Štvrtok, 21. marec, 2019 | Meniny má Blahoslav

Výchoniari bez bodu

Hokejová extraliga pokračovala včera 40. kolom. V šlágri na Slovane Košičania prehrali najtesnejším rozdielom. Kežmarok na domácom ľade S Banskou

Bystricou neuspel. Výhodu domáceho ľade mal aj Poprad, ktorý v zápase so Skalicou prehral o tri góly. Zajtra je programe 41. kolo, Poprad privíta Liptákov, Košice hostia v Steel Aréne Trenčín a Kežmarok cestuje do Martina.

Slovan - Košice 3:2 (0:1, 3:1, 0:0)

Góly: 27. J. Kováčik (Döme), 30. Uram (Kukumberg), 34. Hujsa (Lipiansky, Kuľha) - 9. Rudolf Huna (S. Gron, Petričko), 22. J. Kopecký (Kmiť). Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: 27. Lažo 10+DKZ za nešp. správanie - 27. Juraj Faith 10 min nešp. správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Bundil, Valach, 6457 divákov. Slovan: Hovi - D. Devečka, Sersen, Hruška, Bohunický, J. Kováčik, Srdínko, Hančák - Lažo, Vaic, Kropáč - Kuľha, Lipiansky, Hujsa - Uram, Kukumberg, Döme - Gráčik, Hreus, Baček. Košice: J. Hudáček - M. Šterbák, J. Tabaček, Kledrowetz, Špelda, Grman, P. Mocek - Michel Miklík, Juraj Faith, P. Bartoš - Rudolf Huna, S. Gron, Petričko - J. Kopecký, Húževka, Kmiť - Šimurda, J. Sýkora, Jenčík.

BRATISLAVA. Košičania po svojej nevýraznej presilovke udreli v 9. min, keď Rudolf Huna dostal pri bránke dostatok času na manévrovanie s pukom a napokon bekhendom nad Hoviho lapačkou otvoril skóre - 0:1. Košičanom vyšiel úvod druhej tretiny, domáci stratili puk v strednom pásme, Kmiť dobre našiel Kopeckého a ten nepokrytý medzi kruhmi prestrelil Hoviho - 0:2. Domáci stupňovali aktivitu, pri vylúčení Špeldu si vytvorili veľký tlak, ale Hudáček odolával. Po skončení početnej výhody vypálil v 27. min od modrej čiary Kováčik a jeho excelentný projektil skončil v sieti - 1:2. Domáci sa dočkali v polovici zápasu, pred bránkou si počkal na Kukumbergovu prihrávku Uram a do odkrytého ľavého rohu vyrovnal. Slovan prevzal iniciatívu a v 34. min zakončil obrat v zápase pri ľavej žŕdke voľný Hujsa - 3:2.

(sita)

Kežmarok - B. Bystrica 2:5 (0:0, 1:2, 1:3)

Góly: 38. V. Žemba (P. Segľa), 58. Šechný (D. Brincko) - 31. Bulík (Tománek), 40. Frühauf (Tománek, Bulík), 41. M. Dian, 46. Češík (Ižvolt), 52. Ľ. Sabol (V. Vlk, M. Dian). Vylúčení: 8:10 na 2 min, navyše: Jelínek a P. Segľa (obaja Kežmarok) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 1:1, rozhodovali: P. Grečko - Gajan, Tornay, 640 divákov. Kežmarok: Klempa (od 52. Budai) - R. Gavalier, M. Žemba, D. Brincko, D. Brejčák, M. Droppa, Jelínek, Sadiki, Bartoň - Škovira, S. Pavličko, Fedor - Mašlonka, Šechný, M. Drotár - P. Segľa, Palovčík, V. Žemba - Čížek, Svitana, René Schneider. B. Bystrica: I. Petrík - Frühauf, J. Mocek, V. Vlk, Biro, Brumerčík, Rimmel, Tomáška, A. Mrena - Pardavý, Bulík, Tománek - M. Dian, Ľ. Sabol, B. Jánoš - Ižvolt, Češík, R. Paľov - M. Babic, Štolc, Škvaridlo.

KEŽMAROK. Prvú väčšiu príležitosť druhej tretiny mal v 24. min Palovčík, no jeho strela spomedzi kruhov skončila iba na brankárovi Petríkovi. O štyri minúty neskôr sa v presilovke vo vyloženej šanci ocitol Dian, kežmarský gólman Klempa však priam zázračne v poslednej chvíli vyrazil puk do bezpečia. Prikrátky však už bol v 31. min na akciu prvej bystrickej formácie, keď sa presadil Bulík - 0:1. Žlto-modrí vyrovnali na začiatku 38. min: na Segľovu odrazenú strelu zareagoval Vladimír Žemba a bolo 1:1. Posledné slovo v druhom dejstve však mali hostia z Banskej Bystrice, v presilovke 39 sekúnd pred koncom druhej časti skóroval Frühauf - 1:2. Záverečnú časť hry začali lepšie hostia a už po 43 sekundách zvýšili svoj náskok na 3:1, po skrumáži pred Klempom bol autorom gólu Dian. Štvrtý gól Bystričanov pridal v 46. min v oslabení Češík a o šesť minút sa v presilovke gólovo presadil aj Sabol - 1:5. Po tomto momente Klempu v domácej bránke vystriedal maďarský reprezentant Budai. V závere ešte Šechný presnou delovkou znížil na 2:5.

(sita)

(sita)

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY

Zvolen - L. Mikuláš 5:3 (0:1, 3:2, 2:0). Góly: 24. P. Barinka (F. Turek), 29. Klouda (Hvila, M. Chovan), 34. Cebák (Dlouhý), 45. Cebák (Klouda, Hvila), 60. F. Turek (Hvila) - 6. Richard Huna (Heš, Kumstát), 37. Heš (B. Pohanka), 38. Róbert Huna (Kriška).

Trenčín - Martin 4:3 (1:0, 2:1, 1:2). Góly: 12. Fatyka (Lelenas, Valčák), 32. R. Tomík (Čacho, Ľ. Hurtaj), 33. O. Ďuriš (Radulay, Marek Haščák), 51. Čacho (R. Tomík, Ľ. Hurtaj) - 27. J. Polák (L. Říha, Klepáč), 45. Džerinš, 57. Havel (M. Macho).

Nitra - Žilina 4:2 (1:0, 2:2, 1:0). Góly: 5. Kmeč (Rumpel, Baran), 31. H. Ručkay (Hronský), 35. Baran (Rumpel, Kmeč), 53. Gálik (Ďurkech) - 22. Koložváry (Hriňa), 27. R. Kontšek (Sivák).

PROGRAM 41. KOLA

Utorok 6. januára 2009 o 17. hodine: Poprad - L. Mikuláš, Žilina - Skalica, B. Bystrica - Nitra, Martin - Kežmarok. O 17.15: Košice - Trenčín. O 18.00: Slovan - Zvolen.

1. Košice 39 24 5 1 9 162:91 83