Korzár logo Korzár
Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Dvadsiaty gól Mariána Hossu

NEW YORK. Z kvinteta Slovákov sa v piatkových zápasoch NHL bodovo presadila dvojica obrancov. Asistencia Andreja Meszároša pri treťom góle pomohla

jeho tímu Tampa Bay Lightning k víťazstvu na ľade Anaheimu. Obranca Edmontonu Ľubomír Višňovský mal prsty v jedinom góle "olejárov", on a jeho spoluhráči však na vlastnom ľade nestačili na San Jose. V sobotňajších dueloch sa do štatistík bodov zapísalo kvarteto Slovákov. Všetci štyria sa pričinili o víťazstvo svojho kolektívu. Marián Hossa v drese Detroitu strelil už svoj dvadsiaty gól a suverénne vedie kanadské bodovanie slovenských hokejistov. Richard Zedník prispel dvoma prihrávkami k víťazstvu Floridy nad Atlantou. Jednu asistenciu pridal na svoje konto obranca Zdeno Chára pri víťazstve Bostonu nad Carolinou a rovnako tak aj Marek Svatoš v drese Colorada, ktoré doma zdolalo "tučniakov" z Pittsburghu. Úspešný bol aj brankár Jaroslav Halák, ktorý odchytal celý domáci zápas Montrealu proti Washingtonu a tridsiatimi úspešnými zásahmi prispel k tesnému triumfu Habs 5:4.

Výsledky - piatok: Washington - Columbus 0:3 (0:1, 0:1, 0:1), 10. Umberger (Voráček, Methot), 39. Tiutin (Malhotra, Boll), 55. Boll (Tiutin, Malhotra). Buffalo - New York Rangers 2:1 sn (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 1:0), 37. D. Roy (Stafford, Vanek), rozhoduj. samost. nájazd premenil Kotalík - 20. Mara (Sjöström, Orr). Edmonton - San Jose 1:4 (1:3, 0:1, 0:0), 12. Grebeškov (Cogliano, VIŠŇOVSKÝ) - 8. Setoguchi (Boyle, Thornton), 15. Staubitz (D. Murray, Semionov), 20. Marleau (Setoguchi, R. Blake), 38. Marleau (Pavelski, Setoguchi).

Vancouver - St. Louis 4:6 (2:1, 0:2, 2:3), 10. Hansen (Mitchell, Őhlund), 20. Mitchell (D. Sedin, H. Sedin), 42. Mitchell, 56. D. Sedin (Bieksa, H. Sedin) -17. Backes (Y. Šťastný), 39. Berglund (Perron, Strachan), 39. Steen (Tkachuk, Weaver), 55. Oshie (Colaiacovo, Backes), 58. Boyes (Berglund, Polák), 59. Crombeen (Tkachuk, Jackman). Anaheim - Tampa Bay 3:4 (0:1, 3:2, 0:1), 29. Ebbett (Morrison, Hedican), 39. Montador (Morrison,Ebbett), 39. Pronger (Getzlaf, D. Miller) - 4. St. Louis (Lecavalier), 22. Prospal (Lecavalier, Arťuchin), 38. R. Malone (St. Louis, MESZÁROŠ), 51. R. Malone (Halpern, St. Louis).

Sobota: Boston - Carolina 5:1 (2:0, 3:0, 0:1), 8. Krejčí (Wheeler, Wideman), 18. Yelle (Karsmus, Stuart), 24. Stuart (Bitz, CHÁRA), 28. Ryder (Krejčí, Lashoff), 37. Ryder (Krejčí, Wheeler) - 47. Justin Williams (F. Kaberle, Ray Whitney). Florida - Atlanta 8:4 (3:1, 0:2, 5:1), 10. Frolík (z trest. strieľania), 19. Bouwmeester (G. Campbell, Cullimore), 20. Dvořák (G. Campbell, Skrastinš), 42. Peltonen (Dvořák), 43. Stillman (Frolík, Skrastinš), 48. Booth (ZEDNÍK, Horton), 53. Peltonen (Campbell, Dvořák), 55. Horton (ZEDNÍK, Booth) - 13. C. Armstrong (Viačeslav Kozlov, White), 24. T. White (Viačeslav Kozlov, Hainsey), 37. Christensen (T. White), 54. Kovaľčuk (Slater). Colorado - Pittsburgh 5:3 (1:1, 3:1, 1:1), 11. Smyth (Wolski, Hejduk), 23. D. Jones (Liles, McLeod), 31. Wolski (Smyth), 35. McLeod (Leopold, D. Jones), 49. D. Jones (Arnason, SVATOŠ) - 16. Malkin (Crosby, Orpik), 29. Crosby (Malkin, Orpik), 48. J. Staal. Montreal - Washington 5:4 (1:1, 0:1, 4:2), 10. Plekanec (Kostopoulos, Komisarek), 42. Lang (Markov, A. Kosticyn), 43. A. Kosticyn (S. Kosticyn,

Brisebois), 45. Plekanec (Pacioretty, Kovaľov), 60. S. Kosticyn - 8. Siomin (M. Green, Sloan), 34. Siomin, 45. Fleischmann (Bradley, Nylander), 53. Nylander (Ovečkin, M. Green). Ottawa - New York Rangers 0:2 (0:1, 0:0, 0:1), 16. Dubinsky (Korpikoski, Prucha), 46. Korpikoski (Žerdev, Kalinin). Philadelphia - Toronto 4:1 (1:0, 0:0, 3:1), 7. M. Richards (Gagne), 46. J. Carter (Timonen, Biron), 52. Alberts (Upshall, Asham), 59. J. Carter - 41.

