Skupina o 1. - 6. miesto

Sportnet|11. feb 2009 o 00:00

Košice - L. Mikuláš 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)KOŠICE. Liptáci aj bez šiestich hráčov základnej zostavy a so šiestimi juniormi na súpiske zanechali veľmi

Košice - L. Mikuláš 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

KOŠICE. Liptáci aj bez šiestich hráčov základnej zostavy a so šiestimi juniormi na súpiske zanechali veľmi dobrý dojem. Prvú vážnejšiu príležitosť mal domáci Huna. Ocitol sa osamotený pred Šiarnikom, ale neprekonal ho. Na druhej strane Kumstátovu strelu od modrej Lipovský vyrazil. Obrovskú príležitosť mal hosťujúci Kriška, ale v 7. min z toho gól nebol. Naopak, v 10. min sa tešili domáci. Miklík spoza bránky naservíroval puk Bartošovi, a ten otvoril

gólový účet duelu. Mikuláš mohol vyrovnať v 13. min po strele Krišku. Na bránkovej čiare zachraňoval obranca Slovák. V 16. min trafil Bartoš hornú žŕdku, ale ešte v tej

iste minúte pridali Košičania ďalší gól. Gron našiel Hunu, ten si vytiahol Šiarnika z bránky a skóroval. V druhej tretine Liptáci zvýšili obrátky a v 22. min Vaškovič znížil,

keď sa od mantinelu natlačil až pred bránku. Fantastický zákrok ukázal brankár Mikuláša v 25. min po zakončení Sýkoru. Rehák v 31. min pri presilovke minul odkrytú časť domácej bránky, krátko na to jeho spoluhráč Staroň trafil žŕdku. Pred druhou prestávkou mohol svojich upokojiť Bartoš, ale pred odkrytou bránkou hostí mu puk nesadol na hokejku.

V 3. min tretej tretiny Jenčík gólom do prázdnej bránky poistil vedenie svojho tímu. Ten istý hráč mohol zvýšiť náskok Košíc, ale zblízka sa bekhendom nepresadil. V 50. min

netrafil Kriška košickú bránku. V 54. min sa Bartoš ocitol v nájazde, ale spoľahlivo chytajúci Šiarnik jeho úmysel vystihol.

Góly: 10. P. Bartoš (Michel Miklík, Tabaček), 16. Rudolf Huna (S. Gron, T. Slovák), 43. Jenčík (S. Gron, T. Slovák) - 22. Vaškovič. Vylúčení: 2:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - Gajan, Snášel, 6078 divákov. Košice: Lipovský - Kledrowetz, Špelda, T. Slovák, Deyl, M. Šterbák, J. Tabaček, M. Grman, od 8. min Chmelo - J. Kopecký, Húževka, Kmiť - Rudolf Huna, S. Gron, J. Sýkora - Michel Miklík, Ščurko, P. Bartoš - Šimurda, Petričko, Jenčík. L. Mikuláš: Šiarnik - P. Lištiak, D. Rehák, M. Bača,

Kumstát, Petran, T. Devečka - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Vaškovič, Kuric, M. Oravec - Kadura, Durdiak, Roháč - Paukovček, Staroň.