Nepoistili vedenie, a tak pykali

Sportnet|6. feb 2009 o 00:00

KOŠICE. Košičania aj vo svojom druhom zápase na sústredení v Turecku remizovali, tentoraz s Olomoucom 1:1. O osude stretnutia sa rozhodlo už do

prestávky, keď padli oba góly. Lepší Košičania už nedokázali nakloniť misky váh na svoju stranu.

Mali vyhrať

Vo vyrovnanom zápase boli síce Olomoučania častejšie pred Pulenom, no z úvodnej prevahy vyťažili len niekoľko rohov, s ktorými si košická obrana poradila. Hráči MFK sa dlhými loptami snažili dostávať do brejkov, no dlho sa im to nedarilo. Až v 26. min. unikol Novák prihral na strede päťky nabiehajúcemu Škutkovi, no ten trestuhodne zle trafil loptu. Akcia sa však neskončila, lebo z ľavej strany odcentroval Serečin a Novák zblízka hlavou strelil vedúci gól. O päť minút Matič excelentným pasom našiel za obranou Nováka, ktorý išiel sám na Lovásika, no ten jeho strelu chytil. Päť minút pred prestávkou Bašista stratil pri rozohrávke loptu na súperovej polovici, zmocnil sa jej Janotka, ktorý v sólovom úniku cez polovičku ihriska chladnokrvne vyrovnal. Po krátkej prestávke došlo postupne k štyrom zmenám v košickom tíme, naďalej sa hralo obojstranne útočne, no finálna fáza už pokrivkávala. Z Košičanov mal veľkú šancu Jurčo, no jeho volej z 11 m išiel mimo a najmä mladý 17-ročný Karaš desať minút pred koncom, keď Milinkovičovu presnú loptu hlavičkoval z dobrej pozície zblízka vedľa.

Črtá sa pikantný súboj

Inak, v tábore MFK sa v uplynulých hodinách hlavne medzi mladými vo veľkom rozoberal stredajší žreb kvalifikácie ME 2011 do 21 rokov. Slovensko sa totiž v 5-člennej skupine stretne aj so Srbskom. A košický tím má v tejto vekovej kategórii reprezentantov v oboch národných tímoch. Matič s Milinkovičom na jednej strane sa naťahovali ešte aj včera so Škutkom či Kuzmom, ktorí môžu hrať v tomto výbere aj v novom kvalifikačnom cykle. Ak by došlo k vzájomnému meraniu síl a v nominácii by boli aj títo hráči, košický tím by mal o pikantný náboj postarané.

* * *

FAKTY

n MFK Košice - SK Sigma Olomouc 1:1 (1:1)

Góly: 26. Novák - 40. Janotka. MFK: Pulen - Cicman (50. M. Tóth), Kaminský, Bašista, Smrek - Kolbas, Dobias, Matič (60. Karaš), Serečin (55. Jurčo) - Novák, Škutka (60. Milinkovič). Ján Kozák (tréner MFK): "Prvý polčas spĺňal všetky kritéria, ktoré prípravný zápas má mať. Hra mala spád, útoky sa striedali z jednej strany na druhú. Vypracovali sme si vyloženejšie šance. Ujali sme sa i vedenia, no škoda, že sme nestrelili aj druhý gól. Po našej hrubej chybe súper vyrovnal gólom do šatne. Hoci sme po prestávke mali o čosi viac z hry, nedokázali sme skórovať. Škoda, pretože si myslím, že sme v tomto zápase boli lepším mužstvom."