Korzár logo Korzár
Utorok, 26. marec, 2019 | Meniny má Emanuel
Nájdete nás na webe

Kačmarčík: Zlúčenie klubov nám pomohlo

STARÁ ĽUBOVŇA. Jesenná časť sezóny bola pre novovytvorený MFK Goral, ktorý sa v letnej prestávke zlúčil s Junošportom Stará Ľubovňa, vcelku

uspokojivá. Vekovo mladý tím sa medzi elitou silných mužstiev v II. lige skupiny Východ nestratil a umiestnil sa v pokojných vodách tabuľky. Hráči, pre ktorých bola vzhľadom na menšie množstvo skúseností táto súťaž zaťažkávacou skúškou, odovzdali maximum, čo bolo v ich silách, čím iba potvrdili, že ich materský klub Junošport, z ktorého prišli do tímu seniorov, pracuje s futbalovými talentmi na vysokej úrovni. S jedným z členov výkonného výboru MFK Goral, sekretárom OFZ a šéftrénerom mladých odchovancov v Junošporte Karolom Kačmarčíkom sme sa obzreli za prvou polovicou súťažného ročníka.

Po skončení vlaňajšieho súťažného ročníka, v ktorom Stará Ľubovňa opustila I. ligu, nastalo zlúčenie Junošportu s MFK Goral Stará Ľubovňa. Považujete tento krok za cestu ďalšieho rozvoja tohto najpopulárnejšieho športu vo vašom meste?

"Treba poznamenať, že vypadnutie mužstva z I. ligy bolo prakticky šťastie v nešťastí. Práve zostup z druhej najvyššej slovenskej súťaže bol impulzom k vzniku nového klubu. V priebehu jedného týždňa došlo totiž k dohode Junošportu a MFK Goral Stará Ľubovňa. Hlavnou podmienkou však bolo, aby za klub v seniorskom mužstve hrali prevažne talentovaní domáci hráči. Myslím si, že ak sa táto úloha bude stále plniť, prinesie fúzia týchto dvoch klubov v Starej Ľubovni určitý pokrok a rozvoj futbalu v našom meste."

Kameňom úrazu v minulosti bola spolupráca OFZ s MFK Goral. Došlo podľa vás po fúzii dvoch klubov k zlepšeniu vzájomných vzťahov?

"Spolupráca medzi OFZ a MFK v nedávnej minulosti nebola až taká vyostrená, ako o nej niektoré subjekty rozprávali. Problémy občas nastali akurát pri hľadaní spoločných dohôd, keďže niekedy sme sa nevedeli stotožniť s jednotlivými názormi a prácou zainteresovaných členov OFZ a MFK, ktorú robili. V letnej prestávke však s novým vedením a správnou radou klubu sme si niektoré potrebné záležitosti vyjasnili a spoločnými silami tak ako s OFZ, MFK, ale aj Junošportom sa snažíme podieľať na rozvoji tohto najatraktívnejšieho športu na svete a v našom meste."

V súčasnosti disponuje váš novovytvorený klub bohatou hráčskou základňou. Je to podľa vás záruka ďalšieho napredovania činnosti vášho MFK?

"Náš novovytvorený klub určite disponuje širokou a bohatou hráčskou základňou. Treba však podotknúť, že naši mladí chlapci ešte nemajú potrebný dostatok skúseností s II. ligou. Navyše 50 percent chlapcov ročníkoch 1984-86 študuje na vysokých školách prevažne v Bratislave, čím prakticky nemajú žiadnu možnosť, aby pôsobili v našom klube. Znamená to, že v tejto oblasti máme doposiaľ značné medzery a samozrejme boli by sme veľmi radi, ak by sa nám ich po skončení školy znova podarilo stiahnuť do nášho mužstva. Jeden z nich (Petrus) sa po návrate z USA už aktívne zapojil do zimnej prípravy a pevne verím, že adekvátne posilní mužstvo v jarnej časti súťaže."

Zistili sme, že váš novovytvorený klub, ktorý má svoje rezervy mužstiev "A" a "B" v okresnej súťaži, sa netají postupovými cieľmi vo viacerých vekových kategóriách. Môžete to potvrdiť alebo vyvrátiť?

