Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Líder sa takmer prerátal

skupina o 1. - 6. miestoKošice - Trenčín 5:4 pp (3:1, 0:2, 1:1 - 1:0) KOŠICE. V 83. sekunde stretnutia využil košický útočník Huna prvú

skupina o 1. - 6. miesto

Košice - Trenčín 5:4 pp (3:1, 0:2, 1:1 - 1:0)

KOŠICE. V 83. sekunde stretnutia využil košický útočník Huna prvú príležitosť v zápase. V 8. min Deyl strelil svoj prvý extraligový gól. V 13. min hrali Košičania presilovku a po strele Faitha nasledovala gólová dorážka Miklíka. Domáci tím mal Duklu na lopate, ale tempo zvoľnil až príliš. Lahký bekhend Gábriša v závere prvej tretiny znamenal zníženie. V druhej tretine sa chabé tempo Košičanom vypomstilo. Domáci síce mali príležitosti: Jenčík, Petričko a Sýkora sa však nepresadili. Potom Kmiť v oslabení nedotiahol svoju akciu do konca a hneď z protiútoku v presilovke Tybor zakončil svoj nájazd rutinérsky. V 39. min ešte Lipovský po zlom striedaní domácich zlikvidoval nájazd Paroulka, ale pár sekúnd na to sa Kudělka vyrovnal na 3:3. V 3. min tretej tretiny po prihrávke Faitha vystrelil Miklík a Košičania vyhrávali 4:3. V 50. min po faule Kudelku na Kmiťa nasledovalo trestné strieľanie, ale Hunov úmysel Kováč vystihol. Hostia v 57. min hrali presilovku a Markovič vyrovnal. Rozhodnutie prišlo päť sekúnd pred koncom predĺženia, keď Šterbák prestrelil od modrej Kováča - 5:4.

Góly: 2. Rudolf Huna (S. Gron, Deyl), 8. Deyl (Rudolf Huna, J. Sýkora), 13. Michel Miklík (Juraj Faith, M. Šterbák), 43. Michel Miklík (Juraj Faith), 65. M. Šterbák (Huna) - 19.

Gábriš (Paroulek, Trochta), 38. Tybor (Marek Haščák, Urban), 39. Kudělka (Paroulek, Gábriš), 57. Markovič (Trochta, Paroulek). Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0,

rozhodovali: Kubuš - Tornay, M. Grečko, 5134 divákov. Košice: Lipovský - M. Šterbák, J. Tabaček, T. Slovák, Deyl, Kledrowetz, Špelda, Mocek - Michel Miklík, Juraj Faith, P.

Bartoš - Rudolf Huna, S. Gron, J. Sýkora - J. Kopecký, Húževka, Kmiť - Šimurda, Petričko, Jenčík. Trenčín: V. Kováč - Kudělka, Gábriš, J. Liška, Urban, Fatyka, J. Mikuš, Jarábek - Radulay, O. Ďuriš, V. Nemec - Markovič, Trochta, Paroulek - Tybor, Marek Haščák, Kútny -

Balga, E. Hartmann, Ružička.

(sita)

Skupina o 7.- 13. miesto

Poprad - Žilina 3:2 pp a sn (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0)

POPRAD. Brankár Šimonovič po prvý raz kapituloval v 7. min po Važanovom tečovanom

puku. V 15. min sa však presadili i Popradčania, keď skóroval Skokan - 1:1. Úvod prostrednej časti patril Žilinčanom, ktorí viackrát nebezpečne podkúrili Šimonovičovi. O pár minút si domáci v presilovkách vytvorili tlak, ale strely Lapšanského, Buca a Bartánusa si cestu do siete nenašli. V 27. min mohol zvýšiť Turoň a v 34. min ho mohol napodobniť Krajči, ale Šimonovič svojich podržal. Potom unikol Krajči a svoj nájazd premenil. Žilinčania aj naďalej útočili a tvorili hru, stačila však malá hrúbka v obrane a Skokanm vyrovnal na 2:2. V úvode tretej časti "spálil" tutovku Krajči. Hoci si oba tímy vytvorili niekoľko šancí na víťazný gól, brankári svoje mužstvá podržali. Keď sa nerozhodlo ani v predĺžení, na rad prišli samostatné nájazdy. V nich bol úspešný iba domáci kapitán Rataj.

Góly: 15. D. Skokan (Holečko), 37. D. Skokan (Holečko), rozhodujúci sam. nájazd: Rataj - 7. Važan (Škuta, Koložváry), 34. R. Krajčo (Javín). Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Kalina, Korba, 745 divákov. Poprad: Šimonovič - Fabian, Kasík, Michal Segľa, J. Brejčák, M. Gavalier, O. Malinský, P. Bakoš, Korenko - Lapšanský, I. Rataj, D. Buc - M. Lukáč, R. Stantien, M. Bartánus - Holečko, Kolusz, D. Skokan - Paločko, Martin Segľa, Vandas. Žilina: Kučera - Horák, Kusovský, Hriňa, Škuta, Javín, Šimka, Valášek, Turoň - R. Kontšek, Škoda, S. Saliji - Važan, Koložváry, Jabrocký - Čacho, Pleva, R. Krajči - M. Kokavec, Piatak, Hájnik.

(sita)

Nitra - Kežmarok 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)

NITRA. Hostia sa v 7. min ujali vedenia z presilovky. Autorom gólu bol kapitán Šechný. Potom síce domáci niekoľkokrát vytvorili "závar" pred bránkou Klempu, no presnú mušku nemali, a tak prišiel trest v podobe ďalšieho gólu Kežmarčanov. Opäť v presilovke naznačil

Jelínek strelu od modrej, posunul napravo Šechnému a ten si poradil so Šúrekom - 0:2.

V úvode druhej tretiny sa domáci priaznivci predsa len dočkali, keď znovu v presilovke tretí strelecký pokus Školiaka skončil v sieti - 1:2. V 26. min mohol zvýšiť vedenie hostí Škovira, no Šúreka neprekonal. O tri minúty mohol vyrovnať Mertel, no v dôležitom okamihu mu ušiel puk. V polovici stretnutia sa blysol Šúrek, keď Brejčákovu bombu chytil do lapačky. Hoci sa do konca druhej časti hry hralo prevažne na bránku Kežmarku, Nitrania už nič nevyťažili. V úvode tretej tretiny však áno, keď druhýkrát v zápase presne trafil Školiak a vyrovnal na 2:2. Desať minút pred treťou sirénou sa však Kežmarok opäť ujal vedenia, keď po strele Mašlonku Šúrek kapituloval. V 58. min mohol rozhodnúť Mašlonka, no nepremenil nariadené trestné strieľanie za sekanie Ďurkecha. Tri sekundy pred koncom tretej tretiny však pri power play skóroval do prázdnej bránky Škovíra.

Góly: 24. Školiak (Bobček, T. Chrenko), 44. Školiak (Bobček, Podstavek) - 7. Šechný (Mašlonka, Drotár), 19. Šechný (Jelínek, Škovira), 50. Mašlonka (Brincko), 59. Škovira

(Drotár). Vylúčení: 10:15 na 2 min, navyše: Šechný (Kežmarok) - 10 minút za nešportové správanie, Sadiki (Kežmarok) - 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - M. Orolin, Stano, 1822 divákov. Nitra: Šúrek - Poláček, Bobček, Školiak, König, Ďurkech, Halász, Rais, Gajdoš - Kmeč, Mertel, Podstavek - Rumpel, T.

Chrenko, Ručkay - Slovák, Gálik, Ecker - Vozdecký. Kežmarok: Klempa - M. Droppa, M. Žemba, Brincko, Brejčák, Sadiki, Jelínek - Škovira, Slaninák, Svitana - Mašlonka, Šechný, Drotár - P. Segľa, Klein, Čížek.