Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

V Sabinove sa repete nekonalo

Juniori HKM Rožňava, ktorí práve v Sabinove získali jediné víťazstvo tentoraz nepochodili. Domáci nič nenechali na náhodu a prehru po výraznom

víťazstve súperovi z Gemera oplatili.

ROŽŇAVA. Juniori HKM, ktorí uzatvárajú tabuľku, mali pred štvrtým vzájomným stretnutím so Sabinovom doposiaľ vyrovnanú bilanciu. Obaja raz zvíťazili a raz sa body delili. Rožňavčania na tom boli lepšie na skóre 19:14. V nedeľňajšom stretnutí šlo predovšetkým o prestíž a Sabinov úspešne využil výhodu domáceho ľadu.

Korigovali až v závere

Nedáš - dostaneš sa potvrdilo už v úvodnej tretine, keď hostia z Rožňavy nedokázali streliť gól ani z poltucta vyložených šancí. Domáci naopak päťkrát prekonali gólmana Katreniča a v druhej časti pridali ďalšie dva góly. To už hostia hrali o deviatich, nakoľko Molčan pre zranenie musel odstúpiť. V záverečnej tretine obaja tréneri striedali brankárov. Hostia hneď v úvode trikrát zasunuli puk za chrbát domáceho gólmana, keď dvakrát skóroval Gazdík a raz uspel Vanyo. Tretinu síce vyhrali 3:2, ale korigovať vysokú prehru už nedokázali.

Tutovky nevyužili

"Nepremieňanie šancí bolo opäť našou najväčšou slabinou. Taktiež nám nezachytal Katrenič, u ktorého sa prejavila netrénovanosť, nakoľko sa do kolektívu dostal neskôr. Káder máme úzky a i tentoraz sme vycestovali iba s desiatkou hráčov, keď zaskakovali aj starší žiaci. Dobre zahral Vanyo a taktiež musím pochváliť Grigera a Gazdíka, bez ktorých by to nešlo už vôbec. Títo chlapci ešte doposiaľ nevynechali ani jedno stretnutie. V druhej tretine sme takmer štrnásť minút hrali pre vylúčenia v dvojnásobnom oslabení, ale inkasovali iba dvakrát. V závere útočníci mohli streliť ešte dva góly a tak o čosi viac zmierniť nepriaznivý výsledok, ale smola nás neopustila ani v závere a držala sa ako kliešť," uviedol tréner juniorov HKM Cyril Smorada.

Trikrát doma

Juniori HKM budú mať trikrát výhodu domáceho prostredia. V nedeľu hostia v dohrávke 9. kola Gelnicu a následne privítajú Bardejov a Sabinov. "Verím, že aspoň jedno stretnutie skončí našim víťazstvom a čiastočne si napravíme reputáciu. S Gelnicou v marci odohráme ďalšie dve preložené zápasy na ich ľade a so Sabinovom nám chýba jedno stretnutie, ktoré by sa malo hrať počas jarných prázdnin," dodal C. Smorada. Kolo bolo opäť neúplné a Gelničania na zápas do Bardejova necestovali, nakoľko domáci požiadali z dôvodu turnaja prípravkárov o preloženie stretnutia, ktoré sa odohrá 25. februára.

FAKTY

n Výsledky 15. kola: Bardejov - Gelnica (preložené), Sabinov - Rožňava 9:3 (5:0, 2:0, 2:3)