Poprad z Nitry s bodom

Sportnet|9. feb 2009 o 00:00

Hokejová extraliga včera pokračovala stretnutiami 6. kola. V nadstavbovej skupine o 7. až 13. miesto sa Martinčania nemaznali s Kežmarkom. Poprad v

Nitre prehral až po samostatných nájazdoch, získal tak bod.

Martin - Kežmarok 8:2 (2:0, 2:1, 4:1)

Góly: 15. L. Havel (Trokan, Klepáč), 18. Themár, 24. Trokan (L. Říha, L. Havel), 32. Trokan (L. Říha, L. Havel), 43. Lašček (Drgoň), 49. Klepáč (L. Říha, L. Havel), 53. Škumát (Lašček, Kolba), 58. Kolba (Lašček) - 39. J. Jelínek (P. Segľa, Palovčík), 45. Šechný (Drotár). Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše: Vantroba (Martin) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - M. Grečko, Gajan, 1250 divákov. Martin: Dzubina - J. Polák, Klepáč, Drgoň, I. Ďatelinka, Kolba, Vantroba - L. Havel, L. Říha, Trokan - Dornič, Beran, Appel - Škumát, Lašček, Themár (od 51. Cíger), Kozák. Kežmarok: Klempa - M. Droppa, Flašar, D. Brejčák, Bartoň, J. Jelínek, R. Sadiki, R. Gavalier, J. Bača - Škovira, Slaninák, Svitana - Mašlonka, Šechný, Drotár - P. Segľa, Palovčík, Klein - Bednár, V. Žemba, Schneider.

MARTIN. V prvej tretine sa Martinčania pomaly rozbiehali a po góle Havla v presilovke sa začali čoraz viac presadzovať.V 18. min prestrelil Klempu Themár a poslal Martin do dvojgólového náskoku. V 24. min ponúkol Říha Trokanovi gól ako na podnose - 3:0 a už o 8 minút si táto dvojica úlohu zopakovala. Říha tentoraz vysunul Trokana a ten rýchlym atakom oklamal Klempu - 4:0. Na konci druhej tretiny sa z gólu tešili aj Kežmarčania. Jelínkovi stačilo 7 sekúnd, aby zužitkoval presilovku hostí. V 41. min bol Drotár v dobrej pozícii, mieril však opäť iba do Dzubinu. Hneď o dve minúty sa presadil strelou švihom Lašček. Kežmarku vyšla ďalšia presilovka v 45. min a po strele Šechného bol stav 5:2. V 49. min potom rovnako v presilovke zvyšoval Klepáč po ďalšej pohotovej Říhovej prihrávke. Gólovú bodku za zápasom iba priemernej úrovne dal Kolba.

Nitra Poprad 2:1 po samostatných nájazdoch (0:1, 1:0, 0:0 0:0, 1:0)

Góly: 35. Podstavek, rozhodujúci samostatný nájazd T. Chrenko - 20. Lukáč (Kasík). Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - J. Tvrdoň, Horínek, 1825 divákov. Nitra: Fedor - Školiak, Halász, Poláček, Bobček, Rais, Kudrna - Čaládi, T. Chrenko, Podstavek - Kmeč, Mertel, Rumpel - G. Saliji, Slovák, S. Saliji - M. Chrenko, Baran, Ručkay Vozdecký (od 41. min.). Poprad: Šimonovič - Fabian, Kasík, M. Segľa, Dora, M. Gavalier, O. Malinský - Lapšanský, Rataj, Weissmann - Lukáč, Stantien, Kolusz - Bartánus, Jarolín, Buc.

NITRA. Napriek väčšej snahe domácich v ďalších minútach, udreli hostia v závere prvej časti, keď 27 sekúnd pre klaksónom Kasík vysunul spoza vlastnej bránky Lukáča a jeho nenápadná strela spoza obrancu skončila v sieti 0:1. V úvode druhej tretiny mohol vyrovnať Nitran Samir Saliji, no puk z jeho hokejky skončil na žrdi Šimonovičovej brány a v polovici stretnutia rovnako pochodil počas domácej presilovky Mertel po strele od modrej čiary. V 35. minúte sa však už domáci tešili, keď po chybe obrany hostí využil Podstavek presnou strelou do ľavého horného rohu popradskej bránky presilovku. Na vzruch čakali diváci až do 53. minúty, keď dvojica T. Chrenko - Podstavek ušla do nájazdu na jedného obrancu, no Podstavek ani na dvakrát Šimonoviča neprekonal. Napokon stretnutie vyústilo do predĺženia a keď ani to nerozhodlo, prišli na rad samostatné nájazdy. V nich mal najviac šťastia domáci Chrenko 2:1.