Korzár logo Korzár
Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Detroitu nestačili ani Hossove tri body

Jediný slovenský hokejista sa presadil v piatkových dueloch zámorskej hokejovej NHL. Útočník Colorada Marek Svatoš si na svoje konto pripísal už

osemnásty bod v aktuálnej sezóne za asistenciu pri presnom zásahu Hensicka, no ani to jeho tímu nestačilo k zisku čo i len jediného bodu v domácom súboji s Edmontonom.

NEW YORK. V sobotňajších zápasov zámorskej hokejovej NHL sa zo Slovákov najviac darilo útočníkovi Detroitu Mariánovi Hossovi, ktorý v zápase na ľade San Jose strelil gól a pridal aj dve asistencie. Ani to však "červeným krídlam" nepomohlo, prehrali 5:6. Tridsaťročný Hossa sa v kanadskom bodovaní vyšplhal na métu 45 bodov za 22 gólov a 23 prihrávok na gól. Strelecky úspešný bol v sobotu aj Richard Zedník z Floridy, ktorého šiesty gól v sezóne pomohol k víťazstvu "panterov" v Tampe 4:3. Po jednej asistencii si na svoje konto pripísali v sobotňajších dueloch obrancovia Zdeno Chára (Boston) a Andrej Meszároš (Tampa Bay).

V prestížnom súboji dvoch vedúcich tímov Západnej konferencie zvíťazilo San Jose nad Detroitom 6:5. V troch tohtosezónnych súbojoch týchto dvoch súperov mali dvakrát navrch "žraloci", ktorí sú momentálne bodovo najlepším mužstvom celej profiligy. Boston totiž nestačil na Washington a v hlavnom meste USA prehral najtesnejším rozdielom 1:2. V drese "červených krídel" sa predstavila dvojica slovenských útočníkov, Tomáš Kopecký a Marián Hossa. Mal prsty v troch góloch, pričom strelil už svoj 22. gól v sezóne a pripísal si tiež dve asistencie. Hossa sa z gólu radoval v 22. min, keď v presilovej hre strelou "švihom" z ľavého kruhu prekonal domáceho gólmana.

PIATOK

Columbus - New Jersey 1:2 (0:0, 1:0, 0:2). Góly: 33. Malhotra (Huselius, Modin) - 51. Zajac, 52. Madden (Clarkson).

Atlanta - Toronto 4:3 pp (0:3, 2:0, 1:0 - 1:0). Góly: 22. Kovaľčuk (Peverley, C. Armstrong), 36. B. Little (T. White, Schneider), 56. Kovaľčuk (Peverley, Hainsey), 64. Peverley (Kovaľčuk, Hainsey) - 13. Stempniak (Kaberle, Kubina), 19. Moore (Schenn, Tlustý), 20. Hagman (Antropov, Grabovskij).

Pittsburgh - Anaheim 3:1 (1:0, 1:1, 1:0). Góly: 20. Cooke (Malkin, Gill), 21. Cooke (Ryan Whitney, Malkin), 56. Gill (J. Staal) - 35. Getzlaf (B. Ryan, S. Niedermayer).

Florida - Philadelphia 2:3 po sn (0:2, 2:0, 0:0 - 0:0, 0:1). Góly: 35. B. McCabe (Ballard, Frolík), 38. Bouwmeester (Stillman, Weiss) - 13. J. Carter (Coburn, Hartnell), 15. S. Gagne (M. Richards, Knuble), rozhodujúci samost. nájazd premenil S. Gagne.

Chicago - New York Rangers 2:3 pp (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1). Góly: 16. Toews (Versteeg, B. Campbell), 56. Seabrook (Barker, Toews) - 27. Drury (Rozsíval, S. Gomez), 48. Dubinsky (Korpikoski, Žerdev), 63. Drury (Redden, Rozsíval).

Colorado - Edmonton 2:3 (1:2, 1:0, 0:1). Góly: 17. Arnason (Liles, McLeod), 33. Hensick (Ch. Stewart, SVATOŠ) - 3. Staios (E. Cole, Gagner), 20. Gilbert (Souray, Pouliot), 54. Horcoff (Grebeškov, Brodziak).

SOBOTA

San Jose - Detroit 6:5 (2:1, 2:3, 2:1). Góly: 3. D. Boyle (Clowe, D. Murray), 8. Pavelski (M. Michálek, D. Murray, Douglas), 28. Ehrhoff (M. Michálek, Clowe), 39. Cheechoo (Clowe, Vlasic), 51. M. Michálek (D. Boyle, Ehrhoff), 54. Marleau (Clowe, Vlasic) - 5. Filppula (Hudler, Kronwall), 22. MARIÁN HOSSA (Daciuk, Rafalski), 25. Franzén (Daciuk, Holmström), 36. Zetterberg (Cleary, MARIÁN HOSSA), 59. Rafalski (Zetterberg, MARIÁN HOSSA).

Washington - Boston 2:1 (0:0, 1:1, 1:0). Góly: 23. Mike Green (Nylander, Laich), 52. Siomin - 22. Savard (Kobasew, CHÁRA).

Dallas - LA Kings 3:2 po sn (0:0, 0:0, 2:2 - 0:0, 0:1). Góly: 52. Lehtinen (Ribeiro, Robidas), 59. Ribeiro (Sydor, Lehtinen), rozhodujúci samost. nájazd premenil Ribeiro - 47. Dustin Brown (Calder, O'Donnell), 60. Frolov (Kopitar, Dustin Brown).

Buffalo - Carolina 3:1 (2:0, 1:0, 0:1). Góly: 8. Connolly (Lydman, Vanek), 17. Numminen (Pominville, D. Roy), 37. Connolly (Vanek) - 41. R. Whitney (Cullen, S. Walker).

Ottawa - Montreal 4:5 po sn (1:2, 0:1, 3:1 - 0:0, 0:1). Góly: 12. Ch. Kelly (J. Ruutu, Winchester), 46. Heatley (B. Lee), 52. Heatley (Spezza, Alfredsson), 59. M. Fisher (Neil) - 8. Kovaľov (Markov, Lang), 14. A. Kosticyn (Lang, S. Kosticyn), 35. D'Agostini (G. Stewart), 52. Kostopoulos, rozhodujúci samost. nájazd premenil Kovaľov.

NY Islanders - New Jersey 1:3 (0:1, 0:2, 1:0). Góly: 51. Comeau (Martínek, Comrie) - 7. Zajac (Parise), 21. Parise (Langenbrunner, Eliáš), 25. Clarkson (Madden, Rolston).

Tampa Bay - Florida 3:4 (3:1, 0:3, 0:0). Góly: 5. Lecavalier (Smaby, Prospal), 14. Prospal (St. Louis, Lecavalier), 19. Malone (St. Louis, MESZÁROŠ) - 18. G. Campbell (Peltonen, Dvořák), 27. Stillman (Horton, Bouwmeester), 51. ZEDNÍK (D. Booth, Horton), 60. Bouwmeester (Stillman, Horton).

Nashville - Atlanta 2:7 (0:4, 1:1, 1:2). Góly: 25. Tootoo (Arnott, Erat), 58. Weber (Arnott, Sullivan) - 3. Perrin, 7. C. Armstrong (Bogosian, Peverley), 11. Kovaľčuk (Peverley), 19. B. Little (T. White, Viačeslav Kozlov), 23. M. Schneider (Enström, Kovaľčuk), 42. Bogosian (Christensen, Reasoner), 52. J. Slater (Peverley).

St. Louis - Chicago 1:2 pp (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1). Góly: 44. Backes (Berglund, Colaiacov) - 13. Brouwer (Barker, Byfuglien), 62. Havlát (Seabrook, Bolland).

Minnesota - Anaheim 0:3 (0:0, 0:1, 0:2). Góly: 29. Perry (Ebbett, B. Morrison), 47. B. Ryan (Montador, R. Niedermayer), 60. Perry (Getzlaf, D. Miller).

Calgary - Phoenix 3:4 (0:1, 1:2, 2:1). Góly: 35. Cammalleri (Lombardi, Aucoin), 44. Lombardi (Iginla, Pardy), 49. Cammalleri (Phaneuf, Iginla) - 9. Hale (Boedker, Hanzal), 23. Mueller (Hanzal, Z. Michálek), 38. O. Jokinen (Mueller), 47. Boedker (Klee).

SLOVÁCI VNHL

1. M. Hossa (Detroit)45222345

2. M. Šatan (Pittsburgh)46131629

3. Z. Chára (Boston)4591726

4. Ľ. Višňovský (Edmonton)4462026

5. P. Demitra (Vancouver)36131124

6. M. Svatoš (Colorado)3871118

7. M. Handzuš (Los Angeles)4471017

8. R. Zedník (Florida)336915

9. A. Meszároš (Tampa Bay)4521214

10. A. Sekera (Buffalo)4311213

11. M. Jurčina (Washington)463710

12. T. Kopecký (Detroit)44268

13. M. Gáborík (Minnesota)6325

14. B. Valábik (Atlanta)28055

15. V. Mihálik (Tampa Bay)7022

Brankári (počet zápasov, gólový priemer a percentuálna úspešnosť zákrokov):

Peter Budaj (Colorado)342,8689,96

Jaroslav Halák (Montreal)202,8090,67

KANADSKKÉ BODOVANIE

1. J. Malkin (Pittsburgh)46185169

2. S. Crosby (Pittsburgh)45174259

3. A. Ovečkin (Washington)44292857

4. R. Getzlaf (Anaheim)46173855

5. P. Daciuk (Detroit)45193554

6. M. Savard (Boston)45163854

7. J. Thornton (San Jose)44124153

8. Z. Parise (New Jersey)45262652

9. P. Eliáš (New Jersey)45193251

10. J. Iginla (Calgary)44183250

...

17. M. Hossa (Detroit)45222345

102. M. Šatan (Pittsburgh)46131629

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

  1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  5. Kupujte originálne tonerové kazety HP
  6. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
  7. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  8. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  9. Zelená Bratislava
  10. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  1. Kupujte originálne tonerové kazety HP
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
  3. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!
  4. Počas pandémie je dôležité aj správne kúrenie
  5. Bezbariérové vozidlo
  6. Na NFŠ môže byť rýchlo 72 špeciálnych lôžok pre COVID 19
  7. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  8. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  9. Zelená Bratislava
  10. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  1. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 29 373
  2. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 15 924
  3. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 15 351
  4. Čo bude s gastráčmi a miliardy z EÚ ako prekliatie? 13 684
  5. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 12 991
  6. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 390
  7. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 445
  8. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 9 300
  9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 222
  10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 8 980
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Z tenisového centra v Košiciach škrtli halu, ušetria 15 miliónov

Poslanci odobrili memorandum so zväzom s podmienkami.

Z Národného tenisového centra bude po škrtoch Národné tréningové centrum.

Situácia v škole v Rokycanoch je vybičovaná. Učiteľky nedostávajú výplaty

Obec s otvorením 5. ročníka súhlasila, starosta si ide svoje.

Odvolaná riaditeľka ZŠ Rokycany Iveta Markovičová.

Takmer raz toľko. Zákazku mala Myslava preplatiť o 90 percent

Kontrolór hovorí o predražených prácach. Starostka to odmieta.

Starostka tvrdí, že postupovali podľa smernice. Podľa kontrolórov ju však ešte predtým zrušili.
Obyvatelia bytovky na Ulici SNP 33 spísali petíciu. Žiadajú vysťahovať neprispôsobivých.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Dobré ráno

Dobré ráno: Prvé dni po pôrode ovplyvnia celý život, aj tak delíme matky od detí

V roku 2018 sa na Slovensku narodilo predčasne štyritisíc detí.

Podcast Dobré Ráno.
Ilustračné foto.
Stĺpček Zuzany Kepplovej

Ako by Trnku potrestali u Emira Kusturicu

Sebaočistu prokuratúra ani len nepredstiera.

Zuzana Kepplová, komentátorka denníka SME.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop