Pohárová generálka chemesákom nevyšla

Sportnet|27. jan 2009 o 00:00

Šlágrom 2. kola extraligovej volejbalovej nadstavby mužov v skupine o 1. - 4. miesto bol súboj deväťnásobného majstra VKP Bratislava proti

úradujúcemu šampiónovi VK Chemes Humenné. Na palubovke haly PKO sa odohral dramatický päťsetový boj, po ktorom mali dôvod na radosť domáci policajti.

HUMENNÉ. Súboj najväčších ašpirantov na titul mal špecifický náboj v podobe generálky pred sobotňajším finále Slovenského pohára. Práve tieto oba celky sa totiž na Spiši (31. januára o 18.00 hod.) stretnú v boji o druhú najcennejšiu trofej opäť.

V rukách stredná pasáž

V prvom sete stretnutia akoby sa chemesáci hľadali, následné dva patrili východniarom, pričom najmä tretí set bol úplne v ich rukách, lebo postupne mali až osembodový náskok. Ani obrat v stretnutí však domáci celok nezlomil. Pri prvom technickom tajme štvrtého setu viedli o tri body a neveľký náskok si udržali. V tajbrejku viedli domáci 4:1, no zlomová lopta sa udiala za stavu 12:10. Útok východniarov skončil v sieti, a to rozhodlo.

Vlkolinský: Opakované chyby

Chemesáci odohrali v piatok zápas v Kaposvári (0:3), po ktorom Richard Vlkolinský konštatoval, že jeho zverenci veľa šancí na úspech nemali. Tentokrát to však už bolo ináč. "V setoch, ktoré sme prehrali, rozhodli úvodné pasáže. V nich nám domáci odskočili a bolo veľmi ťažké straty doťahovať. Zápas mal vyrovnaný priebeh, dopúšťali sme sa však až pričasto opakovaných chýb, čo bolo napokon rozhodujúce," mienil kormidelník chemesákov.

Husár myslí na finále

Aj tréner VKP Bratislava svoj názor po víťaznom stretnutí zaobalil do všeobecnej podoby. "S Humenným odohráme o týždeň finále pohára, takže čo bolo v ich hre dôležité, alebo čo sa oproti minulému roku zmenilo, z pochopiteľných dôvodov komentovať nebudem. Podľa mňa sme sa pomaly dostávali do tempa, súper sa zdal byť unavený či ustráchaný a došlo k obratu. Keď sme chytili herný rytmus, už to bolo ono," dodal Ivan Husár.