Na záver sústredenia lichotivá remíza

Sportnet|30. jan 2009 o 00:00

Košickí futbalisti sa rozlúčili s africkým sústredením remízou 1:1 s FK Moskva. Na jedenástky prehrali 2:4KOŠICE/PORT ELIZABETH. Včerajšie

KOŠICE/PORT ELIZABETH. Včerajšie stretnutie medzi FK Moskva a MFK Košice sa nakoniec začalo s polhodinovým posunom a skončilo sa spravodlivou remízou 1:1 (1:0).

Rusi nepremenili jedenástku

Príležitosť opäť dostali všetci košickí hráči. "Bol to vyrovnaný duel. V I. polčase sme mali dve šance, no Škutka a neskôr ani Novák ich nepremenili. Súper sa ujal vedenia v 34. minúte po góle Mareniča. Po prestávke došlo k zmenám v oboch tímoch. V 49. minúte fauloval Kaminský súperovho útočníka Martina Jakubka a rozhodca odpískal jedenástku. Argentínsky útočník Hector Brakamonte prekopol bránu. Mali sme šťastie, lebo za stavu 2:0 by sme mali veľmi sťaženú pozíciu na obrat. Naša gólová chvíľa prišla v 71. minúte. Serečin vysunul pekným pasom Viazanka za obranu, ten si loptu nechal spadnúť a po odskoku ju volejom napálil do šibenice. Veľmi pekný gól. Brankár nemal šancu, bola to nechytateľná strela. Po záverečnom hvizde rozhodcu bol nakoniec jedenástkový rozstrel, ale nemal až taký význam. Prehrali sme v ňom 2:4. Myslím si, že to bola zaslúžená remíza. V porovnaní s prvým vzájomným zápasom, bol tento súboj vyrovnanejší a kvalitnejší," povedal generálny riaditeľ MFK Jozef Vukušič. Moskva sa tak stala víťazom turnaja Eastern Cape Soccer Challenge 2009, Košičania skončili druhí pred domácim Bay United. JOMO Cosmos odstúpil z turnaja.

Košičania odlietajú dnes z Port Elizabeth o 12.20 SEČ do Johannesburgu, odkiaľ ich potom o 19.00 hod. čaká dlhý let cez Londýn do Viedne. Na letisku Schwechat majú prílet zajtra o 10.10. hod.

FAKTY

FK Moskva - MFK Košice 1:1 (1:0)

Góly: 34. Marenič - 71. Viazanko.

MFK - I. polčas: Putnocký - Kišš, Bašista, Džogan, Cicman - K. Kuzma, Hovančík - Novák, Matič, Milinkovič - Škutka.

MFK - II. polčas: Pulen - Školník, Kaminský, Smrek, Juhár - Dobias - Viazanko, Kolbas, L. Janič, Serečin - P. Jurčo.