V príprave prehra Sloveniek

Sportnet|9. jan 2009 o 00:00

Nitra. Slovenská basketbalová reprezentácia žien prehrala v prvom zápase dlhodobej sezónnej prípravy na júnové ME v Lotyšsku včera v Nitre s Poľskom

63:65. V sobotu ich čaká o 18.00 stretnutie s ruským klubom Dinamo Moskva, ktorý vedie Natália Hejková.

Slovensko - Poľsko 63:65 (38:37)

Spočiatku mali prevahu hosťujúce hráčky, ktoré si vypracovali v polovici prvej štvrtiny až 7-bodový náskok. Po prestriedaní však Slovensko otočilo vývoj skóre. Dobrou hrou na začiatku druhej štvrtiny získalo 8-bodový náskok, ale výbornou hrou dvojice Vibzycká, Leciejewská Poľsko do polčasu dotiahlo na rozdiel jedného bodu. V druhom polčase sa hral menej pohľadný basketbal ako v prvom. Aj v dôsledku sprísnených obrán bolo v hre oboch družstiev veľa strát a viac nepresnej streľby. Nakoniec mali pevnejšiu ruku Poľky a vďaka tomu zvíťazili.

Slovensko: Hricková 4, Vyňuchalová 4, Borovičková 3 (1 trojka), Jalčová 14 (2 trojky), Jurčenková 7 (Oravcová 9 (1 trojka), Kubátová (1 trojka), R…žičková po 8, Lukačovičová 6, Čarnoká). Najviac bodov. Poľska: Vibzycká 15, Mielosinská 14, rozhodovali: Ženiš, Margala, trojky: 5:7, osob. chyby: 18:17, TH: 14/10 - 7/4, 150 divákov