Korzár logo Korzár
Štvrtok, 21. november, 2019 | Meniny má Elvíra

Ölvecký sa dočkal premiérovej šance

DO ČIERNEHO MIERILI TRAJA SLOVÁCIPeter Ölvecký má za sebou premiérový duel v kanadsko-americkej NHL. Na prvý súboj nastúpil rodák z Nových Zámkov v

DO ČIERNEHO MIERILI TRAJA SLOVÁCI

Peter Ölvecký má za sebou premiérový duel v kanadsko-americkej NHL. Na prvý súboj nastúpil rodák z Nových Zámkov v piatok v drese Minnesota Wild proti Edmontonu. Divosi na súperovom ľade prehrali 1:3, Ölvecký strávil na ľade takmer 10 minút bez výraznejšieho štatistického zápisu.

NEW YORK. Jediným slovenským hokejistom, ktorý sa zapísal v piatkových stretnutiach do bodových štatistík, bol obranca Edmontonu Ľubomír Višňovský. V 23. min svojím ôsmym tohtosezónnym presným zásahom v presilovke zvyšoval vedenie "olejárov" v súboji s Minnesotou už na 3:0. Nakoniec domáci zvíťazili 3:1.

Rovný tucet zápasov sa hral v sobotu. Do bodových štatistík sa v nich zapísali traja slovenskí hokejisti. Michal Handzuš svojím ôsmym presným zásahom otváral skóre zápasu svojho Los Angeles na ľade Montrealu. Po záverečnej siréne sa však tešili domáci Canadiens z najtesnejšieho víťazstva 4:3. Miroslav Šatan v drese Pittsburghu namieril v súboji na ľade Toronta presne po štrnásty raz v aktuálnej sezóne. Aj jeho tím však nakoniec ťahal za kratší koniec a prehral 4:5. K víťazstvu Washingtonu nad Detroitom 4:2 prispel Milan Jurčina gólovou asistenciou.

Piatkok: Columbus - Ottawa 1:0 (0:0, 1:0, 0:0), gól: 24. Voráček (Peca, Chimera). New Jersey - Pittsburgh 4:3 pp (1:2, 0:0, 2:1 - 1:0), 12. Holík (Shanahan, Rupp), 52. Shanahan (Gionta, Zubrus), 60. Langenbrunner (Parise, Zajac), 65. Langenbrunner (Zajac, A. Greene) - 10. Talbot (Ryan Whitney, Scuderi), 10. Crosby (Malkin, Sýkora), 49. Malkin (Crosby). Tampa Bay - Philadelphia 1:6 (1:1, 0:2, 0:3), 18. Prospal (Ranger) - 8. M. Richards (Knuble, S. Gagne), 29. R. Jones (M. Richards, Carle), 35. M. Richards (Lupul, R. Jones), 48. J. Carter (Hartnell, Timonen), 51. Hartnell (Väänänen, Niittymäki), 54. J. Carter. Edmonton - Minnesota 3:1 (2:0, 1:0, 0:1), 6. Hemský (Grebeškov, Horcoff), 17. Moreau (Cogliano, Pouliot), 24. VIŠŇOVSKÝ (Nilsson, Cogliano) - 41. J. Sheppard (Bouchard, Schultz). Calgary - Nashville 3:1 (0:0, 2:0, 1:1), 28. Lombardi (Glencross, Moss), 33. A. Roy (Nystrom, Boyd), 53. Aucoin (Cammalleri, Langkow) - 48. Dumont (Bonk).

