Korzár logo Korzár
Utorok, 26. marec, 2019 | Meniny má Emanuel
Nájdete nás na webe

Ölvecký sa dočkal premiérovej šance

DO ČIERNEHO MIERILI TRAJA SLOVÁCIPeter Ölvecký má za sebou premiérový duel v kanadsko-americkej NHL. Na prvý súboj nastúpil rodák z Nových Zámkov v

DO ČIERNEHO MIERILI TRAJA SLOVÁCI

Peter Ölvecký má za sebou premiérový duel v kanadsko-americkej NHL. Na prvý súboj nastúpil rodák z Nových Zámkov v piatok v drese Minnesota Wild proti Edmontonu. Divosi na súperovom ľade prehrali 1:3, Ölvecký strávil na ľade takmer 10 minút bez výraznejšieho štatistického zápisu.

NEW YORK. Jediným slovenským hokejistom, ktorý sa zapísal v piatkových stretnutiach do bodových štatistík, bol obranca Edmontonu Ľubomír Višňovský. V 23. min svojím ôsmym tohtosezónnym presným zásahom v presilovke zvyšoval vedenie "olejárov" v súboji s Minnesotou už na 3:0. Nakoniec domáci zvíťazili 3:1.

Rovný tucet zápasov sa hral v sobotu. Do bodových štatistík sa v nich zapísali traja slovenskí hokejisti. Michal Handzuš svojím ôsmym presným zásahom otváral skóre zápasu svojho Los Angeles na ľade Montrealu. Po záverečnej siréne sa však tešili domáci Canadiens z najtesnejšieho víťazstva 4:3. Miroslav Šatan v drese Pittsburghu namieril v súboji na ľade Toronta presne po štrnásty raz v aktuálnej sezóne. Aj jeho tím však nakoniec ťahal za kratší koniec a prehral 4:5. K víťazstvu Washingtonu nad Detroitom 4:2 prispel Milan Jurčina gólovou asistenciou.

Piatkok: Columbus - Ottawa 1:0 (0:0, 1:0, 0:0), gól: 24. Voráček (Peca, Chimera). New Jersey - Pittsburgh 4:3 pp (1:2, 0:0, 2:1 - 1:0), 12. Holík (Shanahan, Rupp), 52. Shanahan (Gionta, Zubrus), 60. Langenbrunner (Parise, Zajac), 65. Langenbrunner (Zajac, A. Greene) - 10. Talbot (Ryan Whitney, Scuderi), 10. Crosby (Malkin, Sýkora), 49. Malkin (Crosby). Tampa Bay - Philadelphia 1:6 (1:1, 0:2, 0:3), 18. Prospal (Ranger) - 8. M. Richards (Knuble, S. Gagne), 29. R. Jones (M. Richards, Carle), 35. M. Richards (Lupul, R. Jones), 48. J. Carter (Hartnell, Timonen), 51. Hartnell (Väänänen, Niittymäki), 54. J. Carter. Edmonton - Minnesota 3:1 (2:0, 1:0, 0:1), 6. Hemský (Grebeškov, Horcoff), 17. Moreau (Cogliano, Pouliot), 24. VIŠŇOVSKÝ (Nilsson, Cogliano) - 41. J. Sheppard (Bouchard, Schultz). Calgary - Nashville 3:1 (0:0, 2:0, 1:1), 28. Lombardi (Glencross, Moss), 33. A. Roy (Nystrom, Boyd), 53. Aucoin (Cammalleri, Langkow) - 48. Dumont (Bonk).

