Líder sa na Záhorí potkol

Sportnet|14. jan 2009 o 00:00

Najvyššia hokejová súťaž mala na programe zápasy 44.kola. Líder z Košíc prehral na Záhorí, keď Skaličania potvrdili svoju formu z posledných duelov.

Hostitelia boli v koncovke lepší, hostia sa presadili iba raz. Dramatický duel videli diváci pod Tatrami. Domáci Poprad v riadnom hracom čase remizoval s B. Bystricou. O víťazovi sa nerozhodlo ani v predĺžení a tak na rad prišli samostatné nájazdy. V nich mali navrch kamzíci zásluhou Krotáka. Kežmarčania nevyužili domáci ľad a podľahli Trenčínu, keď nezvládli hlavne prvú tretinu.

Kežmarok - Trenčín 2:5 (0:3, 1:0, 1:2)

KEŽMAROK. V prvej päťminútovke zaujali divákov šance Čacha na jednej a

Čížeka na druhej strane, pri ktorých veľa ku gólu nechýbalo. V 7. min sa v presilovke ocitol sám pred brankárom Trenčan Nemec, Klempa však situáciu zvládol. "Vojaci" sa gólu

dočkali až vo svojej druhej početnej prevahe, keď do čierneho trafil Hurtaj - 0:1. To, čo Nemcovi nevyšlo v 7. min, si vynahradil o päť minút neskôr: v samostatnom úniku

si tentoraz Klempu vychutnal - 0:2. Tretí úder inkasovali "jastrabi" z hokejky Čacha v 16. min a v tej chvíli to s nimi vyzeralo zle-nedobre. Od začiatku II. tretiny nastúpil v kežmarskej bránke Budai a hneď musel pri niekoľkých trenčianskych šanciach ukázať

svoje majstrovstvo. V 26. min sa v rýchlom slede v sľubných príležitostiach ocitli D. Žemba a Nedorost, stav stretnutia však zostal nezmenený až do 29. min, keď sa v skrumáži pred

bránkou v presilovke najlepšie zorientoval domáci Mašlonka - 1:3. O dve minúty zazvonila po Tomíkovej strele žŕdka domácej bránky. V závere druhého dejstva hrali domáci dve

presilovky, Hálu však neprekonali. Nepísané pravidlo nedáš-dostaneš sa naplno potvrdilo v úvode tretej tretiny, keď do prázdnej bránky netrafil Segľa a na druhej strane

pridal štvrtý gól hostí Marek Haščák - 1:4. V 49. min mala Dukla po vylúčení V. Žembu a Brincka možnosť hrať presilovku piatich proti trom, ktorú už po deviatich sekundách hry

využil Homer - 1:5. Kežmarskú streleckú nemohúcnosť prelomil druhým gólom v 57. min po prečíslení Drotár, no to bolo zo strany domácich všetko. Kežmarčania nezopakovali kvalitný

výkon z nedeľňajšieho zápasu proti Slovanu a podľahli Trenčínu úplne zaslúžene.

Góly: 29. Mašlonka (Flašar, D. Brincko), 57. M. Drotár (Mašlonka, Šechný) - 8. Ľ. Hurtaj (J. Liška, Gabriš), 12. V. Nemec (Čacho), 16. Čacho (Ľ. Hurtaj, Gabriš), 43. Marek Haščák, 49. Homer (P. Mikuš, Kóňa). Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1,

rozhodovali: Valachovič - M. Snášel, P. Šefčík, 560 divákov. Kežmarok: Klempa (21. Budai) - R. Gavalier, M. Žemba, D. Brincko, D. Brejčák, Jelínek, Flašar, Bartoň - Škovira, V.

Žemba, Čížek - Mašlonka, Šechný, M. Drotár - P. Segľa, Palovčík, René Schneider - Klein, Slaninák, Svitana. Trenčín: Hála - Homer, P. Mikuš, Kudělka, Gabriš, J. Mikuš,

Fatyka, J. Liška - R. Tomík, Kóňa, V. Nemec - A. Nedorost, Ľ. Hurtaj, Čacho - Marek Haščák, Valčák, Paroulek - Tybor, O. Ďuriš, Kútny.

Poprad - B. Bystrica 3:2 pp a sn (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0, 1:0)

POPRAD. Bystričania bojovali o hornú šestku a Popradčania o nádej na účasť v play-off. Tomu od úvodu zodpovedal aj priebeh stretnutia, keď sa obaja súperi prezentovali aktívnym, ofenzívnym hokejom. V úvodných minútach hostia viackrát podkúrili domácej obrane, ale s nebezpečnými príležitosťami Češíka a Pardavého si Šimonovič poradil. Domácim sa naskytla veľká šanca v závere tretiny, ale nepremenili presilovku o dvoch hráčov napriek obliehaniu bránky súpera. Až v úvode druhej časti hry sa diváci dočkali gólu. V 23. min Skokan opakovanou strelou našiel recept na pozorného Petríka - 1:0. O chvíľu však bolo vyrovnané, gólovo sa presadil Biro, ktorý v presilovke trafil z otočky do "vinkľa". Bola to opäť presilovka, ktorá priniesla hosťom druhý gól, keď peknú kombinačnú akciu zakončil s prehľadom Pardavý - 1:2. V závere tretiny však aj Popradčania ukázali, že vedia využiť presilovku, keď po Kasíkovej bombe od modrej čiary opäť vyrovnali. V záverečnej časti sa obidva tímy síce snažili, ale nevypracovali si veľa šancí. Keď im ku streleniu gólu nepomohli ani presilovky v predĺžení, rozhodnúť sa muselo až v samostatných nájazdoch. V nich sa šťastie priklonilo po rozhodujúcom presnom zásahu Krotáka na stranu Popradu.

Góly: 23. D. Skokan (D. Buc, Holečko), 38. Kasík (A. Kroták, I. Rataj), rozhodujúci sam. nájazd A. Kroták - 24. Biro (Ľ. Sabol), 33. Pardavý (Ľ. Sabol, M. Dian). Vylúčení: 8:8 na 2 min, navyše Tomaška (B. Bystrica) na 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Konc - Korba, Smrek, 984 divákov. Poprad: Šimonovič - Kasík, Fabian, Michal Segľa, Dora, O.n Malinský, M. Gavalier, P. Bakoš, J. Brejčák - A. Kroták, I. Rataj, Lapšanský - Bartánus, Holečko, D. Buc - M. Lukáč, Kolusz, D. Skokan - Martin Segľa, Vandas, E. Piatak. B. Bystrica: I. Petrík - Frühauf, J. Mocek, V. Vlk, Biro, Bambúch, Rimmel, Tomaška, A. Mrena - R. Tománek, Bulík, Pardavý - M. Dian, Ľ. Sabol, B. Jánoš - Ižvolt, Češík, R. Paľov - J. Babic, Štolc, Škvaridlo.

Skalica - Košice 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

SKALICA. Prvú vážnejšiu chybičku Košičanov potrestal Tibor Višňovský, ktorý si vypýtal puk od Kutálka a zavesil ho ponad lapačku Lipovského - 1:0. V 9. min nevyužil Huna prihrávku od Grona. O dve minúty sa na malú chvíľu ocitol Juraj Mikúš sám pred Lipovským a tento minisúboj vyhral košický brankár. Hostia nevyužili na strelenie gólu dve presilovky, Jenčík po dravom úniku po krídle vystrelil do sieťky nad plexisklom. Päť sekúnd pred prvou sirénou prekvapil všetkých strelou zápästím Juraj Mikúš a stanovil skóre úvodného dejstva na 2:0. V 25. min počas početnej výhody našiel výborne hrajúci Juraj Mikúš Ďuráka samého pred Lipovským, ale znova úradoval Skaličan v bránke hostí. V polovici zápasu si Huna vykorčuľoval z pravého kruhu až pred Rybára, ale jeho lapačka bola efektívna. V 33. min domáci brankár znovu potvrdil svoju dobrú formu proti Bartošovi. Počas tretej tretiny výborný hokej gradoval. Začal to Gronov útok, ktorý si pri tlaku v útočnom pásme vynútil presilovku, počas nej však držal domácich nad vodou skvelý Rybár. V 45. min sa gólovo predviedol Kutálek - 3:0. Päť minút pred záverom zdramatizoval stretnutie Petričko - 3:1. V následnej presilovke domácich opečiatkoval pravú žŕdku hosťujúcej bránky Kocák. Tabaček svojim vyhodením puku mimo ihriska ponúkol domácim 41 sekundovú výhodu o dvoch hráčov, ale Skaličanom početné výhody nevychádzali. Potvrdili to aj v poslednej minúte, keď opäť nevyužili tú istú možnosť. Záhoráci však napokon zvíťazili úplne zaslúžene.

Góly: 5. T. Višňovský (Kutálek, Zálešák), 20. J. Mikúš (R. Hartmann), 45. Kutálek (Zálešák, T. Višňovský) - 55. Petričko (Jenčík). Vylúčení: 5:10 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Konc - Mášik, Müllner, 2568 divákov. Skalica: Rybár - Hranáč, Ďurák, Gründling, Šmach, Škadra, Jendek - Pálffy, J. Mikúš, R. Hartmann - T. Višňovský, Zálešák, Kutálek - Kocák, D. Pašek, Šátek. Košice: Lipovský - T. Slovák, J. Tabaček, Kledrowetz, Špelda, Grman, P. Mocek - Šimurda, Juraj Faith, P. Bartoš - Rudolf Huna, S. Gron, Jenčík - J. Kopecký, Húževka, Michel Miklík - Ščurko, J. Sýkora, Petričko.

Program 45. kola

Piatok 16. januára - 17.00 hod.: Kežmarok - Zvolen, B. Bystrica - Žilina, 17.30: Trenčín - Nitra, Košice - L. Mikuláš, 18. 00 hod: Slovan - Skalica.

Ďalšie výsledky

Zvolen - Žilina 2:1 (2:1, 0:0, 0:0). Góly: 2. Štrba (P. Barinka), 8. T. Tatar (Dubec, Bruun) - 5. R. Kontšek (Koložváry). Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše Dubec (Zvolen) na 10 minút za hrubé nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krpelec - Gašparík, Valach, 893 divákov.

L. Mikuláš - Martin 5:4 pp (1:0, 2:1, 1:3 - 1:0). Góly: 14. Kovář (Kuric, Heš), 22. Richard Huna (Kriška, Róbert Huna), 28. Kovář (Halaj), 46. B. Pohanka (Tomášek, J. Cibula), 61. Kovář (Halaj) - 40. Appel (L. Říha, Klepáč), 51. L. Havel (L. Říha), 53. I. Ďatelinka (Babka, Török), 60. L. Havel (L. Říha, Appel). Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Ország - Orolin, Kalina, 1930 divákov.