Sobota: Washington Detroit 4:2 (1:1, 1:1, 2:0), 20. Vikt. Kozlov (JURČINA, Nylander), 38. Green (Bäckström, Fehr), 53. Ovečkin (Vikt. Kozlov, Morrisonn), 55. Ovečkin (Bäckström, Green) - 19. Leino (Daciuk), 40. Franzen (Filppula, Hudler). Boston - New York Rangers 1:0 (0:0, 1:0, 0:0), 40. Savard (Wideman, Lucic). Montreal Los Angeles 4:3 (1:1, 1:2, 2:0), 12. Plekanec (Hamrlík, D´Agostini), 24. A. Kostitsyn (S. Koivu), 59. Higgins (Lapierre, Kostopoulos), 60. S. Koivu (Markov, Lang) - 5. HANDZUŠ (D. Brown, Frolov), 34. D. Brown (Calder, Stoll), 39. Stoll (Calder). Colorado - Anaheim 3:4 (1:2, 2:1, 0:1), 9. Liles (Ch. Stewart, Hensick), 29. Hejduk, 31. Laperriere (McLeod) - 10. Parros (Mikkelson, Getzlaf), 17. Getzlaf (Kunitz, S. Niedermayer), 34. S. Niedermayer (Ryan, Getzlaf), 45. Selänne (Ebbett, S. Niedermayer). Toronto - Pittsburgh 5:4 (1:1, 2:0, 2:3), 6. I. White (Mitchell, Kubina), 28. Antropov (Kulemin, Stralman), 34. Ponikarovskij (Moore, J. Blake), 43. Stajan (Schenn, Stempniak), 51. J. Blake (Kubina, Moore) - 10. ŠATAN (Talbot), 41. Crosby (Malkin, Cooke), 46. Malkin (Ryan Whitney, Crosby), 47. Kennedy (Dupuis). New York Islanders Florida 3:1 (1:0, 0:0, 2:1), 19. Comrie, 45. Guerin (Comrie, Nielsen), 52. Okposo (Hunter, Campoli) - 59. G. Campbell (Ballard, Boynton). Columbus Dallas 3:7 (1:3, 1:2, 1:2), 18. Huselius (Hejda, Methot), 22. Ťutin (Huselius, Nash), 45. Boll (Jas. Williams, Modin) - 6. Neal (Niskanen, Modano), 9. Eriksson, 11. Sutherby (Eriksson, B. Richards), 34. Neal (Modano, Conner), 39. Ott (Lehtinen, Ribeiro), 48. Daley (Petersen, Sydor), 59. Hutchinson (Grossman, Neal). Carolina - Atlanta 2:0 (2:0, 0:0, 0:0), 8. Cullen (Larose), 19. Ray Whitney (Cullen, Corvo). St. Louis Philadelphia 4:0 (1:0, 2:0, 1:0), 5. McClement (Winchester, Oshie), 23. Colaiacovo (Tkachuk, Boyes), 29. Backes (Steen, S. Mason), 56. Berglund (Boyes, Oshie). Phoenix Buffalo 0:2 (0:0, 0:2, 0:0), 25. Connolly (Vanek, Rivet), 29. Paille (D. Roy, Butler). Vancouver Minnesota 3:4 pp (0:2, 1:0, 2:1 - 0:1), 24. Kesler (Öhlund, Bieksa), 44. Edler (H. Sedin), 60. Kesler (Salo, Edler) - 8. M. Koivu (Burns, M. Bergeron), 12. M. Bergeron (Bouchard), 48. Belanger (Bouchard), 62. M. Bergeron (Bouchard, Židlický). San Jose Chicago 2:4 (1:1, 0:2, 1:1), 13. Ehrhoff (Clowe, Pavelski), 55. M. Michálek (Pavelski, R. Blake) - 1. Toews (Ladd, B. Campbell), 28. Versteeg (Bolland), 37. Toews (Kane, Barker), 55. Keith (Seabrook, Versteeg).

TABUĽKY NHL

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Atlantická divízia

1. New Jersey5032153157:12567

2. NY Rangers5129184132:13462

3. Philadelphia4926149159:14561

4. Pittsburgh5124225157:15753

5. NY Islanders4915295123:16935

Severovýchodná divízia

1. Boston503686175:11278

2. Montreal4928156153:14062

3. Buffalo5026195149:14057

4. Toronto5019238149:18246

5. Ottawa4717237112:13541

Juhovýchodná divízia

1. Washington5031154159:14366

2. Carolina5125215128:14755

3. Florida4923188138:13854

4. Tampa Bay50172310129:15744

5. Atlanta5117295148:18139

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Centrálna divízia

1. Detroit4931117179:14469

2. Chicago4827138161:12362

3. Columbus5024215136:14253

4. Nashville4821243117:14045

5. St. Louis4820244138:15244

Severozápadná divízia

1. Calgary4830144154:14164

2. Edmonton4825203137:14953

3. Minnesota4925213128:11453

4. Vancouver5022217143:14652

5. Colorado5023261138:15447

Pacifická divízia

1. San Jose483675167:11277

2. Anaheim5225225149:14655

3. Dallas4823187143:15753

4. Phoenix5124225129:15053

5. Los Angeles4820217125:13747

SLOVÁCI V NHL

1. Marián Hossa (Detroit)49242448

2. Šatan (Pittsburgh)51141731

3. Chára (Boston)50111930

4. Višňovský (Edmonton)4882230

5. Demitra (Vancouver)37131225

6. Svatoš (Colorado)4391221

7. Handzuš (Los Angeles)4881321

8. Zedník (Florida)3871017

9. Meszároš (Tampa Bay)5021416

10. Sekera (Buffalo)4311213

11. Jurčina (Washington)503811

12. Kopecký (Detroit)48268

13. Gáborík (Minnesota)6325

14. Valábik (Atlanta)32055

15. Mihálik (Tampa Bay)7022

16. Ölvecký (Minnesota)2000

Brankári (za menom nasleduje počet zápasov, gólový priemer a percentuálna úspešnosť zákrokov):