Ponikarovskij (Stajan, Antropov). Detroit - Buffalo 3:1 (0:1, 1:0, 2:0), 38. Hudler (Lebda, Samuelsson), 58. Samuelsson (Hudler, Filppula), 59. HOSSA (Zetterberg) - 6. D. Roy (Stafford, Vanek). Columbus - Minnesota 4:2 (1:1, 0:0, 3:1), 4. Filatov (Voráček, Methot), 23. Dorsett (Picard, Malhotra), 45. Filatov (Peca, Voráček), 47. Filatov (Peca, Voráček) - 11. Miettinen (M. Koivu, Židlický), 60. Židlický (P.-M. Bouchard, Miettinen). Nashville - Chicago 4:1 (1:0, 1:0, 2:1), 11. Legwand (Erat, Arnott), 37. Weber (Dumont, Suter),

53. Bonk (Joel Ward, Suter), 60. Legwand (Joel Ward, Zanon) - 47. Burish (Wisniewski, Eager). Phoenix - Dallas 1:0 sn (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0), rozhodujúci nájazd premenil Turris. Vancouver - San Jose 2:4 (1:1, 1:1, 0:2), 20. Sundin (Bieksa, H. Sedin), 35. D. Sedin (S. O'Brien, H. Sedin) - 18. R. Blake (J. Thornton, Clowe), 23. Grier (Goc, Vlasic), 50. Marleau (D. Boyle, J. Thornton), 58. Marleau (Plíhal). Los Angeles - New Jersey 1:5 (0:1, 0:2, 1:2), 42. D. Armstrong (Frolov, B. Boyle) - 15. Zajac (Langenbrunner, Eliáš), 22. Eliáš (Zajac), 23. Parise, 47. Rolston (Gionta, Zubrus), 51. Langenbrunner (Zajac, Parise).

(sita)

Do rastra!!!

Kanadské bodovanie

1.Malkin (Pittsburgh)43164965

2. Crosby (Pittsburgh)43173855

3. Ovečkin (Washington)41272754

4. Savard (Boston)42143852

5. Getzlaf (Anaheim)42153449

6. Thornton (San Jose)4194049

7. Parise (New Jersey)41232548

8. Eliáš (New Jersey)41192948

9. Daciuk (Detroit)41182947

Iginla (Calgary)41182947

Do rastra!!!

Slováci v NHL

1. Marián Hossa (Detroit)41202141

2. Miroslav Šatan (Pittsburgh)43121426

3. Ľubomír Višňovský (Edmonton)4061925

4. Pavol Demitra (Vancouver)34121123

5. Zdeno Chára (Boston)4271623

6. Michal Handzuš (Los Angeles)4171017

7. Marek Svatoš (Colorado)3561016

8. Richard Zedník (Florida)315914

9. Andrej Sekera (Buffalo)4211213

10. Andrej Meszároš (Tampa Bay)4111112

11. Milan Jurčina (Washington)433710

12. Tomáš Kopecký (Detroit)40257

13. Marián Gáborík (Minnesota)6325

14. Boris Valábik (Atlanta)25055

15. Vladimír Mihálik (Tampa Bay)5011

Brankári (za menom nasleduje počet zápasov, gólový priemer a

percentuálna úspešnosť zákrokov):

Peter Budaj (Colorado)332,8290,12

Jaroslav Halák (Montreal)172,7790,96

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

  1. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  3. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  9. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
  1. Duálnu prax v dm nahradilo počas pandémie online vzdelávanie
  2. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
  3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  7. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  8. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  9. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
  1. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 20 547
  2. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 18 288
  3. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 15 356
  4. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 13 017
  5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 679
  6. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 675
  7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 526
  8. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 11 449
  9. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 706
  10. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 458
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

POZNÁMKA JAROSLAVA VRÁBEĽA

Po tom, čo mamička a advokátka predviedli v pôrodnici, sa už nedá byť ticho

Koronakarma mnohých takých dobehla, nakoniec prosia o modlitby.

Ilustračné.
Ilustračné foto.

Testovanie v Prešove: Pripravujú 66 okrskov pre 77-tisíc ľudí

Mesto hľadá dobrovoľníkov, pretestovať majú najviac ľudí na Slovensku.

Ilustračná fotografia.

Covid-19 má ďalších 1 312 ľudí, takmer štyristo je z východu

S koronavírusom je v nemocniciach takmer tisíc chorých.

Ilustračné foto.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Cynická obluda

Dokonale absurdné potvrdenie

V Kocúrkove jedného dňa vyjde detská knižka s názvom "Príhody z krajiny zvanej Slovensko".

Koronavírus: Matovič je s testovaním spokojný, zachytili 5 594 infekčných (minúta po minúte)

Celkový počet nakazených na Slovensku dosiahol číslo 45 155. Pandémia Covid-19 si doteraz vyžiadala 165 obetí.

Počas pilotnej fázy plošného testovania otestovali 140 945 ľudí.
Píše Luboš Palata

Česi robia všetko pre to, aby sa udržali na čele rebríčka

Na Covid zomiera sto ľudí denne, hlavné však je, že sme premianti.

Ľudia si prezerajú stánky na trhu pri rieke Vltava v Prahe v sobotu 24. októbra 2020.
Polícia bude naďalej kontrolovať dodržiavanie opatrení.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop