Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Skupina o 7. - 13. miesto

Kežmarok - B. Bystrica 2:7 (0:2, 1:2, 1:3) KEŽMAROK. Po úvodnom rozohrávaní sa udreli prví hostia. V 5. min v priebehu 21 sekúnd využili

Kežmarok - B. Bystrica 2:7 (0:2, 1:2, 1:3)

KEŽMAROK. Po úvodnom rozohrávaní sa udreli prví hostia. V 5. min v priebehu 21 sekúnd využili nepochopiteľné diery v obrane "jastrabov" Pardavý a Jánoš a Bystričania viedli už 2:0. V 7. min sa sám pred gólmanom Petríkom ocitol Bednár. Hoci neskóroval, vybojoval pre svoje mužstvo presilovku. Ani v nej sa však Kežmarku otvoriť si svoj gólový účet nepodarilo.

V 13. min mali domáci vyše minútovú šancu v dvojnásobnej presilovke korigovať stav, Petríka však neprekonali. Kežmarčanom na strelenie gólu nepomohlo ani päť presilových

hier v prvej tretine, namiesto domáceho tlaku prišiel v poslednej sekunde prvej minúty druhého dejstva tretí gólový úder hostí. Po nepresnej prihrávke kežmarského zadáka sa k

puku dostal Bulík a Klempu si doslova vychutnal. V polovici stretnutia mali domáci výhodu šiestej presilovky, no bližšie ku gólu boli paradoxne Bystričania, konkrétne Ižvolt, Bulík

a Tománek, ktorí vo vlastnom oslabení nebezpečne pohrozili. Povzbudení "barani" nakoniec pridali i štvrtý gól. V 32. min bol na konci peknej akcie druhého útoku Jánoš. Domácim sa

predsa len podarilo v druhej tretine skórovať, keď deväť sekúnd pred jej koncom namieril presne Škovira. V úvode tretej dvadsaťminútovky sa naplnilo staré známe

nedáš - dostaneš, keď po Škovirovej tutovke udreli na druhej strane hostia a Tománek v 44. min zvýšil na rozdiel štyroch gólov. V polovici záverečnej tretiny sa domáci hráči ocitli

vo viacerých šanciach, brankár Petrík však ukázal niekoľko bravúrnych zákrokov. V 55. min zavŕšil dobrý výkon tretím gólom Jánoš a v kežmarskej bránke vystriedal Klempu Brunnsteiner. Zmena nastala i v bránke hostí. Namiesto Petríka nastúpil Stieranka a hneď v 56. min v oslabení inkasoval z hokejky domáceho obrancu Brejčáka. V závere hŕstku divákov zaujal už iba pästný súboj Brejčáka s Majeským a tri sekundy pred koncom i siedmy gól hostí,

ktorého autorom bol Tománek.

Góly: 40. Škovira (Drotár, Šechný), 56. D. Brejčák (Škovira, Drotár) - 5. Pardavý (Frühauf, Petrík), 5. B. Jánoš (V. Vlk, M. Dian), 21. Bulík (M. Dian), 32. B. Jánoš (M. Dian, V.

Vlk), 44. Tománek (Rimmel, Pardavý), 55. B. Jánoš (M. Dian, Štolc), 60. Tománek (Frühauf). Vylúčení: 8:11 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - T. Orolin, Tornay, 540 divákov. Kežmarok: Klempa (55. Brunnsteiner) - R. Sadiki, J. Jelínek,

M. Droppa, D. Brejčák, R. Gavalier, Bartoň, Flašar, Jakub Bača - Škovira, Slaninák, Svitana - Mašlonka, Šechný, Drotár - P. Segľa, Palovčík, Bednár - Čížek, V. Žemba, Schneider. B. Bystrica: Petrík (55. Stieranka) - Frühauf, Rimmel, V. Vlk, Biro, Bambúch, Paľov, Tomaška, A. Mrena - Tománek, Bulík, Pardavý - M. Dian, Štolc, B. Jánoš - Ižvolt, Češík,

Igor Majeský - Tonkovič, Holovič, Škvaridlo.