Tatran neudržal remízu s Rapidom

Sportnet|10. feb 2009 o 00:00

Od začiatku tohto mesiaca sú na hernom sústredení v tureckej Antalyi futbalisti 1. FC Tatran Prešov. Mužstvo corgoňligového nováčika trénuje v

stredisku Belek dvojfázovo. Zeleno-bieli odohrali v Turecku už tri prípravné zápasy.

PREŠOV. Prvý hneď druhý deň po prílete do Antaye (2.2.) s aktuálne vedúcim celkom druhej slovinskej ligy NK Olimpija Ľubľana. Tatran ho vyhral 2:1. Strelcami prešovských gólov boli Ľuboš Belejík a Pavol Cicman. V druhom prípravnom stretnutí na tureckej pôde podľahli Prešovčania prvoligovej poľskej Polonii Bytom 0:1. Po nedeli majú na konte druhú prípravnú prehru.

Gól dvanásť minút pred koncom

Tretím súperom mužstva trénera Romana Pivarníka bol slávny Rapid Viedeň. Nie náhodou prsty pri dojednávaní tohto prípravného zápasu mal práve prešovský futbalový kormidelník. V minulosti hráč a neskôr asistent trénera v tomto populárnom rakúskom tíme. Podľa informácií z dejiska stretnutia Tatran nezachytil nástup Rakúšanov. Po polhodine hry Slováci prehrávali 0:2 po góloch Hoffera. Päť minút pred polčasovou prestávkou sa prvý raz v oficiálnom zápase zapísal do listiny strelcov brazílsky útočník v prešovských službách Jonathan Bernardo Mariano. Zúročil vydarenú akciu Petra Katonu v strede poľa a následne nezištnú prihrávku Ľuboša Belejíka. Pre zmenu, päť minút po prestávke sa strelecky presadil obranca Tatrana Tomáš Josl. Podobne ako v domácom prípravnom zápase na umelej tráve s Humenným, presne zo štandardnej situácie namieril aj do brány viedenského Rapidu. Prešovčania však nerozhodný stav neudržali. Dvanásť minút pred koncom pečatil skóre dobrého zápasu Rakúšan Trimmel.

1.FC Tatran Prešov Rapid Viedeň 2:3 (1:2)

Prešovčania hrali v zostave: Buchta (81.Al Rashidi) - Ščasný, Piter - Bučko (46.Farbák), Čep, Josl - Papaj (80.Pa. Cicman), Prekop, Katona (75.Penksa), D. Guba (46.Drakul) - Bernardo Mariano (70. M. Pekár), Belejík (46.Šafranko).

Ďalší prípravný zápas má 1.FC Tatran Prešov v pláne odohrať zajtra s rumunským Farulom Constanta.