Sobota: Washington Detroit 4:2 (1:1, 1:1, 2:0), 20. Vikt. Kozlov (JURČINA, Nylander), 38. Green (Bäckström, Fehr), 53. Ovečkin (Vikt. Kozlov, Morrisonn), 55. Ovečkin (Bäckström, Green) - 19. Leino (Daciuk), 40. Franzen (Filppula, Hudler). Boston - New York Rangers 1:0 (0:0, 1:0, 0:0), 40. Savard (Wideman, Lucic). Montreal Los Angeles 4:3 (1:1, 1:2, 2:0), 12. Plekanec (Hamrlík, D´Agostini), 24. A. Kostitsyn (S. Koivu), 59. Higgins (Lapierre, Kostopoulos), 60. S. Koivu (Markov, Lang) - 5. HANDZUŠ (D. Brown, Frolov), 34. D. Brown (Calder, Stoll), 39. Stoll (Calder). Colorado - Anaheim 3:4 (1:2, 2:1, 0:1), 9. Liles (Ch. Stewart, Hensick), 29. Hejduk, 31. Laperriere (McLeod) - 10. Parros (Mikkelson, Getzlaf), 17. Getzlaf (Kunitz, S. Niedermayer), 34. S. Niedermayer (Ryan, Getzlaf), 45. Selänne (Ebbett, S. Niedermayer). Toronto - Pittsburgh 5:4 (1:1, 2:0, 2:3), 6. I. White (Mitchell, Kubina), 28. Antropov (Kulemin, Stralman), 34. Ponikarovskij (Moore, J. Blake), 43. Stajan (Schenn, Stempniak), 51. J. Blake (Kubina, Moore) - 10. ŠATAN (Talbot), 41. Crosby (Malkin, Cooke), 46. Malkin (Ryan Whitney, Crosby), 47. Kennedy (Dupuis). New York Islanders Florida 3:1 (1:0, 0:0, 2:1), 19. Comrie, 45. Guerin (Comrie, Nielsen), 52. Okposo (Hunter, Campoli) - 59. G. Campbell (Ballard, Boynton). Columbus Dallas 3:7 (1:3, 1:2, 1:2), 18. Huselius (Hejda, Methot), 22. Ťutin (Huselius, Nash), 45. Boll (Jas. Williams, Modin) - 6. Neal (Niskanen, Modano), 9. Eriksson, 11. Sutherby (Eriksson, B. Richards), 34. Neal (Modano, Conner), 39. Ott (Lehtinen, Ribeiro), 48. Daley (Petersen, Sydor), 59. Hutchinson (Grossman, Neal). Carolina - Atlanta 2:0 (2:0, 0:0, 0:0), 8. Cullen (Larose), 19. Ray Whitney (Cullen, Corvo). St. Louis Philadelphia 4:0 (1:0, 2:0, 1:0), 5. McClement (Winchester, Oshie), 23. Colaiacovo (Tkachuk, Boyes), 29. Backes (Steen, S. Mason), 56. Berglund (Boyes, Oshie). Phoenix Buffalo 0:2 (0:0, 0:2, 0:0), 25. Connolly (Vanek, Rivet), 29. Paille (D. Roy, Butler). Vancouver Minnesota 3:4 pp (0:2, 1:0, 2:1 - 0:1), 24. Kesler (Öhlund, Bieksa), 44. Edler (H. Sedin), 60. Kesler (Salo, Edler) - 8. M. Koivu (Burns, M. Bergeron), 12. M. Bergeron (Bouchard), 48. Belanger (Bouchard), 62. M. Bergeron (Bouchard, Židlický). San Jose Chicago 2:4 (1:1, 0:2, 1:1), 13. Ehrhoff (Clowe, Pavelski), 55. M. Michálek (Pavelski, R. Blake) - 1. Toews (Ladd, B. Campbell), 28. Versteeg (Bolland), 37. Toews (Kane, Barker), 55. Keith (Seabrook, Versteeg).

