Neúspešný tajbrejk s obhajcom

Sportnet|16. jan 2009 o 00:00

V 11. kole stredoeurópskej volejbalovej ligy mužov privítali chemesáci obhajcu minuloročného prvenstva, účastníka Ligy majstrov a aktuálne

slovinského majstra ACH VOLLEY BLED. Slovinci sú suverénom súťaže, pretože v desiatich doterajších stretnutiach ani raz neprehrali, no na východe Slovenska mali namále.

HUMENNÉ. V prvom sete viedli chemesáci už 9:0 a tento náskok im napokon vydržal až do záveru setu. Postupne sa súper zlepšil v obrane, na sieti i v poli, čo malo za následok vyrovnanie. V treťom sete viedli hostia 21:23, ale enormná bojovnosť chemesákov slávila úspech. Tí viedli vo štvrtom sete 15:10, no strednú pasáž stratili a nasledoval tajbrejk. V ňom to bola dráma s viacerými mečbalmi na oboch stranách (4:7) a šťastnejší bol napokon favorit.

Humenné - Bled 2:3 (18, -16, 23, -21, -22). Zostava Chemes: Javorčík 13, Kríž 11, Pollák 10, Matta 2, Ondrušek 13, Jakubov 22 - libero Vajda (Hriňák 5, Kašper 2, Sabol). Tréner Richard Vlkolinský. Pred 800 divákmi rozhodovali Lemek, Burkiewicz (obaja Poľsko), hrací čas 142 minút.