Streda, 23. október, 2019 | Meniny má Alojzia

Belasí mali pod Tatrami namále

Cez víkend boli na programe zápasy 43. kola extraligy a uskutočnila sa aj dohrávka 32. kola. Líder z Košíc nezaváhal doma a v pohode rozdrvil

nevýraznú Nitru. Šokujúco sa vyvíjal zápas v Kežmarku, kde domáci smelou hrou zaskočili slovanistov a po prvej časti vyhrávali trojgólovým rozdielom,. Hostia sa ale vzchopili a npokon vyhrali po predĺžení. Popradčania dominovali po zaujímavom priebehu v Žiline. Dva razy viedli, ale domáci vyrovnali, no na tretí úder Podtatrancov už nereagovali.

Košice - Nitra 8:2 (3:1, 5:0, 0:1)

KOŠICE. Košický gólový koncert sa začal už v 1. min, keď v presilovke tečoval Húževka strelu Kledrowtza od modrej. V 3. min si brankár Púš zrazil za chrbát Hunov pokus a v 8. min v oslabení dopravil puk do siete Tabaček. Nitriansky tréner vzápätí vystriedal Púša za Faltu, ale gól rozhodca po konzultácii z videorozhodcom neuznal, lebo bol dosiahnutý

nohou. Košičania naďalej tlačili, ale v 14. min pri presilovke Nitry Rumpel prekonal Lipovského. Domáca odpoveď prišla v 17. min. Gron zblízka zvýšil na 3:1. V 25. min pálil Kledrowetz v presilovke od modrej a teč Hunu znamenal štvrtý gól. O minútu neskôr Jenčík po prihrávke Grona na dvakrát prekonal Faltu. V polovici stretnutia bol v úniku faulovaný Bartoš a nariadené trestné strieľanie premenil Faith. V 33. min vyhnal Tabaček po siedmom góle z bránky Faltu, ale ani Púš, ktorý stretnutie začínal, neostal dlho nasucho. V 38. min ho bombou prestrelil Húževka, ktorý tak dosiahol druhý gól. V úvode tretej tretiny nastrelil Jenčík

žŕdku nitrianskej bránky. Košičania náskok už len kontrolovali. V závere po peknej akcii, keď Rumpel prihrával Eckerovi, ešte inkasovali.

(sita)

Góly: 1. Húževka (Kledrowetz, J. Kopecký), 3. Rudolf Huna (S. Gron, Kledrowetz), 17. S. Gron (Rudolf Huna, Húževka), 25. Rudolf Huna (Kledrowetz, S. Gron), 26. Jenčík (S. Gron,

Rudolf Huna), 30. Juraj Faith (tr. strieľanie), 33. Tabaček (Juraj Faith), 38. Húževka (Michel Miklík, S. Gron) - 14. Rumpel, 57. Ecker (Rumpel). Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 4:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - Gajan, Snášel, 5627 divákov. Košice: Lipovský - T. Slovák, J. Tabaček, Kledrowetz, Špelda, Grman, P. Mocek, Chmelo, od 45. Gajdoš - Šimurda, Juraj Faith, P. Bartoš - Rudolf Huna, S. Gron, Jenčík - J. Kopecký, Húževka, Ščurko - Michel Miklík, J. Sýkora, Petričko. Nitra: Púš (8. Falta, 33. Púš) - Rais, M. Výborný, Ďurkech, J. Kudrna, Bobček, M. Školiak, Halász, Poláček - Čaládi, T. Chrenko, Podstavek - Ľ. Pištek, Dobrý, Vozdecký - Ecker, Baran, Rumpel - Hronský, Grošaft, H. Ručkay.

Žilina - Poprad 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

ŽILINA. V 14. min boli vylúčení domáci Ivan Droppa, vzápätí hosťujúci Gavalier. Pri hre štyroch na štyroch domáca obrana nechala manévrovať skúseného Krotáka, ten vsietil úvodný gól zápasu. V druhej tretine boli Žilinčania trochu aktívnejší. V 25. min si Saliji

vypýtal faul a pri vylúčení Holečka mieril od modrej presne Turoň - 1:1. Po góle "vlci" ožili, ale strelecké pokusy Stantiena, Droppu, Jabrockého či Siváka Šimonovič kryl. V 33. min dostal ideálnu prihrávku do nájazdu Rataj, ale Láníček mu nedovolil skórovať. V 38. min sa sám pred Šimonovičom ocitol Koložváry, nestihol však puk usmerniť za jeho chrbát. 58 sekúnd pred koncom tretiny Žilina inkasovala druhýkrát, keď puk sa dostal k Skokanovi a ten zvýšil na 2:1. V 44. min domáci roztočili kolotoč pred Šimonovičovou bránkou, Kontšek ešte neskóroval, ale Koložváry sa už nemýlil a vyrovnal. Rozhodujúci gól mohol dať v 55. min Skokan, domáci gólman však jeho strelu kryl. V 57. min sa neujala dobrá strela Važana, hostia zaútočili a k puku sa dostal Kroták. Z pravej strany prestrelil žilinského brankára a rozhodol. Záverečná hra

Žilina bez brankára už nič nevyriešila a "kamzíci" si zo Žiliny odniesli tri cenné body.

(sita)

Góly: 26. Turoň (R. Kontšek, Horák), 44. Koložváry (R. Kontšek) - 16. A. Kroták (Fabian), 40. D. Skokan (M. Gavalier), 57. A. Kroták (Lapšanský). Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Novák, Stano, 1045 divákov. Žilina: Láníček - Kusovský, Javín, Turoň, Horák, I. Droppa, Hriňa - Jabrocký, Pleva, Stantien (41. Važan) - Sivák, Koložváry, R. Kontšek - S. Saliji, Škoda, M. Kokavec. Poprad: Šimonovič - Kasík, Fabian, Michal Segľa, Dora, O. Malinský, M. Gavalier - A. Kroták, I. Rataj, D. Buc -

Bartánus, Holečko, Lapšanský - M. Lukáč, Kolusz, D. Skokan.

Kežmarok - Slovan 4:5 pp (3:0, 0:3, 1:1 - 0:1)

KEŽMAROK. Už v 3. min mal výbornú príležitosť Škovira, na ktorú na druhej strane

odpovedal tiež zahodenou tutovkou Vaic. V 6. min hrali hostia prvú presilovku, v ktorej divákov zaujala spálená príležitosť Lipianskeho a únik domáceho Drotára, ktorý však

zlikvidoval brankár Konrád. Vedenia sa ujali domáci v 14. min, keď si ďalekonosná strela M. Žembu od modrej čiary našla cestu za Konrádov chrbát. Po tomto momente hrali domáci s ešte väčšou chuťou a favorita prekvapili v 17. min druhým gólom, ktorého autorom

bol V. Žemba. Ďalšiu parádu pripravil v 19. min Palovčíkovi Svitana a domáci vyhrávali

o tri góly. V úvode druhej časti hry hrali hostia presilovú hru, tesne po jej skončení sa v sľubnej šanci ocitol Svitana, od pohromy svoj tím zachraňoval gólman belasých. Blízko ku gólu mali tretiny najmä Segľa či Palovčík. Napokon však skóroval Kuľha. O šesť minút na konci akcie, ktorá priniesla hosťom druhý gól, bol Lipiansky. Už 13 sekúnd po druhom úspechu

prekonal Klempu Döme. Na začiatku 55. min mieril presne Uram a Slovan prvýkrát v dueli vyhrával. "Jastrabi" však nezložili zbrane a o necelé tri minúty prekonal Konráda strelou z uhla Škovira. O zisku dvoch bodov muselo napokon rozhodnúť predĺženie. V jeho 2. min skóroval

Kukumberg.

(sita)

Góly: 14. M. Žemba (Šechný), 17. V. Žemba (Škovira), 19. Palovčík (Svitana, P. Segľa), 57. Škovira (Bartoň, D. Brincko) - 33. Kuľha (Lipiansky, Hujsa), 39. Lipiansky (Kuľha, Hujsa), 40. Döme (Uram, Srdínko), 55. Uram (Döme, Vaic), 62. Kukumberg (Döme). Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Kalina, Smrek, 690 divákov. Kežmarok: Klempa - R. Gavalier, M. Žemba, D. Brincko, D. Brejčák, Sadiki, Jelínek, Flašar, Bartoň - Škovira, Slaninák, Čížek - Mašlonka, Šechný, M. Drotár - P. Segľa, Palovčík, V. Žemba - Klein, Svitana, René Schneider. Slovan: Konrád - Hančák, J. Kováčik, Hruška, Bohunický, Bališ, Srdínko, Janík, Novajovský - Lažo, Vaic, Kropáč - Kuľha, Lipiansky, Hujsa - Uram, Kukumberg, Döme - Gráčik, Hreus, Baček.

Ďalšie výsledky

n B. Bystrica - L. Mikuláš 4:2 (0:1, 2:0, 2:1). Góly: 23. B. Jánoš (Ľ. Sabol, V. Vlk), 31. Ižvolt (Češík),46. Pardavý (R. Tománek, Frühauf), 50. Češík (Ižvolt, Bambúch) - 13. Róbert Huna (Kriška, Richard Huna), 53. Cibuľa (Tomášek, B. Pohanka). Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Bundil, M. Valach, 1845 divákov.

n Martin - Skalica 1:3 (0:0, 0:3, 1:0). Góly: 42. L. Říha (M. Macho, Appel) - 27. J. Mikúš (R. Hartmann, Pálffy), 30. Pálffy (J. Mikúš, Jendek), 38. R. Hartmann (J. Mikúš, Pálffy).

Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali. Rudý - Horínek, M. Orolin, 3285 divákov.

n Trenčín - Zvolen 5:3 (1:0, 3:2, 1:1). Góly: 7. Gábriš (Paroulek, Valčák), 22. Gabriš (Čacho, Ľ. Hurtaj), 36. Marek Haščák (Valčák, Urban), 38. Gabriš (Kudělka, A. Nedorost), 60. A. Nedorost (V. Nemec) - 26. Cebák (Štrba, P. Barinka), 35. Cebák (Hvila, Dubec), 50. Hvila (Klouda). Vylúčení: 5:7, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Jankovič, Mášik, 2560 divákov.

Program 44. kola

Zajtra o 17.00: Zvolen - Žilina, Poprad - B. Bystrica, L. Mikuláš - Martin, Skalica - Košice, Nitra - Slovan, Kežmarok - Trenčín.