TABUĽKY NHL

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Atlantická divízia

1. New Jersey5032153157:12567

2. NY Rangers5129184132:13462

3. Philadelphia4926149159:14561

4. Pittsburgh5124225157:15753

5. NY Islanders4915295123:16935

Severovýchodná divízia

1. Boston503686175:11278

2. Montreal4928156153:14062

3. Buffalo5026195149:14057

4. Toronto5019238149:18246

5. Ottawa4717237112:13541

Juhovýchodná divízia

1. Washington5031154159:14366

2. Carolina5125215128:14755

3. Florida4923188138:13854

4. Tampa Bay50172310129:15744

5. Atlanta5117295148:18139

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Centrálna divízia

1. Detroit4931117179:14469

2. Chicago4827138161:12362

3. Columbus5024215136:14253

4. Nashville4821243117:14045

5. St. Louis4820244138:15244

Severozápadná divízia

1. Calgary4830144154:14164

2. Edmonton4825203137:14953

3. Minnesota4925213128:11453

4. Vancouver5022217143:14652

5. Colorado5023261138:15447

Pacifická divízia

1. San Jose483675167:11277

2. Anaheim5225225149:14655

3. Dallas4823187143:15753

4. Phoenix5124225129:15053

5. Los Angeles4820217125:13747

SLOVÁCI V NHL

1. Marián Hossa (Detroit)49242448

2. Šatan (Pittsburgh)51141731

3. Chára (Boston)50111930

4. Višňovský (Edmonton)4882230

5. Demitra (Vancouver)37131225

6. Svatoš (Colorado)4391221

7. Handzuš (Los Angeles)4881321

8. Zedník (Florida)3871017

9. Meszároš (Tampa Bay)5021416

10. Sekera (Buffalo)4311213

11. Jurčina (Washington)503811

12. Kopecký (Detroit)48268

13. Gáborík (Minnesota)6325

14. Valábik (Atlanta)32055

15. Mihálik (Tampa Bay)7022

16. Ölvecký (Minnesota)2000

Brankári (za menom nasleduje počet zápasov, gólový priemer a percentuálna úspešnosť zákrokov):

Budaj (Colorado)372,9489,84

Halák (Montreal)212,8990,39

KANADSKÉ BODOVANIE

1. Malkin (Pittsburgh)51215475

2. Crosby (Pittsburgh)50204868

3. Ovečkin (Washington)48332962

4. Getzlaf (Anaheim)51184361

5. Savard (Boston)50194160

...

19. Marián Hossa (Detroit)49242448

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

  1. Gansberg: Každý deň v objatí komfortu
  2. Konajte čo najskôr. Pri inkontinencii pomáha tento postup
  3. Tatra banka otvorila pobočku budúcnosti
  4. Pomôžeme aj vašim deťom pochopiť hodnotu peňazí
  5. Pobyt na čerstvom vzduchu je skvelý liek. Skúste to vo vlastnom
  6. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci
  7. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  8. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
  9. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
  10. Investment Advisory Guide for Slovakia
  1. Kúpa spoločnosti, ktorá je platiteľom DPH
  2. Konajte čo najskôr. Pri inkontinencii pomáha tento postup
  3. Vaše šatstvo poputuje pre dobrú vec
  4. Ako ďalej s obnovou Balassovho paláca
  5. Prvé ocenenia A+ udelené
  6. Regionálne servisné centrum PwC
  7. Napredujeme vďaka zmenám
  8. Bezkonkurenčná rozmanitosť
  9. Rozvíjajte svoj potenciál s nami
  10. Staň sa súčasťou sveta pohybu
  1. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov 29 027
  2. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov 27 515
  3. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci 24 680
  4. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky 19 988
  5. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka 11 005
  6. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť 8 537
  7. Forum Prešov má platné stavebné povolenie a začína s výstavbou 7 132
  8. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross! 3 558
  9. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali 3 323
  10. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019 3 201

Neprehliadnite tiež

Počet Košičanov už dvadsať rokov klesá

Štatistický úrad: Odchádzajú do iných miest aj do zahraničia.

Košičanov je z roka na rok menej.

Piloti Austrian Airlines si u nás opäť zatrénovali

Rakúšania na košickom letisku vykonávali manéver touch-and-go.

Na snímke je lietadlo s rakúskou poznávacou značkou OE-LWO, ktoré bolo v júli 2012 dodané leteckej spoločnosti Lufthansa a v roku 2017 ho prevzala spoločnosť Austrian. Lietadlo má kabínu v jednotriednej konfigurácii so 120 sedadlami. V utorok v Košiciach trénovalo pristátia a vzlety.
Nová zástavba má vzniknúť medzi Wuppertálskou ulicou na KVP a Topásovou ulicou na Západe.

Pasažiera v taxíku bodol do srdca. Za vraždu mu hrozí 20 rokov

Michalovčan útočil opitý a pod vplyvom drog. Nevie, prečo.

Zadržanie Tomáša políciou.
Ilustračné.

Hlavné správy zo Sme.sk

Ilustračné foto.
Píše Ivan Mikloš

Nielen Harabin a Kotleba, aj Fico a Danko sú antisystém (píše Ivan Mikloš)

Čo je a čo nie je protisystémová politika a kto je a kto nie je protisystémový politik.

Robert Fico.
KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Pellegrini si vybral hanbu

Ak to povie Fico, premiér urobí hocičo.

Peter Tkačenko
Premiér Peter Pellegrini.

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop