Korzár logo Korzár
Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Ölvecký sa dočkal premiérovej šance

DO ČIERNEHO MIERILI TRAJA SLOVÁCIPeter Ölvecký má za sebou premiérový duel v kanadsko-americkej NHL. Na prvý súboj nastúpil rodák z Nových Zámkov v

DO ČIERNEHO MIERILI TRAJA SLOVÁCI

Peter Ölvecký má za sebou premiérový duel v kanadsko-americkej NHL. Na prvý súboj nastúpil rodák z Nových Zámkov v piatok v drese Minnesota Wild proti Edmontonu. Divosi na súperovom ľade prehrali 1:3, Ölvecký strávil na ľade takmer 10 minút bez výraznejšieho štatistického zápisu.

NEW YORK. Jediným slovenským hokejistom, ktorý sa zapísal v piatkových stretnutiach do bodových štatistík, bol obranca Edmontonu Ľubomír Višňovský. V 23. min svojím ôsmym tohtosezónnym presným zásahom v presilovke zvyšoval vedenie "olejárov" v súboji s Minnesotou už na 3:0. Nakoniec domáci zvíťazili 3:1.

Rovný tucet zápasov sa hral v sobotu. Do bodových štatistík sa v nich zapísali traja slovenskí hokejisti. Michal Handzuš svojím ôsmym presným zásahom otváral skóre zápasu svojho Los Angeles na ľade Montrealu. Po záverečnej siréne sa však tešili domáci Canadiens z najtesnejšieho víťazstva 4:3. Miroslav Šatan v drese Pittsburghu namieril v súboji na ľade Toronta presne po štrnásty raz v aktuálnej sezóne. Aj jeho tím však nakoniec ťahal za kratší koniec a prehral 4:5. K víťazstvu Washingtonu nad Detroitom 4:2 prispel Milan Jurčina gólovou asistenciou.

Piatkok: Columbus - Ottawa 1:0 (0:0, 1:0, 0:0), gól: 24. Voráček (Peca, Chimera). New Jersey - Pittsburgh 4:3 pp (1:2, 0:0, 2:1 - 1:0), 12. Holík (Shanahan, Rupp), 52. Shanahan (Gionta, Zubrus), 60. Langenbrunner (Parise, Zajac), 65. Langenbrunner (Zajac, A. Greene) - 10. Talbot (Ryan Whitney, Scuderi), 10. Crosby (Malkin, Sýkora), 49. Malkin (Crosby). Tampa Bay - Philadelphia 1:6 (1:1, 0:2, 0:3), 18. Prospal (Ranger) - 8. M. Richards (Knuble, S. Gagne), 29. R. Jones (M. Richards, Carle), 35. M. Richards (Lupul, R. Jones), 48. J. Carter (Hartnell, Timonen), 51. Hartnell (Väänänen, Niittymäki), 54. J. Carter. Edmonton - Minnesota 3:1 (2:0, 1:0, 0:1), 6. Hemský (Grebeškov, Horcoff), 17. Moreau (Cogliano, Pouliot), 24. VIŠŇOVSKÝ (Nilsson, Cogliano) - 41. J. Sheppard (Bouchard, Schultz). Calgary - Nashville 3:1 (0:0, 2:0, 1:1), 28. Lombardi (Glencross, Moss), 33. A. Roy (Nystrom, Boyd), 53. Aucoin (Cammalleri, Langkow) - 48. Dumont (Bonk).

Sobota: Washington Detroit 4:2 (1:1, 1:1, 2:0), 20. Vikt. Kozlov (JURČINA, Nylander), 38. Green (Bäckström, Fehr), 53. Ovečkin (Vikt. Kozlov, Morrisonn), 55. Ovečkin (Bäckström, Green) - 19. Leino (Daciuk), 40. Franzen (Filppula, Hudler). Boston - New York Rangers 1:0 (0:0, 1:0, 0:0), 40. Savard (Wideman, Lucic). Montreal Los Angeles 4:3 (1:1, 1:2, 2:0), 12. Plekanec (Hamrlík, D´Agostini), 24. A. Kostitsyn (S. Koivu), 59. Higgins (Lapierre, Kostopoulos), 60. S. Koivu (Markov, Lang) - 5. HANDZUŠ (D. Brown, Frolov), 34. D. Brown (Calder, Stoll), 39. Stoll (Calder). Colorado - Anaheim 3:4 (1:2, 2:1, 0:1), 9. Liles (Ch. Stewart, Hensick), 29. Hejduk, 31. Laperriere (McLeod) - 10. Parros (Mikkelson, Getzlaf), 17. Getzlaf (Kunitz, S. Niedermayer), 34. S. Niedermayer (Ryan, Getzlaf), 45. Selänne (Ebbett, S. Niedermayer). Toronto - Pittsburgh 5:4 (1:1, 2:0, 2:3), 6. I. White (Mitchell, Kubina), 28. Antropov (Kulemin, Stralman), 34. Ponikarovskij (Moore, J. Blake), 43. Stajan (Schenn, Stempniak), 51. J. Blake (Kubina, Moore) - 10. ŠATAN (Talbot), 41. Crosby (Malkin, Cooke), 46. Malkin (Ryan Whitney, Crosby), 47. Kennedy (Dupuis). New York Islanders Florida 3:1 (1:0, 0:0, 2:1), 19. Comrie, 45. Guerin (Comrie, Nielsen), 52. Okposo (Hunter, Campoli) - 59. G. Campbell (Ballard, Boynton). Columbus Dallas 3:7 (1:3, 1:2, 1:2), 18. Huselius (Hejda, Methot), 22. Ťutin (Huselius, Nash), 45. Boll (Jas. Williams, Modin) - 6. Neal (Niskanen, Modano), 9. Eriksson, 11. Sutherby (Eriksson, B. Richards), 34. Neal (Modano, Conner), 39. Ott (Lehtinen, Ribeiro), 48. Daley (Petersen, Sydor), 59. Hutchinson (Grossman, Neal). Carolina - Atlanta 2:0 (2:0, 0:0, 0:0), 8. Cullen (Larose), 19. Ray Whitney (Cullen, Corvo). St. Louis Philadelphia 4:0 (1:0, 2:0, 1:0), 5. McClement (Winchester, Oshie), 23. Colaiacovo (Tkachuk, Boyes), 29. Backes (Steen, S. Mason), 56. Berglund (Boyes, Oshie). Phoenix Buffalo 0:2 (0:0, 0:2, 0:0), 25. Connolly (Vanek, Rivet), 29. Paille (D. Roy, Butler). Vancouver Minnesota 3:4 pp (0:2, 1:0, 2:1 - 0:1), 24. Kesler (Öhlund, Bieksa), 44. Edler (H. Sedin), 60. Kesler (Salo, Edler) - 8. M. Koivu (Burns, M. Bergeron), 12. M. Bergeron (Bouchard), 48. Belanger (Bouchard), 62. M. Bergeron (Bouchard, Židlický). San Jose Chicago 2:4 (1:1, 0:2, 1:1), 13. Ehrhoff (Clowe, Pavelski), 55. M. Michálek (Pavelski, R. Blake) - 1. Toews (Ladd, B. Campbell), 28. Versteeg (Bolland), 37. Toews (Kane, Barker), 55. Keith (Seabrook, Versteeg).

