Premiérovým strelcom MFK Škutka v 86. minúte

TOMÁŠ PETRO, tomas.petrokorzar.skFutbalisti MFK Košice si včera zaknihovali víťazstvo nad Bay United (JAR), keď o víťazstve rozhodol gól Škutku.

TOMÁŠ PETRO, tomas.petrokorzar.sk

Futbalisti MFK Košice si včera zaknihovali víťazstvo nad Bay United (JAR), keď o víťazstve rozhodol gól Škutku. Ešte pred ním mierili do brvna Novák a do žrde Milinkovič.

KOŠICE/PORT ELIZABETH. Futbalisti MFK Košice odohrali na sústredení v Juhoafrickej republike tretie stretnutie, v ktorom porazili domáci Bay United 1:0 (0:0), keď o jediný presný zásah sa postaral štyri minúty pred koncom Dávid Škutka. Stal sa tak strelcom prvého gólu Košičanov na africkom kontinente. V predchádzajúcich dvoch zápasoch v JAR si totiž MFK zaknihoval remízu 0:0 a prehru 0:1.

Po brvne a žrdi prišiel aj gól

Košičania mali počas celého zápasu prevahu, no zahadzovali jednu šancu za druhou a keď sa i lopta dostala za bránkovu čiaru, hlavný rozhodca a ani jeho asistent gól nevideli... Možnosť zahrať si dostali všetci hráči MFK, pretože po prestávke vybehla na ihrisko úplne iná jedenástka. "Vypracovali sme si veľa príležitostí. Na začiatku stretnutia mal prvú Jurčo, po ňom išiel sám na bránu Viazanko, ale vystrelil vedľa. Kaminský po rohu zblízka hlavičkoval vedľa. Neujala sa ani strela Janiča z diaľky. V II. polčase s novou jedenástkou na ihrisku sme pokračovali v tlaku. Prvú možnosť mal Novák, keď jeho strela sa od brvna odrazila do brány. Napriek tomu, že asistent rozhodcu signalizoval, že lopta nebola za čiarou, bol to jasný gól. Onedlho Milinkovič trafil len do žrde. V bráne neskončila ani hlavička Škutku zblízka. Nakoniec sme sa predsa len dočkali štyri minúty pred koncom. Matič uvoľnil na krídle Milinkoviča, ten vnikol do šestnástky, brankár vyrazil loptu pred Škutku a ten z 10 m strelil víťazný gól," zhodnotil stretnutie generálny riaditeľ MFK Košice Jozef Vukušič.

Dnes proti FK Moskva

Futbalisti MFK Košice odohrajú dnes posledný duel na juhoafrickom sústredení, keď sa stretnú s ruským FK Moskva (16.00 hod SEČ). V prvom vzájomnom zápase v Port Elizabeth podľahli Moskve 0:1. Košičania v piatok odlietajú do Viedne, kam priletia v sobotu. Prespia v Senci a v nedeľu 1. februára cestujú opäť na letisko Schwechat, pretože odlietajú na dva týždne do Turecka. Ich prechodným domovom sa stane hotel Arcadia v stredisku Belek. K 24-člennej hráčskej výprave MFK sa v Senci pripojí i Kamil Karaš. Pôvodne mal byť 25-hráčom Erik Pačinda, lenže ten pre zranenie necestoval už do JAR a z rovnakého dôvodu nejde ani do Turecka.

Do Turecka i mladý Karaš

Po stredajšom tréningu B-tímu MFK zašiel vedúci mužstva Roman Šimko za Kamilom Karašom, aby mu oznámil túto informáciu a získal od neho osobné údaje pred cestou. Iba 17-ročný talentovaný futbalista spočiatku nechcel veriť tejto správe a myslel si, že si R. Šimko z neho robí srandu. Až, keď mu ukázal SMS správu od generálneho riaditeľa MFK Jozefa Vukušiča, uveril. Najbližšie dva týždne teda strávi pri Stredozemnom mori. "Musím sa priznať, že v prvom momente to bol pre mňa šok. Samozrejme, veľmi sa teším. Pocity boli len tie najlepšie. Určite som bol prekvapený a rád, že si ma tréner vybral, ale na druhej strane i trochu nervózny," povedal Kamil Karaš, pre ktorého bola táto správa aj predčasným darčekom k 18. narodeninám (1. marca). Mladý futbalista, ktorý sa najlepšie cíti na poste v strede zálohy sa už teší na tréningy v teplejších klimatických podmienkach i na šancu v niektorých prípravných dueloch. Košičania ich majú naplánovaných sedem.

* * *

FAKTY

n Bay United - MFK Košice 0:1 (0:0)

Gól: 86. Škutka

MFK I. polčas: Putnocký - M. Tóth, Kaminský, Školník, Smrek - Kolbas, Dobias, L. Janič - Viazanko, P. Jurčo, Serečin.

MFK II. polčas: Pulen - Kišš, Bašista, Džogan, Cicman - Kuzma, Matič, Hovančík - Novák, Škutka, Milinkovič.