Piatok, 22. marec, 2019 | Meniny má Beňadik

Senzačný bod tri sekundy pred klaksónom

Slovensko - Maďarsko 24:24 (6:12), na MS hádzanárovZverenci Zoltána Heistera po katastrofálnom I. polčase ožili a gólom Šulca tri sekundy pred

Slovensko - Maďarsko 24:24 (6:12), na MS hádzanárov

Zverenci Zoltána Heistera po katastrofálnom I. polčase ožili a gólom Šulca tri sekundy pred koncom sa postarali o senzačnú remízu. Fantastický výkon podal v bráne Štochl.

OSIJEK. Slovenská hádzanárska reprezentácia nenašla premožiteľa na XXI. majstrovstvách sveta mužov v Chorvátsku ani vo svojom treťom vystúpení. Včera remizovala v stretnutí 3. kola základnej A-skupiny v Osijeku s Maďarskom 24:24 a v boji o tri postupové priečky do hlavnej štvrťfinálovej fázy šampionátu získala cenný bod. Zajtra o 19.00 h čaká slovenských hráčov duel s úradujúcim olympijským víťazom Francúzskom.

Maďari sa pokúsili rozhodnúť o osude stretnutia prakticky už v úvodnej desaťminútovke, v ktorej získali vedenie 7:1. Slováci sa v útoku nedokázali presadiť cez vysokých hráčov súpera, v obrane im robili problémy ostrostrelci Nagy s Eklemovicsom, a tak si tréner Heister musel už nezvyčajne skoro zobrať oddychový čas. Takmer jedenásťminútové čakanie na slovenský gól, počas ktorého Kukučka netrafil z pokutového hodu bránku, prerušil až Pekár presnou strelou z diaľky (2:7). Nepresností v rozohrávke a technických chýb sa však hráči v červených dresoch nevyvarovali ani v ďalšom priebehu I. polčasu. Nebyť tradične vynikajúceho Štochla v bránke mohli prehrávať aj väčším rozdielom ako 5:12 v 25. min.

Po zmene strán sa družstvo SR medzi troma žrďami naďalej so Štochlom, ktorý sa otriasol z nepríjemnej zrážky s obrovitým pivotom Gálom v závere prvej tridsaťminútovky, predstavilo v oveľa lepšom svetle. Pri vylúčení Ilyésa znížilo v 35. min na 10:13 a o sedem minút neskôr sa dokonca pri dvojnásobnom oslabení dotiahlo už iba na rozdiel jediného gólu (14:15). Maďari potom odskočili na 18:15 a 19:16, ale Slováci výrazne zlepšili obranu, čo sa odzrkadlilo aj na skóre. V 51. min Šulc svojím šiestym gólom vyrovnával v 51. min z brejku na 19:19. Maďarský kouč Hajdu okamžite zareagoval na hroziaci obrat vo vývoji oddychovým časom. Favorizovaný súper získal opäť dvojgólové vedenie 22:20 a 23:21. Na konci zápasu však prišli veľké chvíle Šulca, ktorý v 57. min upravil stav na 23:23. Deväťdesiat sekúnd pred koncom Eklemovics naklonil výsledok na maďarskú stranu, ale Šulc tri sekundy pred záverečným klaksónom svojím typickým spôsobom - podstrelom zabezpečil Slovensku remízu.

(sita)

FAKTY

n A-SKUPINA: Slovensko - Maďarsko 24:24 (6:12)

Zostavy a góly SR: R. Štochl, Paul - Petro 1, Kopčo 2, Antl 2/2, T. Straňovský 3, M. Straňovský 1/1, T. Urban, D. Valo 3, Kukučka 1, Cs. Szücs ml., F. Šulc ml. 9, Nižňan, Pekár 2. Maďarsko: Puljezevics, Fazekas - Ilyés 5, Császár 3/1, Mocsai, Gál 1, G. Iváncsik 5, T. Iváncsik 2, Putics, Törő, L. Nagy 5, Herbert, Eklemovics 3, Zubai. Pok. hody: 4/3 - 5/1, vylúčení: 3 -3, rozhodovali: Gubica a Miloševič (obaja Chor.), 3 200 divákov.

Rumunsko - Argentína 30:26 (15:13)