"Čo sa týka našich seniorských mužstiev, každopádne v okresnej súťaži máme nasadené dve želiezka (MFK "B" a MFK "C"), ktoré prezimujú na prvých dvoch miestach v tabuľke. Boli by sme samozrejme veľmi radi, ak by rezerva "A" mužstva štartovala aspoň v V. lige skupiny SZ, tak ako v minulej sezóne mužstvo Junošportu. V jarnej časti súťaže urobíme všetko pre to, aby sme to dosiahli, aj keď sme si plne vedomí, že to nebude jednoduchá záležitosť. Čo sa týka našich mládežníckych družstiev, jednoznačnou ambíciou pre nás je, aby žiacke kategórie postúpili späť do I. ligy a dorastenecké tímy do II. ligy. Keďže však nedávno SFZ vydal nové smernice, čo sa týka rozvoja mládežníckeho futbalu, myslím si, že je ešte predčasné o plánovaných cieľoch hovoriť. SFZ má totiž snahu vytvoriť Top skupiny, čo znamená, že je veľmi ťažko posúdiť, v akých súťažiach budeme v nasledujúcom ročníku pôsobiť."

Vzhľadom na to, že ste šéftrénerom mládežníckych tímov, ktorý dbá na zodpovednú výchovu mladých talentov pre seniorské mužstvo, mohli by ste nám zhodnotiť celkové účinkovanie jednotlivých družstiev v jesennej časti.

"U mládežníckych družstiev by som v prvom rade chcel hlavne vyzdvihnúť obetavú prácu našich trénerov, ktorí si vedia zariadiť svoj čas aj napriek tomu, že to robia popri svojom zamestnaní. Futbalu a tréningovému procesu pri výchove talentov venujú prakticky všetok voľný čas, či už v bežnom pracovnom týždni, ale aj cez víkend. Veľká spokojnosť s účinkovaním družstiev v jesennej časti prevláda už tradične v kategóriách staršieho a mladšieho dorastu, keď starší dorast zimuje na 2. a mladší dorast na 8. mieste. V závere jesennej časti sme boli veľmi spokojní hlavne s hrou starších žiakov a nepochybne nadšení sme aj z účinkovania mladších žiakov "A", ktorí prezimujú na 1. mieste. Veľmi dobré výsledky dosiahli žiacke "B" družstvá, kde hlavne mladší žiaci po prvej polovici súťaž vedú. Veľkú radosť nám robia aj kategórie prípraviek, ktoré vo svojich skupinách sa taktiež umiestnili na prvých miestach. Čo sa týka našich predprípraviek, spoločne s Tatranom Prešov sme zorganizovali miniligu aj pre vekové ročníky 1999. Rozhodli sme sa spoločne odohrať po jednom turnaji v Starej Ľubovni a v Prešove, či už v hale, ale aj na vonkajšej hracej ploche. Pre tento súťažný ročník sme ešte v novembri spustili aj miniligu talentov ročníka 2000, ktorá sa taktiež postupne osvedčila."

Ako by ste zhodnotili z pohľadu sekretára OFZ celkovú úroveň okresných súťaží v jesennej časti? Prejavila sa v pozitívnom, alebo negatívnom smere v porovnaní s vlaňajšou sezónou?

"V okresných súťažiach sa nám, čo sa týka naplnenia mužstiev, v porovnaní s vlaňajškom počet tímov zvýšil, s čím sme samozrejme všetci spokojní. I. triedu seniorov hrá v súčasnosti až 13 mužstiev, čo je o jedno viac ako v minulom ročníku. V našom okrese máme aj I. triedu kategórie dorastu, kde máme päť mužstiev a súťaž starších žiakov, v ktorej hrá 18 mužstiev. Otvorená je navyše aj súťaž v kategórii mladších žiakov, v ktorej hrá päť mužstiev. Pred štyrmi rokmi som si ešte osobne myslel, že počet mužstiev v okresných súťažiach u nás sa bude znižovať, no na moje prekvapenie, opak je pravdou. Pred troma rokmi mala I. trieda seniorov iba 10 účastníkov a túto sezónu je to už o tri viac. Navyše je pravdepodobná tendencia, že v nasledujúcom období budú aj ďalšie obce prihlasovať svoje mužstvá do súťaží, čo určite zvýši celkovú úroveň futbalu v okrese Stará Ľubovňa. Touto cestou by som chcel poďakovať všetkým funkcionárom jednotlivých klubov, ktorí v okresných mužstvách zanechali po sebe výnimočnú prácu."

Ste plne presvedčený, že o futbal vo vašom klube a meste je pre jeho ďalší rozvoj maximálne postarané?

"V súčasnosti mesto Stará Ľubovňa nepretržite vynakladá a vyvíja nemalé finančné prostriedky na údržbu a celkovú správu areálu. Priamymi dotáciami prispieva taktiež aj na celkovú činnosť nášho klubu, čo značí, že pre futbal sú vytvárané maximálne ideálne podmienky na to, aby tento šport u nás aj naďalej napredoval."

POZVÁNKA

POPRAD. Športový klub Veterán Poprad usporiada v sobotu X. ročník stolnotenisového turnaja O cenu Popradu. Hrať sa bude v telocvični ZŠ s MŠ Poprad-Matejovce. Súťažiť sa bude v dvojhre mužov (v skupinách postupujú prví dvaja, potom K.O.) a vo štvorhre (vylučovacím spôsobom). Hodnotné ceny dostanú prví traja v každej disciplíne. Na jubilejnom ročníku sa o čistý hetrik víťazstiev pokúsi Róbert Valuch z FC Bayern Mníchov, ktorý na tomto podujatí triumfoval v dvojhre v rokoch 2007 i 2008, pričom v uplynulom ročníku vyhral s Alexandrom Valuchom aj vo štvorhre.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Tip na aukciu: 15 objektov, kde sa dá rozbehnúť biznis
 2. Gansberg: Každý deň v objatí komfortu
 3. Pomôžeme aj vašim deťom pochopiť hodnotu peňazí
 4. Tatra banka otvorila pobočku budúcnosti
 5. Pobyt na čerstvom vzduchu je skvelý liek. Skúste to vo vlastnom
 6. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci
 7. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
 8. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
 9. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
 10. Investment Advisory Guide for Slovakia
 1. Tatra banka otvorila pobočku budúcnosti
 2. Pomôžeme aj vašim deťom pochopiť hodnotu peňazí
 3. Vypestujte si chutné a voňavé bylinky
 4. Tip na aukciu: 15 objektov, kde sa dá rozbehnúť biznis
 5. Energetici rozsvecujú Svetielko nádeje
 6. Noerr appoints a new national counsel starting from 2019
 7. Gansberg: Každý deň v objatí komfortu
 8. Pobyt na čerstvom vzduchu je skvelý liek. Skúste to vo vlastnom
 9. Vaše umenie bude hýbať Tatrami. Zapojte sa do súťaže ZSSK
 10. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci
 1. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov 26 752
 2. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci 23 871
 3. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov 22 394
 4. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky 19 244
 5. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka 12 410
 6. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť 11 377
 7. Forum Prešov má platné stavebné povolenie a začína s výstavbou 7 069
 8. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross! 4 123
 9. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali 3 891
 10. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019 3 655

Neprehliadnite tiež

Megaprojekt vystrašil sídlisko, developer sa krachu neobáva

Starosta i obyvatelia KVP poukazujú na to, že problém z Ťahanoviec sa iba presunul k nim.

Nová zástavba má vzniknúť medzi Wuppertálskou ulicou na KVP a Topásovou ulicou na Západe.

Pasažiera v taxíku bodol do srdca. Za vraždu mu hrozí 20 rokov

Krajská prokuratúra odstúpila spis Okresnému súdu Košice II.

Zadržanie Tomáša políciou.

Nové elektrobusy by mohli po Prešove jazdiť už tento rok

Majú mať wifi aj USB prípojky na nabíjanie. Dopravný podnik spustil obstarávanie.

Staršie midibusy by mali nahradiť nové elektrobusy.
Ilustračné.

Vo Švedlári sa zastavil čas, pre nútenú správu sa nemôže rozvíjať

Chýba kanalizácia, plyn, občianske hliadky. Obec žiada o pomoc štát.

Vláda počas zasadnutia v Gelnici riešila aj Švedlár.

Hlavné správy zo Sme.sk

Kočner je obvinený v kauze tzv. televíznych zmeniek za takmer 70 miliónov eur.
Dobré ráno

Dobré ráno: Povedali, či Donald Trump konšpiroval s Rusmi

Čo povedala takzvaná Muellerova správa.

Podcast Dobré ráno.
Komentár Zuzany Kepplovej

Pente odporúčame, aby skúsila Sorosa

Nákup konšpiračných médií sa zo strednodobého hľadiska môže vyplatiť.

Zuzana Kepplová, komentátorka denníka SME.

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop