7 669
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Polaček stráca podporu poslancov. Chce sa stretnúť s každým z nich

Odišiel už aj Saxa. Rusnák: Nie sme hlasovacie stroje. Špak nevylučuje nový klub.

Saxa (vľavo) odchádza z klubu Fungujúce Košice, Rusnák (vpravo) hovorí, že poslanci nie sú hlasovacie stroje na želanie.
Strojný vidí chybu aj v tom, že podpora primátora bola v počiatkoch samozrejmá.

Tvrdil, že nesie preplatok za plyn. Dôchodcovi ukradol peniaze na pohreb

Spišiak sa v Košiciach vydával za pracovníka bytového podniku.

Podvodník Ivan Nálepka na krajskom súde.

V zariadení pre seniorov v Snine je pozitívnych 50 klientov

V mestskej nemocnici evidujú desať úmrtí na ochorenie Covid-19.

V Domove pokojnej staroby v Snine je pozitívnych 50 klientov.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Boris Kollár leží po autonehode s obručou okolo hlavy v Nemocnici sv. Michala v Bratislave.

Jankovská priznala vzťah s Kočnerom. Spomína aj Fica

Neskôr chce vypovedať o Bödörovi, aj Zoroslavovi Kollárovi.

Moniku Jankovskú odvážajú z NAKA v Nitre.
Dobré ráno

Dobré ráno: Zvoliť generálneho prokurátora je len prvý krok

Vypočutia trvali 36 hodín, voľba mala byť už v tieto dni.

Stĺpček Zuzany Kepplovej

Kam až siaha rodina Borisa Kollára?

Predseda parlamentu zase raz nevyužil možnosť vyskúšať si, ako štát funguje pre jeho voličov a voličky.

Zuzana Kepplová

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop