Tesné víťazstvo

Sportnet|9. feb 2009 o 00:00

Michalovce museli o víťazstvo tuho bojovať, posledné dva góly dosiahli v oslabeníMICHALOVCE. Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v úvodnom

Michalovce museli o víťazstvo tuho bojovať, posledné dva góly dosiahli v oslabení

MICHALOVCE. Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v úvodnom stretnutí osemfinále Pohára víťazov pohárov na domácej pôde s nórskym Levangerom 29:28 (16:15), čo znamená, že do odvety pôjdu iba s minimálnym náskokom jedného gólu. Odvetný súboj je na programe v sobotu 14. 2. 2009 o 16.00 hod. v Levangeri.

Michalovce - Levanger 29:28 (16:15)

Pok. hody: 6/6 - 4/4, vylúčené: 4 - 6, ČK: 58. Škľaruková za

hrubý faul - 29. Hadová za 3 vylúčenia, rozhodovali: Cvetko

a Kavalar (obaja zo Slovin.), 1100 divákov.

Iuventa: K. Harišová, Kudročová - Horňáková 1, Škľaruková, Hricíková 2, Jenčíková 2, Birkušová 1, Rubcovová, Obšatníková-Dittelová 10/1, Drávaiová, Piskayová 2, Tobiášová 10/5, L. Weibelová 1, A. Tóthová.

Levanger: Zimmergreenová, Nordvolová - Anderssonová 5/4, Salomonsenová 2, Mollanová, Wistová 1, Balsantiová 2, Satherová 7, Visethová, Svendsenová, Andenesová 2, Bergetová 3, Johanssonová 4, Hadová 2.

Levnager si v prvých štyroch minútach štyrikrát vypracoval vedenie, ktoré Iuventa zakaždým dokázala zrovnať. Zlom prišiel od stavu 4:4, Iuventa v priebehu ôsmich minút strelila päť gólov za sebou, viedla už 9:4, na čo tréner hostí reagoval oddychovým časom. Ten zaúčinkoval na Nórky ako elixír života, v priebehu 5 minút strelili päť gólov za sebou a v 18. minúte bolo vyrovnané 9:9. Ešte do konca prvého polčasu Iuventa viedla 12:10 i 13:11, ale húževnaté Nórky dokázali zakaždým vyrovnať. Vedenie do prestávky Iuvente zabezpečila dvoma gólmi Tobiášová, ktorá vsietila v prvom polčase 8 zo 16 gólov Michaloviec. Po prestávke si Iuventa udržiavala dvojgólové vedenie. Keď v 44. minúte Obšatníková zvýšila na 23:20 pre domáce, hostia si opäť pomohli oddychovým časom. Michalovce ešte aj v 51. minúte viedli po góle Hricíkovej o tri góly (26:23), ale štyri góly Nórky Satherovej za sebou zapríčinili, že v 57. minúte bolo vyrovnané (27:27). Skutočná pohroma však prišla za pár sekúnd, keď v čase 57:27 rozhodcovia dali červenú kartu Škľarukovej, nariadili pokutový hod a navyše na dve minúty vylúčili ďalšiu Michalovčanku. Nórky išli síce do vedenia, ale počas oslabenia najprv Hricíková z brejku vyrovnala a v čase 59:27 Tobiášová gólom z pokutového hodu strhla víťazstvo na domácu stranu.