Pre juniorov HKM je druhá tretina osudná

Sportnet|4. feb 2009 o 00:00

Navlas rovnako ako v Bardejove sa juniorom HKM Rožňava darilo v Gelnici. Druhú tretinu vypustili a súper získal pre víťazstvo rozhodujúce

góly.

ROŽŇAVA. Od stretnutia v Sabinove, odkiaľ sa pred časom vrátili juniori HKM s prvým plným bodovým ziskom, sa im už v ďalších dueloch darí oveľa menej. V Gelnici chytili debakel, doma so Sabinovom nedokázali ratovať ani bod a pred týždňom na ľade lídra z Bardejova síce zahrali k spokojnosti trénera, ale body nezískali. V sobotu nastúpili na gelnickom ľade, kde zachytili úvod a po delovke Madáča do vinkla sa ujali vedenia. Domácim sa v záverečnej dvojminútovke podarilo vyrovnať strelou do odkrytej časti brány a po nešťastnom vlastenci Galla viedli. Hostia druhú tretinu vypustili a štyrikrát inkasovali. Záverečná tretina bola vyrovnaná a obaja gólmani trikrát lovili puk zo svojich sietí. Za hostí korigovali dvakrát Šafár a raz sa strelecky presadil Griger.

Zakliata tretina

Pre hokejistov Rožňavy akoby druhá tretina bola už niekoľko zápasov gólovo nedostupná. Súperi si práve v tejto tretine dokázali vytvoriť neraz rozhodujúci náskok. "Neviem, čím to je, ale po dobrom úvode akoby prichádzalo uspokojenie a na druhú tretinu sa nedá vôbec pozerať. Nastáva útlm, ležérny prístup a prichádzajú lacné inkasované góly. V šatni bolo preto umývanie hláv a hneď sa to odzrkadlilo na zlepšenom výkone v záverečnej časti hry. Samozrejme, chýba nám i športové šťastie, hlavne pri zakončení. Výsledok mohol byť oveľa lepší, ale Madáč neskóroval ani z trestného strieľania a po vedúcom góle v úvode domácich od ďalšej pohromy zachránili obe tyčky, od ktorých sa puk po jeho strele odrazil. Smola sprevádzala i Langa, ktorý nedokázal dopraviť puk ani do prázdnej brány. Brankári taktiež podávajú slabšie výkony, čo zanechá stopy na psychike mužstva," hodnotil tréner juniorov HKM Rožňava Cyril Smorada. Na stretnutie ďalšieho kola cestujú hokejisti do Sabinova a o dva týždne privítajú Gelnicu.

Pača uniká prenasledovateľom

Líder amatérskeho turnaja Pača v ostatnom kole vysoko zdolala poslednú Vyšnú Slanú a v dohrávke tesne zvíťazila nad juniormi HKM Rožňava, ktorí si za stavu 6:4 dvojgólové vedenie neudržali. S presvedčivým náskokom tak vedie tabuľku súťaže. Juniori HKM majú za sebou ťažký týždeň, keď odohrali až tri stretnutia. Okrem majstráka s Gelnicou nastúpili v piatok v amatérskej súťaži proti hokejistom Rožňavy a v nedeľu proti vedúcemu celku z Pače. Obe stretnutia prehrali najtesnejším skóre a sú na predposlednom piatom mieste. Po prehre Revúcej s Medzevom sa tak Rožňava posunula na druhú priečku.

FAKTY

n Výsledky 14. kola II. ligy dorast - juniori: Gelnica - Rožňava 9:4 (2:1, 4:0, 3:3), Góly za Rožňavu Šafár 2, Mátyuš, Griger, Sabinov - Gelnica 2:5 (dohrávka), Bardejov - Sabinov 10:4

Tabuľka juniori po 13. kole

1. Bardejov13120187:3324

2. Gelnica961254:3013

3. Sabinov1112833:784

4. Rožňava1111941:743

Amatérsky hokej

n Výsledky 12. kola: Vyšná Slaná - Pača 2:11, Medzev - Revúca 5:3, Jun. HKM - Rožňava 9:10, Jun. HKM - Pača (dohrávka) 7:8