Budaj (Colorado)372,9489,84

Halák (Montreal)212,8990,39

KANADSKÉ BODOVANIE

1. Malkin (Pittsburgh)51215475

2. Crosby (Pittsburgh)50204868

3. Ovečkin (Washington)48332962

4. Getzlaf (Anaheim)51184361

5. Savard (Boston)50194160

...

19. Marián Hossa (Detroit)49242448

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

  1. Tri základné kroky: Ako sa starať o pacienta s inkontinenciou
  2. Zoznámte sa: Filozoficko-přírodovědecká fakulta v Opavě
  3. EkF TUKE – výzva pre tvoju budúcnosť
  4. Zažite svoj vlastný úspech
  5. Prečo študovať techniku na Slovensku?
  6. Vyberte si z ponuky Black Friday, ktorý trvá až dva týždne
  7. Tipy na lyžovačku v Rakúsku
  8. Rýchly úver sa dá získať aj bez zložitých zmlúv
  9. Pozrite sa, ako fungujú asistenčné systémy Volkswagenu
  10. Dokážu dávať škôlkári pozor na ceste? Otestovali sme ich
  1. CUPRA si podmanila parížske nebo
  2. Radšej škola ako metla
  3. Prečo študovať techniku na Slovensku?
  4. Zažite svoj vlastný úspech
  5. EkF TUKE – výzva pre tvoju budúcnosť
  6. Zoznámte sa: Filozoficko-přírodovědecká fakulta v Opavě
  7. Vyberte si z ponuky Black Friday, ktorý trvá až dva týždne
  8. Slováci sa najčastejšie stretávajú pri spoločnom stole na večeru
  9. Rýchly úver sa dá získať aj bez zložitých zmlúv
  10. Tipy na lyžovačku v Rakúsku
  1. Už iba dnes: Predplatné SME.sk za mimoriadnu cenu 12 940
  2. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v Thajsku? 12 744
  3. Tipy na lyžovačku v Rakúsku 7 676
  4. Tri základné kroky: Ako sa starať o pacienta s inkontinenciou 7 321
  5. Známe osobnosti prezradili, do ktorej krajiny sa nechcú vrátiť 6 888
  6. Dokážu dávať škôlkári pozor na ceste? Otestovali sme ich 6 776
  7. 5 prekvapivých vecí, ktoré menia náš svet a ani o tom nevieme 6 194
  8. Kedy sa vám jazda na LPG oplatí, ako servisovať a kde netankovať 5 401
  9. Vysokoškolský bedeker: Na ktorú univerzitu poslať prihlášku? 5 144
  10. Dajme ojazdeným pneumatikám druhú šancu. Nič nás to nestojí... 4 316

Neprehliadnite tiež

Ročné odpočty práce pred občanmi väčšinu košických starostov nelákajú

Hodnotil už Lörinc, s ľuďmi sa stretne Vrchota, odpočet zvažuje Petrovčik.

Starosta Lörinc nachystal pre ľudí aj tortu.
Poslanci Tomáš Šudík (vľavo) a Martin Ruščanský v poslaneckých laviciach.

Košičan, obvinený z pokusu o vraždu, bodal pod vplyvom drog

Obhajobe sa nepáči, že prokuratúra dala vypracovať kontrolný psychiatrický posudok.

Eleka predvádza eskorta pred sudkyňu okresného súdu.

Tréner Petráš: Chalani hrajú so srdcom za Tatran. To možno predtým chýbalo

Prešovu prišiel pomôcť, preto neváhal vybehnúť aj na trávnik.

Prešovčania ukončili jeseň desiatou výhrou v rade. Ich radosť je oprávnená.

Hlavné správy zo Sme.sk

Strany demokratickej opozície si v poslednom čase podľa politického marketéra Michala Ruttkaya dávali testovať, koľko by mali percent hlasov, keby sa spojili.
KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Kiska si z nás robí dobrý deň

Ísť do koalície nemusí, ale nech si nevymýšľa hlúposti.

Peter Tkačenko
Jaroslav Naď

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop