Utorok, 19. marec, 2019 | Meniny má Jozef

Fašiangový ples hrušovských futbalistov

Obdobie vzostupov a pádov už má futbalový klub zo Spišského Hrušova dávno za sebou. Za ostatné obdobie sa vyformovala dobrá futbalová partia,

výsledkom čoho je nielen dobré šieste miesto po jeseni, stála účasť v I. triede majstrovstva SOFZ, ale aj vydarený 1. ples futbalistov v Spišskom Hrušove.

SP. HRUŠOV.

Na vydarenom prvom plese Hrušovčania zbilancovali futbalový rok 2008 a na základe hlasovania v ankete vyhlásili aj trojicu najlepších futbalistov v družstve dorastu a "áčka".

Dobrá partia

V najvyššej oblastnej futbalovej súťaži je už Spišský Hrušov stabilným účastníkom. V aktuálnom ročníku 2008/2009 zimujú v strednej časti tabuľky na šiestej priečke.

"So šiestym miestom po jeseni môžme byť spokojní. Sme v strednej časti tabuľky, no nemôžeme sa s tým uspokojiť, lebo bodové odstupy od tabuľkových susedov sú minimálne," skonštatoval šéf futbalu v Spišskom Hrušove Branislava Kunzo a pokračoval:

"Dosiahnuté výsledky, ale aj to, že sme dokázali zorganizovať ples futbalistov svedčí o tom, že v našej obci je veľmi dobrá futbalová partia."

V štrnástich jesenných kolách sa Hrušovčania šesťkrát radovali z víťazstva a trikrát remizovali. Na svojom konte majú päť prehier. Polepšiť sa musia v útoku, majú pasívne skóre 23:26.

Príprava

Podobne ako aj väčšina klubov najvyššej oblastnej futbalovej súťaže aj Hrušovčania už odštartovali zimnú prípravu.

"Príprava na jarnú časť sa pomaly rozbieha. Jej súčasťou bude aj halový turnaj o Pohár predsedu SOFZ. V pláne je odohrať niekoľko prípravných stretnutí. Ako som už spomínal, so šiestym miestom vládne spokojnosť. V jarnej časti je však cieľom poskočiť v tabuľke aj na vyššie priečky," povedal B. Kunzo.

Najlepší hráči

Súčasťou plesu, ktorý sa konal druhú februárovú sobotu, bolo aj vyhlásenie ankety o najlepšieho futbalistu Spišského Hrušova za rok 2008. V dorasteneckej kategórii na tretej priečke skončil Rastislav Mikolaj, druhý bol Martin Šutý a cenu za prvé miesto v prvom jarnom kole prevezme Branislav Vasko.

V najsledovanejšej kategórii dospelých v ankete tretie miesto získal Matúš Švač. Druhý skončil Štefan Kunzo. A najväčší aplauz na plese a počet hlasov v ankete získal nestor hrušovského futbalu Ladislav Samoľ.