TABUĽKY NHL

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Atlantická divízia

1. New Jersey5032153157:12567

2. NY Rangers5129184132:13462

3. Philadelphia4926149159:14561

4. Pittsburgh5124225157:15753

5. NY Islanders4915295123:16935

Severovýchodná divízia

1. Boston503686175:11278

2. Montreal4928156153:14062

3. Buffalo5026195149:14057

4. Toronto5019238149:18246

5. Ottawa4717237112:13541

Juhovýchodná divízia

1. Washington5031154159:14366

2. Carolina5125215128:14755

3. Florida4923188138:13854

4. Tampa Bay50172310129:15744

5. Atlanta5117295148:18139

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Centrálna divízia

1. Detroit4931117179:14469

2. Chicago4827138161:12362

3. Columbus5024215136:14253

4. Nashville4821243117:14045

5. St. Louis4820244138:15244

Severozápadná divízia

1. Calgary4830144154:14164

2. Edmonton4825203137:14953

3. Minnesota4925213128:11453

4. Vancouver5022217143:14652

5. Colorado5023261138:15447

Pacifická divízia

1. San Jose483675167:11277

2. Anaheim5225225149:14655

3. Dallas4823187143:15753

4. Phoenix5124225129:15053

5. Los Angeles4820217125:13747

SLOVÁCI V NHL

1. Marián Hossa (Detroit)49242448

2. Šatan (Pittsburgh)51141731

3. Chára (Boston)50111930

4. Višňovský (Edmonton)4882230

5. Demitra (Vancouver)37131225

6. Svatoš (Colorado)4391221

7. Handzuš (Los Angeles)4881321

8. Zedník (Florida)3871017

9. Meszároš (Tampa Bay)5021416

10. Sekera (Buffalo)4311213

11. Jurčina (Washington)503811

12. Kopecký (Detroit)48268

13. Gáborík (Minnesota)6325

14. Valábik (Atlanta)32055

15. Mihálik (Tampa Bay)7022

16. Ölvecký (Minnesota)2000

Brankári (za menom nasleduje počet zápasov, gólový priemer a percentuálna úspešnosť zákrokov):

Budaj (Colorado)372,9489,84

Halák (Montreal)212,8990,39

KANADSKÉ BODOVANIE

1. Malkin (Pittsburgh)51215475

2. Crosby (Pittsburgh)50204868

3. Ovečkin (Washington)48332962

4. Getzlaf (Anaheim)51184361

5. Savard (Boston)50194160

...

19. Marián Hossa (Detroit)49242448

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

  1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  3. Vitajte v postapokalyptickom svete
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  5. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  6. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  7. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
  8. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
  9. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
  10. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
  1. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  2. Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka
  3. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  4. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
  5. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
  6. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  7. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
  8. Úprava osobného motorového vozidla
  9. Important information for Brazilians living in Slovakia
  10. Prečo sú dnes ryby také dôležité?
  1. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 16 994
  2. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 16 245
  3. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 12 721
  4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 968
  5. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 11 841
  6. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 11 158
  7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 10 159
  8. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 598
  9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 513
  10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 363
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Koronavírus v Bardejove: Začínajú s plošným testovaním (minúta po minúte)

Odberné miesta v Bardejove sú pripravené na celoplošné testovanie na Covid-19.

Odberné miesta v Bardejove sú pripravené.

Vlak po zrážke tlačil auto pred sebou 450 metrov

Seniorka stihla z vozidla v poslednej chvíli vystúpiť.

Zrážka vlaku s autom.
Polyfunkčný objekt, za ktorým je obytný súbor Park Anička.
Ilustračný záber tréningu mládeže v Aréne sršňov.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Cynická obluda

Politik vystrašený číslami

Premiér hovorí, že čakal zlé čísla, ale to, čo sa včera dozvedel, bolo ešte oveľa horšie. Veríme mu.

Od soboty sa ulice vyprázdnia.

Koronavírus: Slovensko má ďalších 19 úmrtí, Oravu a Bardejov plošné testujú (minúta po minúte)

Celkový počet nakazených na Slovensku dosiahol číslo 33 602. Pandémia Covid-19 si doteraz vyžiadala 134 obetí.

Premiér Igor Matovič.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop